فورتنايت يا پابجى؛ كدام روى موبايل موفق هستند؟

با وجود آن كه PUBG موبايل در تعداد دانلود از نسخه موبايل فورتنايت پيشى گرفته، اما هنوز ساخته اپيک گیمز در زمينه درآمدزايى عملكردى بهترى از آن دارد.

بر اساس آمارى كه به تازگى منتشر شده است، نسحه اندرويد و اى او اس پابجى در هفته هاى ابتدايى 23.3 ميليون بار دانلود شده است كه اين رقم براى فورتنايت كه روى موبايل هاى هوشمند تنها براى سيستم عامل اى او اس عرضه شده 3.4 ميليون نسخه است.

البته در زمينه درآمدزايى قضيه كاملاً متفاوت است و فورتنايت موبايل در 11 هفته ابتدايى خود به درآمد 96 ميليون دلارى رسيده كه اين رقم در زمانى مشابه براى پابجى موبايل 19 ميليون دلار بوده است.

احتمال دارد كه دليل رخ دادن چنين نتيجه اى، تمركز اپيک گيمز روى كابران اى او اس كه به طور متوسط مبلغ بيشترى را صرف هزينه هاى اپليكيشن هاى خود مى كند باشد.

انتظار مى رود با انتشار نسخه اندرويد فورتنايت در آينده نزدیکی به تعداد كربران PUBG نزديک شود. البته از اين نكته هم نبايد غافل شد كه فورتنايت به طور كلى در بازارهاى آمريكايى عملكرد بهترى از نظر درآمدزايى داشته اما اين قافيه را در آسيا به پابجى باخته است.

مشخص است كه رقابت اصلى بين عناوين سبک بتل رويال به طور كاملاً مشخصى بين فورتنايت و پابجى بوده و اين دو بازى فاصله زيادى با ساير عناوين سبک بتل رویال دارند

همان طور كه مى دانيد، مدتى پيش سازندگان PUBG با متهم كردن اپيک به تقليد از اين عنوان در ساخت فورتنايت، از اين كمپانى شكايت كرد. شكايتى كه مدتى بعد به طوز كامل پس گرفته شد و دليل مشخص آن هنوز به طور كامل مشخص نيست.

شما كدام یک از اين بازى ها را روى موبايل هوشمند خود انتخاب كرده ايد؟ آن را در بخش نظرات به ما در ميان بگذاريد.

مطالب مرتبط

Call of Duty Mobile بهتر است یا پابجی موبایل؟ [تماشا کنید]

موفقیت و محبوبیت چشمگیر کال آو دیوتی موبایل موجب شده تا پای مقایسه این بازی با پابجی موبایلی که مدت‌ها لقب برترین بازی بتل رویال موبایل را یدک می‌کشید در هر محفلی وسط کشیده شود‌.کمپانی چینی تنسنت این بار با همکاری اکتیویژن توانسته عنوانی خلق کند که علاوه بر پایبندی به ریشه‌های این سری، تجربه... ادامه مطلب

اولین جام جهانی فورتنایت با اهدای جوایز ۳۰ میلیون دلاری به اتمام رسید

اولین جام جهانی بازی محبوب فورتنایت در ورزشگاه آرتور اش نیویورک به اتمام رسید و به برندگان جوایزی به ارزش ۳۰ میلیون دلار تعلق گرفت.بزرگ ترین برنده جام، «Kyle Giersdorf» با نام مستعار Bugha بود که با تنها ۱۶ سال سن جایزه ۳ میلیون دلاری تورنمنت تک‌نفره را از آن خود کرد. او زاده ایالت... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟