توقف تولید DS4 و DS5 با هدف جایگزینی با محصولات تمام الکتریکی

دی اس برند پریمیوم گروه PSA، رسما تولید مدل های کم فروش خود یعنی ۴ و ۵ را متوقف کرد. این دو خودرو در سال ۲۰۱۷ با حدود ۳۸.۵ درصد افت فروش مواجه شده اند.

دی اس

سال گذشته، دی اس تنها ۱۱۷۴۶ دستگاه مدل ۴ را فروخته بود، این خودرو در حدود ۱۷۰ هزار دستگاه از پر فروش ترین خودروی این کلاس یعنی فولکس واگن گلف کمتر بود. گرچه دی اس۴ توانست از پس خودرویی همچون لکسوس CT200 با فروش ۸۴۱۹ دستگاهی بر بیاید. اما همچنان این آمار فروش توجیح اقتصادی برای کمپانی تولید کننده نداشت. وضعیت مدل ۵ به مراتب بدتر بوده و در بازارهای اروپایی تنها ۵۷۳۸ دستگاه از این خودرو در ۱۲ ماه گذشته به فروش رسانده است.

دی اس

سخنگوی این برند پریمیوم گروه PSA اعلام کرده است که تنها فروش پایین این دو مدل، دلیل پایان دادن به تولید آن ها نبوده است و این برند قصد دارد خطوط تولید خود را برای تولید مدل های جدید باز کند.

اولین مدل جدید دی اس۷ Crossback بود که در حال عرضه است. طبق برنامه از پیش تعیین شده در سال ۲۰۱۸ تولید هر دو مدل ۴ و ۵ باید به پایان می رسید.

دی اس

دی اس قصد رونمایی از یک مدل تمام الکتریکی در نمایشگاه پاریس سال جاری که در مهر ماه برگزار خواهد شد را دارد. گفته می شود این خودرو در کلاس کامپکت ارائه خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد این خودروی الکتریکی، نسخه ای از مدل ۳ Crossback است.

مهندسین این کمپانی در حال حاضر مشغول به تست مدل پلاگ-هیبرید ۷ E-Tense هستند که سال آینده عرضه خواهد شد.

در ادامه تغییرات، دی اس تولید مدل دیزلی ۳ خود را متوقف خواهد کرد و آن را تنها به صورت اتوماتیک با موتورهای puretech عرضه خواهد کرد.
این تغییر جهت به دلیل قوانین جدید موسوم به WLTP اتحادیه اروپا است. مدل ۳ پر فروش ترین خودروی برند دی اس است و در این سگمنت، فورد فیاستا را به عنوان پر فروش ترین خودروی این کلاس در مقابل خود می بیند.

مدل Crossback 3 نیز در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد و خودرویی همچون آئودی Q2 به چالش خواهد کشید.

همچنین دی اس به دنبال عرضه یک سدان به عنوان پرچمدار خود در سال ۲۰۲۰ میلادی است. این خودرو به صورت مستقیم به دنبال رقابت با سری ۵ بی ام و بوده و کراس اوورهای بسیاری را به عنوان رقیب مقابل خود می بیند. دی اس به دنبال فروش این خودرو در بازار چین است. خودروهای سدان در بازار داخلی چین بسیار محبوب اند.

تغییرات به بخش فروش و بازاریابی دی اس نیز رسیده است. در حال حاضر این شرکت ۲۰۰ خرده فروشی در بازار داخلی انگلستان دارد که با شرکت سیتروئن مشترک است. اما از ماه جولای، ۳۰ سایت فروش اختصاصی تنها برای برند دی اس در نظر گرفته خواهد شد و در نهایت به ۷۰ مکان اختصاصی در سرتاسر بریتانیا خواهد رسید.

گفتنی است که دی اس با حضور در  مسابقات موسوم به فرمولا الکتریک به دانش بالایی در زمینه طراحی و ساخت خودروهای برقی دست یافته است و حالا قرار است به عنوان برند پرچمدار کمپانی PSA محصولات شاخص تمام برقی را روانه بازار فروش نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟