ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه‌های هرمی
تکنولوژی

زن استرالیایی به اتهام سرقت ارز‌ مجازی ریپل به ارزش 450 هزار دلار دستگیر شد

یک زن ۲۳ ساله صبح پنجشنبه به اتهام سرقت مبلغ قابل توجهی ارز مجازی توسط پلیس بازداشت شده است. این دستگیری بعد از آن اتفاق می‌افتد که از سرقت ۱۰۰،۰۰۰ واحدی ریپل از اکانت الکترونیکی ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰

یک زن ۲۳ ساله صبح پنجشنبه به اتهام سرقت مبلغ قابل توجهی ارز مجازی توسط پلیس بازداشت شده است. این دستگیری بعد از آن اتفاق می‌افتد که از سرقت ۱۰۰،۰۰۰ واحدی ریپل از اکانت الکترونیکی یک مرد پنجاه و شش ساله حدود ۱۰ ماه می‌گذرد.

در زمان اجرای سرقت از حساب این مرد، ارزش این مقدار از ارز مجازی ریپل ۴۵۰،۰۰۰ دلار استرالیا بود. البته در حال حاضر به خاطر عدم ثبات ارزش پول‌های مجازی این مقدار به ۴۵،۰۰۰ دلار استرالیا کاهش پیدا کرده.

قربانی که مردی ۵۶ ساله است، اواخر دی ماه سال گذشته بعد از قفل شدن اکانت الکترونیکی‌اش متوجه شد که موجودی حسابش به صفر رسیده. او بر این باور بود که ایمیلش یک ماه زودتر هک شده است.

پلیس ویکتوریا در ماه جاری راجع به اسکمر‌ها در صفحات مجازی و ایمیل‌ها هشدار داده بود و به گزارش پلیس ۴ نفر حدود ۵۰،۰۰۰ دلار استرالیا را پس از سپرده گذاری از طریق بیت کوین از دست دادند.

گروه تحقیقاتی «ماریبرنانگ» اعلام کرد که توسط اسکمر‌ها به ۴ قربانی اعلام شده بود که باید مالیات خود را از طریق بیت کوین پرداخت کنند و در صورت عدم پرداخت مالیات دستگیر خواهند شد. دستیار رئیس پلیس استرالیا «کث اندرسون» در این باره می‌گوید:

ارز‌های مجازی در دنیای دجیتال رد و بدل می‌شوند و وقتی به حساب سودجویان ریخته شدند پس گرفتنش عملا امکان پذیر نیست. اسکمر‌ها با سرعت خود را با متد‌های روز انطباق می‌دهند تا بتوانند به سود بیشتری از دزدی‌های خود برسند. با توجه به معروف شدن و ارزش بالای ارز‌های مجازی جای تعجب ندارد که این سودجویان بخواهند در این زمینه به دزدی‌های خود ادامه دهند.

ریپل

از آنجایی که شرکت مالیاتی هیچ اطلاعی از صاحبان اصلی ارز‌های مجازی ندارد، در روز‌های اخیر موفق شدند از لحاظ قانونی مجوز نظارت بر ارز‌های مجازی برای مبارزه با پولشویی را دریافت کنند. البته همچنان مشخص نیست که چرا صاحبان بیت کوین فکر کردند که اداره‌ی مالیات از آن‌ها بخواهد تا با پولی به جز ارز رایج استرالیا نسبت به پرداخت طلبشان اقدام نمایند.

طبق گزارشات به نظر می‌رسد سال گذشته افراد زیادی در استرالیا به دام این سودجویان افتاده‌اند و حدود ۲.۱ میلیون دلار استرالیا ارز مجازی به سرقت رفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی