فوجی از اولین لنز f/1 برای دوربین های بدون آینه رونمایی کرد

فوجی از اولین لنز f/1 برای دوربین های بدون آینه رونمایی کرد

فوجی فیلم در کنار دوربین بدون آینه مدیوم فرمت  GFX 50R از لنز XF33mm F1 R رونمایی کرده که بیشترین میزان گشودگی دیافراگم (پایین ترین عدد f) را در بین لنزهای دوربین های بدون آینه دارد.

این لنز پرایم از ماونت (استاندارد نوع اتصال لنز) X بهره می برد و فاصله کانونی ۳۳ میلی متری دارد که معادل با فاصله کانونی ۵۰ میلی متری در دوربین های فول فریم است. علاوه بر این به قابلیت فوکوس خودکار مجهز شده و البته مهمتر از همه این که گشودگی دیافراگم آن f/1 است. این میزان در بین لنزهای دوربین های بدون آینه تا پیش از این سابقه نداشته است.

البته مدتها پیش در سال ۱۹۸۹ کانن از لنز ۵۰ میلی متری f/1 رونمایی کرده بود که دیگر تولید آن متوقف شده است. به طور ساده انتظار می رود لنز جدید فوجی تصاویری با افکت بوکه کمی بهتر نسبت به رقبا ثبت کند و البته قادر به ثبت تصاویر در نور کمتر باشد.

فوجی فیلم اکنون لنزهای متنوعی از خانواده X را در سبد محصولات خود دارد و تعدادی از لنزهای عریض آن گشودگی دیافراگم f1.4 دارند. قیمت و زمان عرضه لنز XF33mm F1 R اعلام نشده و تاریخ عرضه آن نیز مشخص نشده است. با این حال مستندات منتشر شده در تابستان خبر از عرضه چنین لنزی در سال ۲۰۲۰ می دادند.

سایر اخبار رویداد فوتوکینا ۲۰۱۸ را در دیجیاتو دنبال کنید.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato