۸ دیدگاهی که موفقیت شما را تضمین می‌کنند

همه‌ی ما افراد منفی‌‌باف و شکاک زیادی دیده‌ایم که بارها در تمامی فعالیت‌ها، تصمیماتشان را تغییر داده و اطرافیان خود را به اشتباه قضاوت و نقد می‌کنند.تفکر منفی به مانند یک پارچه خیس است چرا که تمامی هیزم‌های خشک را تر کرده و نمی‌گذارد از آنها برای آتش روشن کردن استفاده نمود. از سوی دیگر تفکر مثبت برای دستیابی به اهداف و رویاها شرطی اساسی است.

بر اساس گفته‌های متخصص دیدگاه و نویسنده‌ی کتاب «هفت قدم برای تقویت ذهن در راستای فروش و بهبود بهره‌وری»، این نوع تفکر قابل آموختن است و افراد اگر حاضر بشوند در برابر روش‌های جدید تفکر انعطاف داشته باشند، قادر خواهند بود منفی‌بافی خود را کنار گذاشته و به افرادی با تفکر مثبت و موفق تبدیل شوند. مشاهدات این کارشناس به ۸ مورد منحصر به فرد تقسیم می‌شود که شما می‌توانید با به کارگیری و توجه به آنها قدم قدم به موفقیت نزدیک شوید.

۱- ذهنیت پیشرفت داشته باشید

مهمترین هدف این است که شما بتوانید در خود ذهنیت پیشرفت ایجاد کنید. این نوع تفکر به شما اجازه می‌دهد که رویاپردازی کرده و مرزهای ایده‌آل‌های خود را شکسته تا به مراحل بالاتری دست یابید. با تفکر پیشرفت، افراد باور دارند که توانایی ‌ها و قابلیت‌هایشان به مرور زمان بهتر شده و می‌توانند با خیال راحت به سراغ آنها بروند.

۲- ریسک پذیر باشید

بعضی مواقع باید از بالای دره به پایین پرید. وقتی شما کاری خارج از محدوده‌ی آسایشتان انجام می‌دهید، ذهن شما چابک و زیرک می‌شود. در نتیجه یاد می‌گیرید که خودتان را به چالش بکشید. اصولا افرادی که موفق نمی‌شوند از محدوده‌ی آسایش خود فاصله بگیرند، ذهنیت محافظه‌کارانه‌ای پیدا کرده و نمی‌توانند شرایط مثبتی برای خود مهیا کنند.

۳- اشتباهتان را پذیرفته و به جلو حرکت کنید

قسمتی از پذیرفتن ریسک این است که از اشتباهاتتان درس بگیرید. به اشتباه بزرگ از یک نظر، موهبتی گرانبهاست چرا که می‌توان از آن درس گرفته و به جلو قدم برداشت. به گفته‌ی بسیاری از کارشناسان تجربیات هر شخص بزرگترین آموزگار برای وی محسوب می‌شوند.

۴- کنجکاوی خود را حفظ کنید

مهم نیست که چه مدرکی دارید، شما هیچ زمان نباید دست از یادگیری بردارید. عطش شما برای یادگیری باید سیری ناپذیر بوده و تا پایان عمر ادامه پیدا کند. دسترسی به منبع ناپایانی از کنجکاوی می‌تواند به شما برای شناخت شخصیتتان کمک کرده و ویژگی‌هایی برایتان آشکار کند که تا به حال از آنها باخبر نبودید.

۵- حسادت نورزید و از موفقیت دیگران خوشحال شوید

عامل مهم دیگری در ایجاد تفکر مثبت، این است که از صمیم قلب برای موفقیت دیگران خوشحال شوید.

تشویق و تصدیق موفقیت دیگران می‌تواند درجه‌ی خشم و تلخی تفکراتتان را پایین آورده و به شما اجازه دهد تا دستاورد‌ها و اتفاقات مثبتتان را به یاد آورده و به انها افتخار کنید.

۶- تفکرات منفی را دور کرده، خوراک تفکرات مثبت را افزایش دهید

این یک قانون است که افراد پیرامون هر فرد، در شخصیت وی تاثیر می‌گذارند. طبق گفته‌ی کارشناسان، شما تلفیقی از ۵ شخصیت افرادی هستید که با آنها وقت بیشتری می گذارید. این بدین معناست که ذهن شما هرآنچه به دستش برسانید را تغذیه کرده و از آن تاثیر می‌گیرد. پس بهتر است که روزانه به ذهن خود تفکر مثبت برسانید تا کم کم این نوع تفکر در فعالیت‌هایتان پذیرفته شود.

۷- سلامتی فیزیکی بدنتان را جدی بگیرید

اهمیت و تاثیر سلامتی فیزیکی بر چابکی ذهنتان را فراموش نکنید. از آنجایی که این دو مورد با هم در حال تعامل هستند و انسان را متمرکز نگاه می‌دارند، توجه به سرزندگی اولویت بسیار بالایی دارد.

۸- سطح انرژی خودتان را بالا نگه دارید

زمانی که احساس می‌کنید انرژی پایینی دارید، نمی‌توانید عملکرد خوبی از خود به جای بگذارید و به طور کلی سرزندگی خود را از دست داده‌اید ، دیگر میل و اشتیاقی نخواهید داشت و نمی‌توانید انرژی‌های مثبت پیرامون خود را دریافت کنید. حتی ممکن است تمام موقعیت‌ها و افراد مهم زندگی خود را نیز از دست بدهید.

منبع:
entrepreneur
کلیک کنید

مطالب مرتبط

آیا اپل بیشترین درآمد را در سه ماهه اول سال مالی 2018 ثبت می کند؟

اپل قرار است در ساعت 13:30 فردا به زمان منطقه اقیانوس آرام (ساعت 1:00 بامداد روز 13 بهمن ماه به وقت ایران) گزارش سه ماهه اول سال مالی 2018 خود را اعلام کند و انتظار می رود این کمپانی بالاترین میزان سوددهی در بین تمامی سه ماهه های مالی خود را به ثبت برساند. این سه ماهه... ادامه مطلب

گزارش مالی کوالکام از سه ماهه اخیر خبر از موفقیت اسنپدراگون ۸۲۰ می دهد

کوالکام طی سه ماهه اخیر بیش از آنچه خودش انتظار داشته توانسته چیپست های اسنپدراگون را به فروش برساند و از همین رو درآمدهایش نیز فراتر از پیش بینی ها رفته است. این شرکت می گوید موفق شده به بازار پر التهاب فعلی ۲۰۱ میلیون تراشه عرضه نماید و این رقم حداقل ۶ میلیون بیش از... ادامه مطلب

مدیر عاملی در بیراهه؛ تیم کوک به سندرم بالمر دچار شده است

چه می شود وقتی یک مدیر عامل آینده نگر به هر دلیلی شرکتی را ترک می کند؟ بیشتر اوقات، ریشه خلاقیت و نوآوری خشک می شود و کم پیش می آید شخصی پیدا شود که بتواند آن را دوباره به شکوه سابقش برگرداند. نمونه ها بسیارند. اما بیاید مایکروسافت را در نظر بگیریم. این کمپانی به عنوان... ادامه مطلب

دکتر درِی ها در دادگاه؛ بنیانگذار بیتس از پزشک هم نام خود شکایت کرد

اداره علائم تجاری و پتنت های آمریکا به تازگی حکمی را صادر کرده که به موجب آن یک پزشک زنان هم میتواند از نام تجاری دکتر دری در کتاب ها و محصولات خود استفاده نماید. اگر از علاقمندان به موسیقی باشید یا احیانا یکی از هدفون های بیتس را خریده باشید حتما با نام دکتر دری... ادامه مطلب

این جمله دروغ است: موفقیت با تلاش بی وقفه به دست می آید

شاید شما هم بارها این عبارت را شنیده باشید: «موفقیت در گروی تلاش و کار بی وقفه است.» با این حال جمله مذکور که به دفعات شنیده می شود، تنها به بن بست ختم می شود. سخت کار کردن که به معنی تلاش برای دستیابی به یک هدف واحد، آن هم طی ساعت ها کار بی... ادامه مطلب

تحلیلگران از غلبه AMD بر اینتل در سال های آتی می گویند

تحلیلگران معتقدند در حالی که اینتل با مشکلات ناشی از فرایند تولید چیپ خود دست و پنجه نرم می کند AMD می تواند در بازار نیمه هادی ها بر این شرکت غلبه کند. اینتل از طرح های خود برای نسل بعدی چیپ های 10 نانومتری در سال های آتی خبر داده. این چیپ ها نوید کارایی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x