کوالکام چیپست اسنپدراگون 710 را برای میان رده های حرفه ای معرفی کرد

کوالکام چیپست اسنپدراگون 710 را برای میان رده های حرفه ای معرفی کرد

ویژگی های پیشرفته ای همانند اموجی های واقعیت افزوده و اسکن چهره پیشرفته، دیگر منحصر به پرچمداران گران قیمت نخواهند بود. چیپست جدید کوالکام به نام اسنپدراگون ۷۱۰ به شرکت های سازنده موبایل کمک می کند تا محصولات میان رده ای را با قابلیت های حرفه ای بسازند.

پیش از این اطلاعاتی در مورد اسنپدراگون ۷۱۰ منتشر شده بود و حالا شاهد رونمایی رسمی از آن هستیم. این چیپست به موتور هوش مصنوعی چند هسته ای مجهز شده از پردازش شبکه عصبی بهره می برد، ضمن اینکه واحدهای پردازش سیگنال تصویری و گرافیکی آن نیز در حد پرچمداران هستند. اسنپدراگون ۷۱۰ اولین نمونه از پلتفرم ۷۰۰ کوالکام خواهد بود که بالاتر از سری ۶۰۰ و پایین تر از سری ۸۰۰ قرار می گیرد.

اسنپدراگون ۷۱۰ بر اساس فناوری ۱۰ نانومتری ساخته شده و عملیات پردازش شبکه عصبی را با استفاده از موتور AI داخلی انجام می دهد. پردازشگر سیگنال تصویری Spectra 250 می تواند کاهش نویز متوالی و قابلیت های هوشمندی همچون عمق سنجی و ایجاد بوکه را به راحتی انجام دهد. پردازشگر سیگنال دیجیتال Hexagon نیز در این موارد به کمک اسنپدراگون ۷۱۰ می آید.

چیپست جدید از پخش محتوای ۴K HDR نیز پشتیبانی کرده و پردازشگر گرافیکی آن می تواند مصرف انرژی در زمان پخش این ویدیوها را در قیاس با اسنپدراگون ۶۶۰ تا ۴- درصد کاهش دهد. نسل چهارم (پلاس) فناوری شارژ سریع کوالکام هم امکان شارژ ۵۰ درصد باتری موبایل های مجهز به اسنپدراگون ۷۱۰ را طی ۱۵ دقیقه فراهم می آورد.

مودم X15 LTE تعبیه شده در اسنپدراگون ۷۱۰ از نرخ دانلود حداکثر ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند و تکنولوژی های مشابه پرچمداران از جمله ۴X4 MIMO و LAA را فراهم می سازد که نسبت به نسل قبل چیپست های میان رده کوالکام، پیشرفت قابل توجهی محسوب می شود. چیپست اسنپدراگون ۷۱۰ از امروز در اختیار مشتریان کوالکام قرار می گیرد و محصولات مجهز به آن نیز به زودی وارد بازار خواهند شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato