کمبود ابداعات تازه به عملکرد کمتر از انتظار سامسونگ موبایل در سه ماهه اخیر منجر شد

سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ کمتر از یک هفته پیش به پایان رسیده و حالا وقت آن است که کمپانی ها، انتشار کارنامه مالی خود را آغاز کنند. در این بین انتظار می رود سامسونگ در گزارش مالی خود که روز جمعه منتشر می شود، خبر از دستیابی به سود عملیاتی ۱۳.۳ میلیارد دلاری از سوی واحد موبایل خود بدهد.در این صورت، درآمد واحد سازنده دیوایس های کهکشانی حدوداً ۵ درصد از درآمد رکوردشکن ۱۳.۹ میلیارد دلاری سه ماهه نخست کمتر خواهد بود.

به گفته پارک جونگ-هون تحلیلگر، انتظارات از عملکرد سامسونگ موبایل در سه ماهه اخیر چندان بالا نیست؛ حتی با وجود اینکه پرچمدار بعدی سامسونگ، گلکسی نوت ۹ قرار است در روز ۱۸ مرداد یا ۹ آگوست در نیویورک معرفی شود. به گفته پارک دلیل دیگر این عملکرد نه چندان تحسین برانگیز، عدم وجود ابداعات تازه در گلکسی اس ۹ بوده است.

اگرچه تجارت اسمارت فون سامسونگ در بازه آپریل تا جولای عملکردی مطابق با انتظارات نداشته، اما گزارش مالی واحد چیپ قطعاً تحسین برانگیز خواهد بود. انتظار می رود سامسونگ نسبت به همین بازه در سال گذشته میلادی، رشدی ۵۰ درصدی در تجارت چیپ داشته باشد و به رقم رکوردشکن ۱۱.۱۸ میلیارد دلار برسد.

لازم به اشاره است که گزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ تا دو روز دیگر منتشر می شود و قطعاً جزییات بیشتر راجع به عملکرد کمپانی کره ای را می توان در آن یافت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟