فیل اسپنسر خواهان تجربه کراس‌پلی فورتنایت روی ایکس باکس و پلی استیشن است

پیش از این اپیک گیمز خبر داده بود که بازی پر سر و صدای این روزهایش یعنی فورتنایت: بتل رویال به زودی از قابلیت تجربه میان پلتفرمی (Cross play) بین پلی استیشن 4، پی سی و موبایل بهره مند می شود. دارندگان کنسول ایکس باکس وان هم در آینده ای نزدیک می توانند با سایر کاربران روی پلتفرم های پی سی و موبایل بازی کنند.

در این بین، قابلیت تجربه میان پلتفرمی بازی فورتنایت بین کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان وجود ندارد. البته این امکان، پیش از این هم در هیچ عنوانی بین این دو پلتفرم دیده نشده بود.

در گذشته فیل اسپنسر، مدیر برند ایکس باکس و سازنده بازی، استودیوی اپیک گیمز از علاقه شان نسبت به فراهم شدن قابلیت کراس پلی بین کاربران کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان این بازی گفته بودند.

اپیکز گیمز و اسپسنر

حالا یکی از بازیکنان فورتنایت در توییتر خواستار اضافه شدن همین قابلیت به ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 شده و اسپنسر و اپیک گیمز نیز در پاسخ به او، به رخ دادن چنین اتفاقی ابراز علاقه کردند.

از لحاظ فنی، توانایی آنلاین بازی کردن کاربران دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان با یکدیگر به راحتی امکان پذیر بوده اما سونی تا کنون چنین اجازه ای را صادر نکرده است. طی سال 2017 استودیوی اپیک این قابلیت را برای حالت داستانی و کوآپ فورتنایت فعال کرد اما پس از مدت کوتاهی، آن را برای همیشه کنار گذاشت.

پیش از این هم سونی با قابلیت کراس پلی میان کاربران ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 ماینکرفت موافق نبود و دلیلش را محافظت از جامعه کودک سال ماینکرفت اعلام کرد. مایکروسافت تا کنون روی خوشی به این قضیه نشان داده و بازی پرطرفدار «راکت لیگ» از این قابلیت روی پلتفرم های سوییچ، پی سی و ایکس باکس وان پشتیبانی می کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟