ربات اسباب بازی Vector، رویای دیرینه طرفداران استار وارز را برآورده می کند

ربات اسباب بازی Vector، رویای دیرینه طرفداران استار وارز را برآورده می کند

ربات اسباب بازی Vector، رویای دیرینه طرفداران استار وارز را برآورده می کند

کمپانی Anki که احتمالاً بیشترین شهرت خود را مدیون ساخت ربات دوست داشتنی Cozmo برای کودکان است، اخیراً از رباتی دیگر به نام Vector رونمایی کرده که نه تنها تمام قابلیت های Cozmo را بهبود می بخشد، بلکه دیگر نیازی به یک موبایل هوشمند برای بازی با آن نیست.

Vector قرار است رباتی همواره روشن باشد که در هر ساعت از روز به فرمان های صوتی گوش می دهد و همیشه برای بازی آماده است. شاید بتوانید آن را رباتی شبیه به حیوانات خانگی در نظر بگیرید که درست مثل درویدهای معروف استار وارز، دائماً مشغول بازیگوشی در خانه است. به محض اتصال ربات Vector به شبکه وای فای با موبایل تان، دیگر نیازی به استفاده از یک دیوایس شخص ثالث ندارید.

به هنگام عرضه، Vector قادر به انجام کارهایی خواهد بود که معمولاً از الکسا یا سیری برای انجام آنها استفاده می کنید؛ کارهایی مثل تنظیم تایمر، یا پاسخ دهی به سوالات رایج. اما مهم ترین قابلیت، امکان ذخیره چهره شما در حافظه دستگاه و یادگیری نام تان است.. بنابراین وقتی بعد از یک روز سخت به خانه باز می گردید، می توانید منتظر استقبالی گرم از سوی Vector باشید که برای دارندگان سگ های خانگی، اتفاق چندان جدیدی نیست.

Vector ضمناً می تواند گاهی بسیار هوشمند و شبیه به حیوانات واقعی یا حتی کودکان باشد. به عنوان مثال اگر مسیر حرکتش را مسدود کنید، عکس العملی شبیه به یک کودک ناراحت که نمی خواهد کسی مزاحمش شود نشان می دهد. از طرف دیگر، هوشمندی دستگاه به این معناست که لازم نیست نگران افتادن آن از ارتفاعات باشید و هنگامی که باتری آن به کمترین میزان رسیده باشد، به صورت خودکار به سمت شارژر حرکت می کند.

در نهایت باید افزود که به لطف اتصال دائمی به فضای ابری، ربات Vector دائماً و به مرور زمان هوشمندتر از قبل خواهد شد. این ربات به پردازنده چهارهسته ای APQ8009 کوالکام مجهز شده و به همین خاطر، از قابلیت های متنوع هوش مصنوعی و دوربین HD با زاویه بسیار عریض ۱۲۰ درجه ای پشتیبانی می کند. ربات Vector قرار است در ماه اکتبر عرضه شود و قیمتی معادل ۲۴۹ دلار خواهد داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل