چرخش دو قطعه پل 7 هزار تنی و اتصال آنها توسط چینی ها [تماشا کنید]

کارگران چینی موفق شدند پل راه آهن را روی پل دیگری بسازند و این درحالی بود که پل زیرین همچنان باز و قابل استفاده بود. اما نکته جالب تر اینکه این پل ها با چرخشی خاص به هم وصل شدند.

در فرایند ساخت، دو بخش از پل جدید به طور جداگانه ساخته شدند و هر یک با چرخشی در جای خود قرار گرفتند. هر یک از این بخش ها جرمی 7000 تنی و طول 128 متری داشتند. در چرخش همزمان 19.5 درجه ای در جهت خلاف عقربه های ساعت دو سر پل ها به هم متصل شدند.

پل راه آهن

دو بخش پل پیش از اتصال

این عملیات تنها 73 دقیقه زمان برده و به گفته «یانگ شیبین»، سرپرست پروژه، بسیار نزدیک به یک خط راه آهن دیگر بوده است. در خط دیگر که در این حین عملیاتی بوده روزانه بیش از 60 قطار تردد می کردند. علاوه بر این پروژه با چالش های دیگری هم روبرو بوده است.

پل کمتر از نیم متر با کابل های برق فشار قوی فاصله داشته است. دو بخش پل در مکان هایی قرار گرفته بودند که به دلیل شیب، اختلاف ارتفاع 3 متری داشتند. به همین دلیل پروژه چرخش پل در چین بی سابقه بوده است. برای اطمینان از موفقیت پروژه سازندگان پل با استادانی از چندین دانشگاه همکاری کرده اند تا ایده آل ترین زاویه و سرعت چرخش را محاسبه کنند.

پل راه آهن

دو بخش پل پس از اتصال

پل بخشی از خط راه آهن لیانیونگانگ به ژنگجیانگ است که این دو شهر در دو استان را به هم متصل می کند. انتظار می رود عملیات ساخت خط راه آهن 305.2 کیلومتری در شرق جین در سپتامبر سال آتی میلادی به پایان برسد. این خط از قطارهای پر سرعت با متوسط سرعت 250 کیلومتر در ساعت پشتیبانی می کند.

چین با شبکه ریلی 20 هزار کیلومتری طولانی ترین خط آهن پر سرعت در دنیا را در اختیار دارد. مقامات این کشور قصد دارند تا سال 2020 این میزان را به 30 هزار کیلومتر افزایش دهند.

منبع:
daily mail
مستر بلیط
برچسب ها

مطالب مرتبط

پرینت پل فلزی بر روی رودخانه با استفاده از چاپگر ۳ بعدی معلق

با ساخت اولین مجتمع آپارتمانی از طریق پرینت ۳ بعدی، حالا وقت آن است که پروژه هایی با چالش های بیشتر انجام شوند. در همین راستا یک شرکت چاپ ۳ بعدی هلندی قصد دارد با استفاده از این روش به خلق پلی بر روی یک کانال در قلب شهر آمستردام بپردازد. این شرکت برای انجام پروژه خود... ادامه مطلب

ژاپن به دنبال ساخت قطار هایی معلق با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت

یکی از عناصری که به عنوان سمبل پیشرفت ژاپن در بعد از جنگ جهانی به شمار می رود، قطار سریع السیری است که از داخل کوه فوجی می گذارد و از سال ۱۹۶۴ و همزمان با المپیک توکیو مشغول به فعالیت است. اکنون نزدیک به نیم قرن از زمان راه اندازی آن قطار می گذارد و نخست... ادامه مطلب

تشخیص مسافران مست توسط دوربین های امنیتی راه آهن ژاپن

راه آهن ژاپن به تازگی تکنولوژی جدیدی را به کار بسته است که به کمک آن دوربین های امنیتی قادر هستند افرادی که مشروبات الکلی مصرف کرده اند را شناسایی کنند. مسئولین  امیدوارند که با استفاده از این سیستم، آمار مرگ و میر را در مجموعه خود کاهش دهند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۳،... ادامه مطلب

کشور چین در حال ساخت مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای جهان است

کشور چین در حال ساخت پلی شیشه ای بر فراز دره ژانگجیاجی است که 980 پا (نزدیک به 300 متر) از سطح زمین دره فاصله دارد. انتظار می رود این پل تا اواخر تابستان امسال افتتاح گردد اما روند ساخت و ساز آن تا ژوئن 2017 ادامه خواهد یافت و امکان تجربه بانجی جامپینگ و... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x