جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

تسلا باز هم حادثه آفرید؛ تصادف مدل اس با یک خودروی پلیس

روز سه شنبه مجددا خبری از تصادف یک خودروی نیمه خودران تسلا منتشر شد. این بار تصادف در منطقه لاگونا بیچ ایالت کالیفرنیا بین یک دستگاه تسلا مدل اس و یک خودروی شاسی بلند پلیس خالی از سرنشین رخ داده است. بنا به گزارشات منتشر شده خودروی تسلا در حالت اتوپایلوت قرار داشته و به خودروی پلیسی که خالی از سرنشین در کنار خیابان پارک شده بود برخورد می کند. این تصادف صدمات را به قسمت های جلوئی خودروی تسلا و عقبی خودروی پلیس و همچنین جراحات اندکی را نیز به راننده تسلا وارد کرده است.
هنوز مشخص نیست که راننده خودروی تسلا در هنگام تصادف مشغول چه کاری بوده است اما این تصادف بار دیگر نقش کمپانی تسلا در آموزش رانندگان در هنگام استفاده از سیستم رانندگی نیمه خودران و اتوپایلوت را یادآوری می کند.
تسلا پیوسته از زمان عرصه عمومی خودروهای مجهز به سیستم اتوپایلوت به رانندگان یادآوری کرده است که باید همواره دست خود را بر روی فرمان نگه داشته و به یاد داشته باشند که این تکنولوژی هرگز در برابر همه حوادث و اتفاقات واکنش درست و به جا نشان نمی دهد و این مسئولیت راننده است که خودرو را هدایت کند.

تسلا
در واقع رانندگان باید همواره به یاد داشته باشند که نمی توان به صورت کامل به سیستم اتوپایلوت اعتماد کرد و این تکنولوژی در بسیاری از مواقع به درستی عمل نمی کند.
بر روی کاغذ پیش از رخ دادن حادثه سیستم اتوپایلوت به راننده هشدار داده و خواهان توقف خودرو می شود ولی در عمل این اتفاق همیشه رخ نمی دهد و از طرف دیگر بسیاری از رانندگان نیز هشدار های این سیستم را نادیده می گیرند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هشدار های سیستم خودران تسلا کافی نبوده و این سیستم در هشداررسانی گاها موثر عمل نمی کند. مثال هایی از رانندگانی وجود دارد که دست های خود را از روی فرمان برداشته و یا به قدر کافی به رانندگی خود توجه نکرده ولی خودروی های تسلای متعلق به آن ها هشدارهایی لازم را درست و به موقع منتقل نکرده است.
لازم به ذکر است که در دستورالعمل رانندگی با خودروها تسلا عنوان شده که راننده اجازه ندارد از سیستم اتوپایلوت هنگام رانندگی با سرعت بیشتر از 80 کیلومتر در ساعت استفاده کند.
تسلا
به نظر می رسد که سیستم اتوپایلوت می تواند خطرهای زیادی را با خود به همراه داشته باشد گویا رانندگان در حین استفاده از این سیستم متوجه مسئولیت های وارده به خود نیستند و اکثرا توجه کافی به رانندگی نمی کنند.
تسلا در بیانیه‌ ای پس از این حادثه اعلام کرد که در تمامی حوادث اخیر سیستم اتوپایلوت مسبب نبوده و نمی‌توان اظهارات راننده را بدون تحقیقات فنی تائید کرد.
در چند ماه گذشته رسانه های تمرکز فراوانی را بر روی تصادفات متعلق به خودرو های خودران علی الخصوص خودروهای تولیدی کمپانی تسلا قرار داده اند که همین موضوع اعتراض ایلان ماسک، مدیرعامل و بنیان گذار تسلا را با خود به همراه داشته است.
اوایل ماه میلادی جاری بود که یک دستگاه خودروی یوتا با یک خودروی آتش نشانی تصادف کرد. بعدها مشخص شد که راننده این خودرو در حدود 2 دقیقه قبل از تصادف سیستم اتوپایلوت ماشین خود را روشن کرده است. البته این اولین باری نیست که یک خودروی مجهز به سیستم خودروان تسلا با ماشین آتش نشانی برخورد می کند. در ماه ژانویه نیز خودروی دیگری از کمپانی تسلا در ایالت کالیفرنیا با یک دستگاه خودروی آتش نشانی تصادف کرد.

تصادف Tesla model X که به علت نقص در سیستم برق رسانی رخ داده است.

عمده توجه رسانه ها به تصادفات خودروهای خودران به خصوص خودروهای تسلا از زمانی شروع شد که در ماه مارس گذشته یک دستگاه خودروی کاملا خودران اوبر با یک عابر دوچرخه سوار تصادف کرده و سبب مرگ او شد. به علاوه تقریبا یک هفته پس از این اتفاق سرنشینان خودروی تسلا مدل اس دیگری نیز به دلیل آتش سوزی در سیستم برق رسانی این خودرو با سرعت به موانع کنار بزرگراه برخورد کرده و پس از انتقال به بیمارستان متاسفانه فوت کرد.
این حوادث مرگ بار در کنار تصادفات قبلی خودروهای خودران سبب توجه رسانه ها به این دسته از وسایل نقلیه و مطرح کردن این سوال شد که آیا حضور تکنولوژی ها خودران سبب کمک به رانندگی و کاهش تصادفات رانندگی می شود؟

 

مطالب مرتبط

تعویض تسلا با مرسدس بنز S کلاس؛ دردسر تازه وزیر محیط زیست آلمان

برخی عقیده دارند اتومبیلی که هر شخص سوار می شود، جنبه هایی از ابعاد شخصیتی وی را آشکار می سازد. به همین جهت بسیاری از افراد در انتخاب وسیله نقلیه خود حساسیت زیادی به خرج داده و گاه این مساله به یک تصمیم سخت تبدیل می شود. حال اگر این شخص وزیر محیط زیست یک منطقه... ادامه مطلب

کنترل خودروی تسلا از طریق دادن فرمان های صوتی به ساعت اپل [تماشا کنید]

ماه گذشته ویدئویی منتشر شده بود که قابلیت کنترل خودرو مدل S تسلا از طریق ساعت اپل را نشان می داد. حالا توسعه دهنده این اپلیکیشن که Remote S نام دارد پا را فراتر گذاشته و امکان انجام دستورات از طریق فرامین صوتی را نیز به نرم افزار خود افزوده است. امکانات پیشین این اپلیکیشن، خود به... ادامه مطلب

سهم عجیب خودروسواران در تصادفات رانندگی شهری

سرنشین خودرو، موتورسوار یا عابر پیاده ‌بودن؛ اگر قرار باشد از زاویه تصادفات به این سه موقعیت نگاه کنید، به نظرتان کدام‌ یک می‌تواند خطرناک‌تر است؟ احتمالا شما هم مثل من اولین موردی که به ذهنتان خطور می‌کند، موتورسوار بودن باشد؛ اما آمارهای پزشکی قانونی و پلیس راهور چیز دیگری می‌گوید. این آمار نشان می‌دهد... ادامه مطلب

گوگل در گزارش ماهانه خود به نخستین تصادف ماشین های خودرانش که مقصر بوده نیز اشاره کرده

دیروز در خبری برایتان نوشتیم که گوگل برای نخستین بار در سوانح رانندگی ماشین های خودرانش، تقصیر را به گردن گرفت. ماجرای این تصادف هم این بود که وقتی ماشین خودران Lexus RX450h قصد داشته به کنار جاده حرکت نماید با اتوبوسی که در همان مسیر در حال تردد بوده برخورد نموده و خسارت بسیار جزئی... ادامه مطلب

تسلا در حال وارد شدن به بحرانی ترین مقطع تاریخ کمپانی خود است

تسلا پیش از این خبر داده بود که در ماه مارس، از خودرویی تحت عنوان Model 3 پرده بر می دارد که قیمتی ارزان تر از نمونه های پیشین و معادل ۳۵ هزار دلار خواهد داشت. در این تاریخ تسلا مشخصا همین سدان را به ما نشان خواهد داد اما سال پیش مدیر ارشد فناوری در... ادامه مطلب

دستگیری ضاربین پلیس در ماجرای واژگونی تویوتا لندکروزر

چند روز قبل بود که فیلمی به موضوعیت درگیری راننده لندکروز با مامور پلیس در اینترنت پخش شده و واکنش های زیادی نسبت به آن صورت گرفت. براساس گفته شاهدین ماجرا و تصاویری که در فیلم مذکور دیده می شود سرنشینان یک خودروی لندکروز به سرنشین یک دستگاه خودروی پژو و پلیس راهور حمله ور شده و اقدام... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x