بررسی بازی Badland Brawl؛ اتحاد کلش رویال و پرندگان خشمگین

اولین بار که بدلند برول (Badland Brawl) معرفی شد، از همان حس‌های «باز یک اثر معروف را خراب کردند» پیدا کردم. داریم در ارتباط با مجموعه‌ای منحصر به فرد صحبت می‌کنیم که با اتمسفر بی‌نظیر و گیم پلی متکی بر فیزیکش جایزه‌های زیادی را درو کرده است؛ Badland Brawl در تریلرهای اولیه نه شباهتی به گذشته داشت و نه حس یک اثر متفاوت را تداعی می‌کرد.

انگار با یک کلون تکراری دیگر از کلش رویال روبه‌رو بودیم و برای بدلند که خودش به عنوان یک بنچمارک منبع الهام خیلی از بازی‌های پلتفرمر گوشی بود، این مسئله عقب گردی برای سازنده و تا حدی یادآور جریان انگری بردز به حساب می‌آمد. کاری که گیم لافت با Blitz Brigade هم انجام داد و نتیجه‌اش یکی از ضعیف‌ترین عناوین دو سال پیش یعنی Rival Tactics شد.

badland 2

نمایی از قسمت دوم بدلند

خلاصه بگویم. همه چیز دست به دست هم داده بود تا با توپ پر به بدلند برول و سیاست اشتباهی که استودیوی فراگ‌مایند (Frogmind) پیش گرفت، انتقاد کنم اما بازی غافل‌گیرم کرد؛ بدلند برول فوق‌العاده است. آن قدر خوب که نسبت به کلش رویال و این بازی، از چند ساعات اولیه بدلند برول بیشتر لذت بردم.

بازی با وجود اینکه در نسخه بتا هنوز نتوانسته بود به آن سطح کیفی لازم برسد ولی حالا هم خودش را پیدا کرده، هم از پتانسیل‌های کلش رویال به خوبی استفاده نموده و هم می‌توان ردپای قسمت‌های پیشین را در آن دید. بعد از Hyperdrome که ثابت کرد ترکیب کلش رویال با سبک ماشینی تا چه اندازه می‌تواند لذت بخش باشد، بدلند برول همین کار را با قوانین فیزیک انجام داده است.

بازی Badland Brawl

بازی آنلاین است و برای تجربه آن به اینترنت نیاز دارید.

بدلند برول روندی شبیه به عناوین مشابه پیش گرفته، دو بازیکن باید با استفاده از کارت‌هایی که دارند ساختمان اصلی حریف را نابود کنند. البته با چند تغییر بزرگ؛ در بدلند برول دوربین از جلو بوده و خبری از نقشه‌های چند مسیره نیست. در یک مسیر می‌جنگید و به همین خاطر جای چند ساختمان جنگی کمکی همانند کلش رویال، در اینجا فقط یک ساختمان سه طبقه وجود دارد.

هر طبقه را که نابود کنید، یک مهره (همان تاج کلش رویال) می‌گیرید. در پایان اگر کسی سه طبقه ساختمان دشمن را نتوانست نابود کند، هر بازیکنی که طبقه‌های بیشتری را از بین برده باشد برنده خواهد داشت. اما با وجود این تغییرات، بزرگترین نکته متمایز بدلند برول را باید به استفاده از قوانین فیزیک بزنیم.

Badland Brawl

به خاطر استفاده از یک لاین، سرعت بازی بیشتر از آثار مشابه شده و با عنوانی پر زد و خوردتر طرف در تمام سه دقیقه نبردها روبه‌رو هستیم.

ویژگی که جزو بزرگ برنده دو قسمت قبلی بودند و با تفاوت‌هایی به بدلند برول راه یافته‌اند. در کلش رویال اگر می‌خواستید از یک کارت استفاده کنید، آن را هر جایی که می‌توانستید می‌گذاشتید. بدلند برول اینطوری نیست. در اینجا و مشابه انگری بردز، باید کارت‌ها را پرتاب کنید و هر کارت بسته به قدرت و نحوه کارکردش، بردی متفاوت دارد.

بعضی از آن‌ها تا خود ساختمان حریف می‌رسند، بعضی‌ها نهایت تا وسط زمین برد دارند. سازنده خیلی خوب فیزیک را در عنوانش پیاده کرده و همین مسئله منجر به ویژگی خیلی بامزه‌ای در بازی شده است؛ برخورد شخصیت‌ها با هم. مثلا فرض کنید یک شخصیت هوایی در حال حمله بوده و هیچ کارتی ندارید تا جلوی او را بگیرید.

Badland Brawl

بعد از هر پیروزی تخم مرغ‌هایی می‌گیرید که حکم همان گنجینه‌های کلش رویال را دارند. جالب اینجاست برای باز کردن تخم مرغ‌های نقره‌ای نیازی نیست صبر کنید و همان لحظه قابلیت باز کردن‌شان را دارید.

در این موقعیت می‌توانید با پرتاب یک شخصیت، دشمن هوایی را به عقب رانده و با زمان بیشتری که در اختیارتان قرار می‌گیرد استراتژی بهتری بچینید. یا بگذارید یک مثال برای بخش حمله بزنم، یکی از بمب‌هایتان در زمین سرگردان بوده و حالا با انتخاب کارتی که همه چیز را به سمت جلو هول می‌دهد، می‌توانید از این بمب سرگردان بهترین استفاده را ببرید.

سازنده این قضیه فیزیک و در نتیجه آن برخورد کاراکترها به هم را خیلی خوب در عنوانش پیاده کرده و تا اینجا که بازی می‌کردم، به جز کارت‌هایی که تفاوت کمی با یکدیگر داشتند، تمام شخصیت‌ها به خوبی با این دو ویژگی عجین شده‌اند. از طرفی این گیم پلی فیزیک محور تاثیرش را روی بخش گرافیک نیز گذاشته است.

Badland Brawl

نمایی از حالت دو نفر در برابر دو نفر؛ بازی از لحاظ گرافیک هر چند به تاریکی و گیرایی گذشته نیست ولی همچنان یکی از زیباترین و متنوع‌ترین‌های گوشی از لحاظ بصری است.

برخورد کاراکترها با هم می‌تواند انیمیشن‌های جالبی را به همراه داشته باشد و بدلند برول به خاطر استفاده از این فرصت، از این دست صحنه‌ها کم ندارد. به گونه‌ای که هر از گاهی به خودم می‌آمدم و می‌دیدم که دارم از این ترکیب خوب «قوانین فیزیک+واکنش‌های کاراکترها» می‌خندم.

بدلند برول اثر فوق‌العاده سرگرم کننده‌ای است. بازی در عین اینکه تفاوت‌های زیادی با گذشته دارد ولی با حفظ ویژگی‌های لازم دو قسمت قبلی و ترکیب آن با کلش رویال، به عنوان یک «قسمت فرعی» می‌تواند طرفداران بیشتری را به سمت بدلند بکشاند و اگر بدلند ۳ در کار باشد، فراگ‌مایند با بدلند برول کارش را در جذب بازیکن راحت‌تر کرده است.

Badland Brawl
  • Badland Brawl
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Frogmind
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 100.6 مگابایت
دانلودمطالب مرتبط

به رنگ عاشقی: زیباترین بازی‌های موبایل که نباید از دست بدهید

بیایید با هم رو راست باشیم، تجربه بازی‌های ویدیویی برای خیلی ها آن جذابیت گذشته را ندارد. چند بار اتفاق افتاده هنگام تجربه یک بازی از خودتان بپرسید: «پس کی به اتمام می‌رسد؟.» دلیلش برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد، شاید بازی‌ها دیگر آن حس و حال گذشته را نداشته یا ما کمی علاقه خود... ادامه مطلب

معرفی بازی Hyperdrome؛ بربرها رانندگان خوبی هم هستند

بعد از عرضه کلش رویال، سازندگان زیادی سعی کردند فرمول سوپرسل را گسترش دهند اما هیچکدام به اندازه خود فنلاندی‌ها و با حالت Touchdown نشان ندادند که بربرها چه پتانسیل‌های دیگری دارند. با این وجود Hyperdrome پایانی بر این انحصار به حساب می‌آید. اگر کلش رویال و کلش آو کلنز ثابت کردند که بربرها چه جنگجویان خوبی هستند... ادامه مطلب

معرفی بازی Rumble Stars Soccer؛ ماداگاسکاری‌های فوتبالی

ظاهرا بعد از خریداری فراگمایند (Frogmind) توسط سوپرسل، مسئولیت گسترش فرمول گیم‌پلی کلش رویال به این استودیو سپرده شده است؛ فراگمایند سال گذشته با بدلند برول (Badland Brawl) نشان داد که ترکیب کلش رویال با قوانین فیزیک چه‌قدر می‌تواند اعتیادآور باشد و در Rumble Stars Soccer نیز آن‌ها همین مسیر را با ایده‌ای متفاوت‌تر ادامه... ادامه مطلب

بررسی بازی خط آتش؛ جنگ ادامه دارد

«پارسیس گیمز» از معدود استودیوهای ایرانی است که تمام بازی هایش در یک سطح کیفی مطلوب قرار دارند و و به همین خاطر نام این توسعه دهنده به تنهایی کافیست تا با خیال راحت اپلیکیشنی را دانلود کنید. حتی «موتوریس» که بیشترین ایراد را بین عناوین آن ها داشت، باز نسبت به ساخته های داخلی مشابه... ادامه مطلب

معرفی بازی Castle Burn؛ وقتی کلش رویال پیچیده می‌شود

معرفی Castle Burn the Crown League را با یک داستان تکراری شروع می‌کنم؛ بعد از موفقیت‌های زیاد کلش رویال و استقبالی که بازیکن‌ها از فرمول جدید سوپرسل کردند، بقیه سازندگان هم سعی کردند با استفاده از همین فرمول یک تجربه سرگرم کننده و حتی فقط سودآور به وجود بیاورند. در این بین بعضی‌ها توانستند همانند Hyperdrome سوپرایرکننده ظاهر... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x