ساختار متفاوت هسته های پردازشی در چیپست جدید اگزینوس 9820 سامسونگ

ساختار متفاوت هسته های پردازشی در چیپست جدید اگزینوس 9820 سامسونگ

گرچه کمپانی مدیاتک مدتی است که چینش سه رشته ای هسته های پردازشی در چیپ های خود را کنار گذاشته،‌ اما به نظر می رسد سامسونگ تازه به قدرت این استراتژی ایمان آورده است، چرا که قرار است چیپست پرچدار بعدی خود یعنی اگزینوس ۹۸۲۰ را با چینش هسته های ۴+۲+۲ روانه بازار سازد.

در این حالت هشت هسته تشکیل دهنده مغز پردازشی از سه مدل مختلف تشکیل شده اند؛ دو هسته دستکاری شده اختصاصی موسوم به Mongoose M4، دو هسته پرقدرت کورتکس A76 یا A75 استاندارد و چهار هسته کورتکس A55 کم مصرف برای انجام کارهای سبک. این ترکیب سه تایی به لطف معماری جدید کمپانی ARM موسوم به DynamIQ قادر خواهند بود تا در هر سناریوی پردازشی بهترین توان را در اختیار قرار دهند.

چینش هسته های چیپست اگزینوس 9820

گرچه هنوز کلاک هسته های مذکور اعلام نشده، اما از آنجا که قرار است اگزینوس ۹۸۲۰ یک پرچمدار تمام عیار باشد، می بایست بالاترین کلاک بهینه (احتمالاً ۳.۳ گیگاهرتز) را برای آن در نظر بگیریم.

البته در خصوص شنیده های بالا تردیدهایی نیز وجود دارد. اگر مطابق ادعای سامسونگ هسته های دستکاری شده اختصاصی Mongoose M4 از توان پردازشی بالاتر و عملکرد بهینه تری نسبت به هسته های قدرتمند و جدید کورتکس A76 برخوردار هستند، پس چرا کمپانی کره ای باید به سراغ ساختار سه خوشه ای در پردازنده جدیدش برود؟ این سوالی است که می بایست برای دریافت پاسخ آن تا زمان عرضه رسمی چیپ جدید سامسونگ منتظر بمانیم.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato