نگاهی به تغییرات ماژول دوربین گلکسی اس ۹ که فیلمبرداری فوق آهسته را ممکن کرده است

نگاهی به تغییرات ماژول دوربین گلکسی اس ۹ که فیلمبرداری فوق آهسته را ممکن کرده است

پرچمداران جدید سامسونگ هم مثل دو مدل اخیر سونی به قابلیت ثبت ویدیوهای فوق آهسته مجهز هستند و این ویژگی آرام آرام به یکی از موارد رقابتی در دنیای موبایل تبدیل می شود. سامسونگ پس از گذشت ۱ ماه از عرضه شدن گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس (بررسی دیجیاتو) جزئیاتی در مورد دوربین پرچمداران جدید خود منتشر کرده که نشان می دهد این شرکت چطور قابلیت ثبت ویدیوهای فوق آهسته با نرخ ۹۶۰ فریم در هر ثانیه را برای محصول خود فراهم آورده است.

دوربین پرچمداران سامسونگ همیشه در سالهای اخیر کیفیت خوبی داشته است، اما محصولات این شرکت هم مثل اکثر رقبا حداکثر می توانستند صحنه آهسته هایی با نرخ ۲۴۰ فریم در ثانیه ثبت کنند. دوربین موبایل به شکل معمول از ۱ حسگر تصویر CMOS تشکیل شده و مدار آن در لایه زیرین قرار گرفته است، اما سامسونگ در پرچمدار جدید برای بیشتر کردن تعداد فریم ها، سرعت عملکرد مدارات دوربین را ۴ برابر بالا برده و یک لایه جدید هم به نام حافظه DRAM به این مجموعه اضافه کرده است.

این ماژول ۳ لایه به دوربین گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس اجازه می دهد از یک صحنه به طول تنها ۰/۳ ثانیه، ویدیویی ۶ ثانیه ای ایجاد کند. این ترکیب جدید علاوه بر اینکه سرعت ضبط ویدیو و تعداد فریم ها را بالا می برد، همچنین به دوربین دستگاه امکان می دهد چندین عکس از یک صحنه ثبت کرده و از ترکیب آنها نتیجه ای بهتر خلق کند. بر همین اساس هنگام عکاسی خصوصاً در شرایط کم نور با تصاویری مواجه خواهید بود که نور بهتر، جزئیات بیشتر و نویز کمتری دارند.

انتظار می رود با استفاده از همین ترکیب به گلکسی نوت ۹، به زودی شاهد اضافه شدن قابلیت ضبط ویدیوهای فوق آهسته به فبلت پرچمدار بعدی سامسونگ هم باشیم، هرچند در حال حاضر این شرکت نرخ ۹۶۰ فریم را با رزولوشن ۷۲۰p ارائه می کند. باید منتظر بمانیم تا مشخص شود سامسونگ در این نسل رزولوشن را مثل پرچمدار اخیر سونی تا ۱۰۸۰p افزایش می دهد یا برای این منظور لازم است تا سال آینده منتظر بمانیم.

در پایان از شما دعوت می کنیم برای آشنایی بیشتر با قابلیت های دوربین پرچمداران جدید کره ای، بررسی کامل گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس را مطالعه فرمایید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato