به کمک iOS 12 می توانید از اعتیاد به موبایل ها بکاهید

همان طور که پیش تر وعده آن داده شده بود، اپل تلاش کرده تا با ایجاد تغییراتی در نسخه تازه سیستم عامل iOS 12 اعتیاد به موبایل ها را در کاربران کجت هایش کاهش دهد.

در نخستین اقدام و پس از مدت ها انتظار امکان دسته بندی نوتیفیکیشن های رسیده فراهم شده. بنابراین دیگر شاهد حضور چندین پیام از یک اپلیکیشن در مرکز اعلانات آیفون یا آیپد خود نخواهید بود.

علاوه بر این، iOS 12 در زمینه زمان و نحوه نمایش اعلانات نیز هوشمندتر عمل خواهد کرد. از جمله این که در حالت «Do Not Disturb» امکان غیر فعال کردن تمام اعلانات وجود دارد، بنابراین اگر در میانه های شب از خواب برخیزید دیگر برای چک کردن موبایل خود وسوسه نخواهید شد.

ترک اعتیاد به موبایل با iOS 12

دیگر تغییر iOS 12 در این زمینه امکان مدیریت آسان تر و سریع تر نحوه دریافت اعلانات از هر نرم افزار است. به عنوان مثال می توانید از گزینه «deliver quietly» استفاده کنید تا با دریافت اعلان از اپ مورد نظر موبایل شما چه از طریق صدا و چه ویبره هشداری ارسال نکند.

جز این، در نسخه جدید سیستم عامل ابزارهای موبایل اپل امکان آن وجود دارد تا گزارش کاملی از نحوه استفاده شما از موبایلتان را در اختیار داشته باشید. این که در بازه های زمانی مختلف چقدر از وقت خود را صرف استفاده از آن نمونه و در این مدت کدام اپ ها بیشتر از همه توجه شما را به خود جلب نموده اند.

ضمناً اگر حس می کنید که اعتیادی به یک اپلیکیشن خاص پیدا کرده اید می تواند مهلت خاصی را برای استفاده از آن تعیین کنید تا به نحوی به استفاده کمتر از آن به مرور زمان ترغیب شوید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟