ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انتشار لیست نامزدهای نهایی اموجی ۲۰۱۹ توسط یونیکد صدای موقرمزها را درآورد

یونیکد که مسئولیت تایید اموجی های جدید را بر عهده دارد امروز با انتشار پستی در بلاگ خود لیستی از نامزدهای نهایی به روزرسانی Emoji 12.0 را منتشر کرد. این لیست شامل ۱۷۹ مورد است که ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰

یونیکد که مسئولیت تایید اموجی های جدید را بر عهده دارد امروز با انتشار پستی در بلاگ خود لیستی از نامزدهای نهایی به روزرسانی Emoji 12.0 را منتشر کرد. این لیست شامل ۱۷۹ مورد است که ۵۵ مورد آنها به زوج هایی با ۵ رنگ پوست و ۲ جنسیت مختلف اختصاص پیدا کرده است.

اگرچه این لیست شامل اموجی هایی با رنگ پوست متنوع است که تنوع نژادی بیشتری را به همراه دارد، اما بر خلاف گمانه زنی های قبلی جای خالی مو قرمزها در آن دیده می شود. علاوه بر این مسئولان یونیکد اعلام کرده اند که پس از نمایش رنگ پوست های مختلف، طرح جدیدی به آن اضافه نمی شود.اموجی

انتشار لیست مذکور صدای موقرمزها را درآورده و آنها عقیده دارند که علی رغم تعداد بالا اغلب در رسانه ها نادیده گرفته می شوند. «دانکن کری»، موسس «لیگ مو قرمزهای فوق العاده» در این باره می گوید:

بسیاری از افراد مو قرمز بودن را با ملیت ایرلندی اشتباه می گیرند در حالی که این مساله به نژاد، ملیت یا گروه خاصی محدود نمی شود. با توجه به جمعیت بالایی این افراد حداقل یک یا دو درصد از اموجی ها باید به آنها اختصاص پیدا کند. برخلاف تصور عمومی ما در حال انقراض نیستیم.

بر این اساس اموجی هایی هم برای افراد معلول در نظر گرفته که شامل دست و بازوهای مکانیکی و نماد ناشنوا بودن می شود. این طرح ها در اصل توسط اپل و در اسفندماه پیشنهاد شده بودند که در نهایت کنسرسیوم یونیکد با آنها موافقت کرد. این لیست طی نشستی در ماه آینده نهایی شده و به تصویب خواهد رسید.

از سوی دیگر کنسرسیوم مذکور در حال آماده کردن مقدماتی برای اموجی های سال ۲۰۲۰ است که شامل هشت نامزد اصلی نینجا، کلاه نظامی، ماموت، پر، پرنده دودو، چوب جادو، اره نجاری و پیچ گوشتی است. این لیست هم تا اسفند ماه شامل گزینه های بیشتری خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی