پوشش ویژه دیجیاتو از نمایشگاه CES 2020

توسعه سیستمی مشابه به گوگل مپس برای ماهواره‌ها توسط استارتاپی آمریکایی

به تازگی استارتاپی به نام LeoLabs اعلام کرده که قادر است تجهیزات و نرم‌افزارهایی فراهم آورد تا گوگل مپس ماهواره‌ها را خلق کند. بدین ترتیب شرکت‌های مختلف با استفاده از این زیر ساخت قادر خواهند بود روند حرکت زباله‌های فضایی را تخمین بزنند تا از برخوردشان با ماهواره‌ها جلوگیری کنند.

در حال حاضر ماهواره‌های زیادی در مدار نزدیک زمین رها شده اند و این مسئله موجب شده که اطراف زمین به شدت شلوغ شود. حال استارتاپی به نام LeoLabs باور دارد راه حلی یافته که می‌تواند به دولت‌ها و کمپانی‌های فضایی کمک برساند.

گزارش شده هم اکنون ده ها هزار زباله فضایی اطراف زمین با سرعتی بیشتر از شلیک گلوله در حال حرکت هستند که اگر با ماهواره‌ای برخورد کنند، به طور یقین آن را نابود خواهند کرد.

حال استارتاپ یاد شده زیرساختی پیشنهادی برای شرکت‌های مختلف ارائه داده که می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند و به نوعی دیتای ارزیابی ریسک جدیدی فراهم آورد.

به تازگی شرکت‌های ایرباس و WERU روی این استارتاپ، ۱۳ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده‌اند و به سرمایه داران دیگر این کمپانی یعنی هورایزن و Space Angels  پیوسته‌اند.

حال LeoLabs می‌تواند با استفاده از این مبلغ به تولید نسل بعد سیستم‌های خود در خارج از کشور آمریکا بپردازد. تا به حال این شرکت دو مرکز در ایالت‌های تکزاس و آلاسکا ساخته است. با این وجود سال آینده مرکز دیگری در خارج ایالات متحده به آنها اضافه خواهد شد تا محاسبات موردنیاز برای تهیه‌ی گوگل مپس ماهواره‌ها سریعتر صورت پذیرد.

این استارتاپ معتقد است هم اکنون ۲۵۰ هزار زباله‌ی فضایی در مدار نزدیک زمین گردش می‌کنند و هیچ ارگانی حرکت آنها را زیرنظر نگرفته است. این مسئله می‌تواند بسیار خطرناک باشد چرا که در صورت برخورد یکی از آنها با ماهواره‌ها، به احتمال ۹۹ درصد ماهوراه‌ی یاد شده نابود خواهد شد.

البته ارتش آمریکا موفق شده تا به حال حرکت ۲۳ هزار جرم آسمانی را ردیابی کند اما به گفته‌ی LeoLabs این مقدار بسیار کمتر از آن چیزی است که لازم است.

مطالب مرتبط

تمهید جدید ناسا برای نجات دنیا ؛ پرتاب فضاپیما برای برخورد با شهاب سنگ

اگر شهاب سنگی در مسیر برخورد با زمین قرار گیرد، بشر چه کاری می تواند بکند؟ سوالی است که چند دهه ناسا به دنبال پاسخی برای آن است و فیلم‌های علمی- تخیلی یا فضایی زیادی درباره‌ی آن ساخته شده. حال پروژه‌ای آزمایشی از تمهید جدید ناسا برای نجات دنیا خبر می‌دهد.پیش از این آژانس‌های فضایی، روش تئوری... ادامه مطلب

هشدار ناسا در مورد سیارکی که به سمت زمین می‌آید

ناسا اخیراً به ساکنین زمین درباره‌ی یک سیارک خطرناک ۲۷ متری هشدار داده و مدعی شده که این جرم آسمانی از نزدیکی زمین خواهد گذشت. بر اساس هشدار ناسا ، سیارک 2018 WN قرار است بعداظهر امروز در نزدیکترین فاصله‌ی خود به زمین قرار بگیرد.کارشناسان با بررسی مسیر حرکت این جرم آسمانی که به بلندی یک... ادامه مطلب

موجودات فرازمینی؛ منشاء احتمالی جرم آسمانی سیگاری شکل Oumuamua

سال گذشته شناسایی یک جرم آسمانی مرموز در منظومه خورشیدی که شکلی شبیه به سیگار داشت در سرخط خبرهای مهم قرار گرفت. کشف این جرم آسمانی سیگار شکل این ذهنیت را در محققان دانشگاه هاروارد به وجود آورد که متعلق به موجودات فرازمینی است و برای بررسی زمین وارد منظومه ما شده.این جرم آسمانی که Oumuamua... ادامه مطلب

عبور سیارکی ۵ متری از نزدیکی زمین ؛ بعدی به بزرگی برج خلیفه خواهد بود

چند روز پیش سیارکی ۵ متری کشف شد و تنها ساعاتی بعد از کشف آن، از فاصله‌ی ۳۸۸۹۵ متری زمین رد شد. سیارک دیگری به بزرگی برج خلیفه نیز قرار است تا دو هفته دیگر به مدار سیاره‌ی ما نزدیک شود.اندازه‌ی این سیارک ۵ متری که 2018 BD نام دارد بین ۲.۵ الی ۵.۵ متر برآورد... ادامه مطلب

گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش بینی می کند؟

مسیرهای سبز، زرد و قرمزی که گوگل مپ برای نشان دادن ترافیک روان، آهسته و سنگین استفاده می کند، کمک بزرگی برای پیدا کردن بهترین و سریع ترین راه به سمت مقصد است.اما گوگل از کجا وضعیت ترافیک بین جایی که شما هستید و جایی که می روید را می فهمد؟نقشه گوگل دید ترافیکی و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟