سامسونگ و گوگل در پی خرید بخش سلامت نوکیا

سامسونگ و گوگل در پی خرید بخش سلامت نوکیا

سامسونگ و گوگل در پی خرید بخش سلامت نوکیا

هنگامی که نوکیا کمپانی فرانسوی ویتینگز (Withings) را در سال ۱۳۹۵ خریداری کرد، شهرت ویتینگز به علت دیوایس های مبتنی بر سلامتی از جمله سیستم های پایش خواب هوشمند، ردیاب های فعالیت های فیزیکی و نمایش دهنده های فشار خون بود. با این خرید به نظر می رسید فصل جدیدی در تاریخ نوکیا رقم خورده. با این حال اکنون تنها دو سال پس از این اتفاق، نوکیا به دنبال خریداری برای بخش سلامتی خود است.

یادآوری می کنیم که نوکیا پس از خرید کمپانی مورد بحث، برند آن را به Nokia Health تغییر داد و اکنون محصولات دیجیتال مرتبط با سلامتی متعددی از جمله ترازوها، ردیاب های سلامتی و حسگرهای خواب را تولید می کند.

بر اساس گزارش روزنامه فرانسوی «LeMonde» بسیاری از کمپانی ها از جمله گوگل، سامسونگ و تعدادی از شرکت های فرانسوی و اروپایی در پی خرید کسب و کار مبتنی بر سلامت نوکیا هستند.

مبلغی که نوکیا در حدود ۲ سال پیش برای خرید ویتینگز پرداخته بود، ۱۹۲ میلیون دلار بود. با این حال مشخص نیست که این بار قرار است چه مبلغی برای بخش مرتبط با سلامت این کمپانی در نظر گرفته شود. ولی انتظار می رود رقمی کمتر از مقدار پرداخت شده توسط نوکیا باشد.

علی رغم اینکه رقبایی از جمله سامسونگ و اپل در بین پیشنهاد دهندگان به چشم می خورند، ولی بنا بر گزارش روزنامه یاد شده انتظار می رود در نهایت یک کمپانی فرانسوی در رقابت خرید برنده شود. به نظر می رسد دلیل این امر توجه مقامات فرانسوی به هوش مصنوعی در این کشور باشد، زیرا بخشی از فعالیت های Nokia Health به هوش مصنوعی بر می گردد.

گفتنی است هر دو کمپانی گوگل و سامسونگ در حال حاضر محصولات متنوعی در زمینه محصولات هوشمند را عرضه می کنند. به عنوان نمونه گوگل محصولات کنترل تجهیزات گرمایشی و سرمایشی هوشمند نِست را ارائه می دهد . سامسونگ نیز محصولاتی از جمله ساعت های هوشمند را در سبد محصولات خود دارد. به این ترتیب به نظر می رسد دو شرکت یاد شده با این خرید احتمالی در فکر گسترش بخش محصولات سلامتی خود هستند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل