شگفتی سازی‌ تیم‌های ناشناخته در بزرگ‌ترین مسابقات کانتراسترایک

با به پایان رسیدن مرحله مقدماتی مسابقات میجور کانتر استریک (FaceIT Major) وارد مرحله گروهی مسابقات می شویم. در این مرحله تیم های اکثرا کم آوازه‌تری که از مرحله مقدماتی به این مرحله صعود کرده اند (تیم های دسته Challengers) در مقابل 8 تیم برتر در میجور قبلی (تیم های دسته Legends) قرار می گیرند.

معمولا این مسابقات به دلیل فاصله بسیار زیاد این دو دسته در مهارت و بازی تیمی و شناخت بازی بسیار یک طرفه و قابل پیش بینی هستند. اما امروز شوک بسیار بزرگی در انتظار تیم های برتر و هواداران آنها بود. چرا که در اکثر بازی ها این تیم ها موفق به کسب پیروزی نشده و بعضا متحمل شکست های سنگینی شدند.

مرحله دوم مسابقات میجور با بازی میان دو تیم HellRaisers و G2 آغاز شد. تیم فرانسوی G2 پس از یک دوره افت بسیار طولانی و تغییرات متعدد در ترکیب خود پس از یک غیبت کوتاه و با عزمی راسخ به صحنه مسابقات بازگشته بود. بازی در مپ Dust2 برگزار شد که در گذشته مپ تخصصی فرانسوی ها بود. ولی امروز شاهد یک بازی کاملا برابر و بسیار تماشایی بودیم که تا اورتایم دوم پیش رفت.

SmithZZ که به تازگی دوباره از سمت مربی گری به یک بازیکن تبدیل شده در بعضی از راندها کمک زیادی به تیم خود کرد

تیم HellRaisers با درخشش ستاره بازیکن اردنی خود یعنی ISAA توانست پا به پای ستاره فرانسوی تیم G2 یعنی shox و یارانش پیش برود. بعد از چند راند اول بازی در هر راند با عملکرد فردی بازیکن و در موقعیت های بسیار نزدیک تک به تک به پایان می رسید. اما در نهایت تیم HellRaisers علی رغم بازی بسیار خوب در اورتایم دوم مرتکب چند اشتباه شد و در نهایت بازی را با نتیجه 22-20 به تیم G2 واگذار کرد.

در ادامه مسابقات تیم Liquid در برابر Winstrike قرار گرفت. تیم Winstrike یکی از شگفتی سازان میجور قبلی بود که توانست بر خلاف انتظار همه در جمع هشت تیم برتر قرار بگیرد و مستقیما به این مسابقات دعوت شود. اما امروز در مقابل Liquid خبری از آن تیم شگفتی ساز نبود. Liquid از همان لحظات اول نبض بازی را کاملا در اختیار گرفت و Winstrike هیچ فرصتی برای مقاومت نداشت. بازی در نهایت با نتیجه 16-7 به سود تیم آمریکایی به پایان رسید.

بازی بعدی بین دو تیم FaZe و BIG برگزار شد. تیم FaZe نزدیک به 1 سال است که در اکثر مسابقات یکی از مدعی های اصلی است و تقریبا همیشه در جمع 4 تیم برتر قرار می گیرد. اما امروز همه چیز متفاوت بود. تیم BIG کاملا حریف خود را در هم کوبید. FaZe در نیمه اول موفق شد 5 راند از آن خود کند. ولی در نیمه دوم و پس از یک اِیس (کشتن تمام اعضای حریف به تنهایی) توسط nex تیم FaZe تمام امید خود را برای پیروزی از دست داد و در نهایت بازی را با همان 5 راند به رقبای آلمانی خود واگذار کرد.

بعد از این نوبت به بازی میان fnatic و compLexity رسید. 4 عدد از بازیکنان coL اولین حضور خود را در مسابقات میجور تجربه می کردند و کسی فکر نمی کرد که بتوانند در برابر بازیکنان بسیار باتجربه ای که سابقه چند قهرمانی در میجور را دارند حرف زیادی برای گفتن داشته باشند. ولی این بازی هم رقابتی بسیار یک طرفه به سود تیم آمریکایی بود که همه طرفداران تیم سوئدی را شوکه کرد. تیم fnatic بعد از پیروزی در راند اول اصلا نتوانست خود را در موقعیت پیروزی قرار دهد و در ادامه بازی فقط توانست سه راند دیگر بگیرد و به این ترتیب stanislaw و یارانش اولین پیروزی خود را در میجور کسب کردند.

مسابقه بعدی بین دو تیم MIBR و TyLoo برگزار شد. تیم MIBR یکی از پرطرفدارترین تیم های حال حاضر در صحنه رقابتی کانتر است و با ترکیب متشکل از بازیکنان برزیلی و آمریکایی که همه سابقه قهرمانی در میجور را دارند پس از یک دوره افت طولانی برای پیروزی به میدان بازگشته بود. آنها در آغاز بازی تیم برتر میدان بودند. FalleN و coldzera با اسنایپ مپ را کاملا در اختیار گرفته بودند و نیمه اول را با نتیجه 11-4 به سود خود تمام کردند. اما در نیمه دوم تیم TyLoo همه چیز را 180 درجه تغییر داد. MIBR در نیمه دوم فقط توانست در دو راند پیروز شود و TyLoo با یک بازگشت استثنایی اولین پیروزی خود را کسب کرد.

در ادامه دو تیم mousesports و NiP به مصاف هم رفتند. بازی در نیمه اول به صورت کاملا برابر پیش رفت و هر دو تیم بازی خوبی از خود نشان دادند. اما چند اشتباه از تیم mousesports و البته بازی بسیار خوب NiP و خصوصا ستاره قدیمی ترکیب این تیم یعنی GeT_RiGhT باعث شد تیم NiP به تدریج از حریف خود فاصله بگیرد و تلاش های mousesports برای بازگشت به بازی کافی نبود و در نهایت بازی با نتیجه 16-12 به سود NiP به پایان رسید.

بعد از این بازی برابر شاهد نبردی سنگین بین دو تیم بسیار قوی Astralis و Na`Vi بودیم. تیم دانمارکی Astralis در آغاز بازی به خوبی تهاجم بازیکنان روس را مهار کرد ولی زردپوشان Na`Vi در پایان با پیروزی در چند راند متوالی موفق شدند نیمه اول را با نتیجه 8-7 به سود خود تمام کنند. تیم دانمارکی در آغاز نیمه دوم باز هم گوی سبقت را از Na`Vi ربود و بازی را تا 13-9 پیش برد. اما ZZeus و یارانش باز هم بازی را به تساوی کشاندند. در نهایت پس از چند راند بسیار نزدیک تیم Astralis پیروز از میدان بیرون آمد و بعد از 30 راند بازی را به سود خود تمام کرد.

در آخرین بازی روز دو تیم Vega Squadron و قهرمانان سابق میجور (با تغییرات زیاد) یعنی Cloud9 در برابر هم قرار گرفتند و تیم Vega Squadron موفق شد روند موفقیت آمیز و استثانیی خود را ادامه دهد و در یک بازی یک طرفه تیم Cloud9 را با نتیجه قانع کننده 16-4 شکست دهد و سورپرایز بزرگ روز اول میجور را کامل کند.

بازی های روز دوم به شرح زیر هستند:

 

مطالب مرتبط

قهرمانی Astralis برای سومین بار متوالی در مسابقات میجور CSGO

تیم دانمارکی Astralis در فینال مسابقات میجور CSGO که این بار توسط ESL برگزار شد در برابر تیم فنلاندی ENCE که شگفتی ساز مسابقات بود به پیروزی رسید و برای سومین بار متوالی جام قهرمانی مسابقات میجور شرکت Valve را بالای سر برد.تیم ENCE (متشکل از Allu، بازیکن سابق Ninjas in Pyjamas که تجربه حضور... ادامه مطلب

مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک امسال در سئول برگزار می‌شود

کره جنوبی و به خصوص پایتخت زیبای آن سئول را می‌توان بهشت ورزش‌های الکترونیک و تکنولوژی‌های جدید دانست.در واقع شهر سئول 18 سال است که مسابقات مختلف را به صورت زنده پخش می‌کند و البته دولت کره جنوبی نیز حمایت‌های مالی بسیار خوبی از این ورزش نوپا می‌کند.یازدهمین دوره مسابقات جهانی قهرمانی ورزش‌های الکترونیک نیز... ادامه مطلب

سلاح پلاسمایی جنگ ستارگان به ورزش شمشیر بازی خواهد آمد [تماشا کنید]

اخیرا فدارسیون ورزش شمشیر بازی در فرانسه از اسلحه‌هایی نورانی شبیه به شمشیرهای جنگ ستارگان در مسابقات خود استفاده کرده است.به گفته روابط عمومی این فدراسیون، دلیل اصلی این کار جذاب‌تر کردن مسابقات و جذب نسل جوان‌تر به این ورزش است. البته و به خاطر خطرات جانی نمی‌توان این شمشیرها را مانند جنگ ستارگان با... ادامه مطلب

ماجرای «مافیای CS: GO در ایران» چیست؟

امسال مرحله مقدماتی مسابقات بزرگ WESG در اکثر رشته ها به صورت آنلاین برگزار شد. اما با توجه به مشکلات پینگ و سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی کشور ایران در رشته PES، شرکت Ali Esports یک جایگاه برای اعزام مستقیم به مسابقات در اختیار بازیکنان ایران قرار داد.این طور شد که انجمن بازی ها و... ادامه مطلب

گزارش کامل مسابقات انتخابی WESG: دیاکو و DeMiGoD نمایندگان کشور

طی چند سال گذشته مسابقات WESG بدون شک همیشه یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای ورزش های الکترونیکی در جهان بوده است. این مسابقات که توسط شرکت Alisport (زیر مجموعه شرکت Alibaba) برگزار می شود اهمیت خاصی برای بازیکنان آسیایی دارد، چرا که در این مسابقات آن‌ها می توانند در کنار بهترین بازیکنان جهان... ادامه مطلب

تجربه بتل رویال به سبک کانتر استرایک

فورتنایت، پابجی و  برخی دیگر از بازی‌های بتل رویال به چنان محبوبیتی رسیدند که این روز‌ها هر سازنده‌ای را وسوسه می‌کنند تا در بازی جدیدش نیم نگاهی هم به این سبک جدید داشته باشد. کمپانی بزرگ اکتیویژن برای اضافه کردن نبرد بتل رویال امسال بخش داستانی دوست داشتنی سری کال آو دیوتی را فدای آن... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟