بستن تب‌های پس‌زمینه بعد از پنج دقیقه؛ راهکار گوگل کروم برای بهبود عملکرد

گوگل کروم پرطرفدارترین مرورگر حال حاضر دنیاست و بیشترین سهم از بازار این محصولات را در اختیار دارد. اما با وجود این محبوبیت، انتقادهای زیادی به آن وارد است که بخش قابل توجهی از آن‌ها به مصرف زیاد منابع آن باز می‌گردد.

در همین راستا مهندسین گوگل همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای برطرف کردن مشکل هستند. آخرین راهکار مطرح شده برای نسخه اندروید این مرورگر، متوقف کردن تب‌های باز در پس زمینه بعد از پنج دقیقه بوده است.

از شواهد بدست آمده در پروژه کرومیوم پیداست که تیم توسعه‌دهندگان گوگل، در حال کار روی فلگی به نام StopLoadingInBackground هستند که قرار است به طور پیش‌فرض در نسخه اندروید مرورگر فعال شود. روش کار بدین صورت است که در صورت بلااستفاده ماندن یک تب باز در پس‌زمینه بعد از گذشت پنج دقیقه، موتور رندرینگ کروم آن را متوقف خواهد کرد.

گوگل کروم

در این صورت استفاده از منابع سخت‌افزاری مثل باتری کاهش یافته و به تبع این موضوع، شاهد بهبود و ارتقای عملکرد خواهیم بود. جالب است بدانید که این خصوصیت نزدیک به ۵ ماه است که مراحل تست را پشت سر می‌گذارند و تا کنون نتایج بسیار خوبی را حاصل کرده. به عنوان مثال با فعالسازی این خصوصیت، استفاده از سی پی یو کاهش یافته که به معنای حفظ بیشتر باتری است.

البته گوگل با وجود ارائه این خصوصیت نسبت به پخش موزیک یا ویدیو در پس‌زمینه بی توجه نبوده و قرار است که برای این گونه تب‌ها استثناء قائل شود. خصوصیتی که از آن صحبت می‌کنیم، هنوز به نسخه پایدار گوگل کروم برای اندروید راه نیافته اما بعید نیست که در به‌روزرسانی بعدی شاهد آن باشیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟