همه چیز درباره آیفون 13
آزمایش حداکثر سرعت پژو 508 در اتوبان؛ نواده خلف پژو 405 [تماشا کنید]

آزمایش حداکثر سرعت پژو 508 در اتوبان؛ نواده خلف پژو 405 [تماشا کنید]

اسفندماه گذشته و در نمایشگاه خودروی ژنو بود که پژو از نسل دوم ۵۰۸ رونمایی کرد. این خودرو از طراحی بروزتر و زیباتری برخوردار بوده و در دو نسخه سدان و استیشن تولید می شود. جالب است بدانید که از نظر سری های تولیدی پژو به نوعی می توان گفت که ۵۰۸ به عنوان یک سدان سایز متوسط، در زمره نسل های جایگزین پژو ۴۰۵ محسوب می شود و اگر شرایط بازار خودرو کشور طبیعی بود، باید این خودرو نیز مانند ۴۰۵ قابلیت عرضه با قیمت رقابتی را برای قشر وسیعی از افراد جامعه پیدا می کرد.

با توجه به بهبودهای ظاهری و فنی پژو حساب ویژه ای بر روی موفقیت این نسل از ۵۰۸ باز کرده است. فرانسوی ها در اظهارات خود این خودرو را جایگزینی ارزان قیمت تر برای سدان های اسپرت آلمانی می دانند.

به گفته مقامات پژو، آئودی A5 اسپرتبک نزدیک ترین رقیب ۵۰۸ محسوب می شود.  این دو خودرو از لحاظ طول تقریبا با هم برابر هستند، حال آنکه مدل فرانسوی فضای پای بیشتری را برای سرنشینان عقب ارایه می کند.

البته اگر بخواهیم واقع بین تر باشیم، باید بگوییم سدان هایی مثل فولکس واگن پاسات، فورد موندئو و اشکودا سوپرب رقبای اصلی پژو ۵۰۸ به شمار می روند؛ چرا که پژو یک برند لوکس نبوده و باید با محصولات برندهای عادی به رقابت بپردازد.

با وجود این پژو سعی کرده با تجهیز ۵۰۸ به امکاناتی فراتر از رقبای اصلی، این اتومبیل جدید را به مصاف مدل های رده بالا بفرستد. سیستم دید در شب (Night Vision) که می تواند در هوای تاریک عابرین پیاده را تشخیص دهد، یکی از این موارد است که برای اولین بار شاهد بکارگیری آن در چنین کلاسی هستیم.

پژو ۵۰۸ با دو موتور بنزینی و سه موتور دیزلی قابل انتخاب است. مجهزترین نسخه از این اتومبیل خوش استیل، نیروی خود را از یک پیشرانه هیبریدی دریافت می کند. این پیشرانه ۲۲۲ اسب بخار قدرت در اختیار ۵۰۸ گذاشته و به لطف باتری ۱۱.۸ کیلووات ساعتی قادر است در حالت تمام برقی سدان فرانسوی ها را تا ۴۰ کیلومتر جابجا کند.

کسانی که علاقه ای به پیشرانه های هیبریدی نداشته باشند، می توانند به سراغ نسخه GT بروند. موتور ۱.۶ لیتری ۵۰۸ GT قدرتی برابر با مدل هیبریدی داشته و به گفته پژو می تواند نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را رقم بزند.

برای ارزیابی صحت این ادعا کانال یوتیوبی AutoTopNL پژو ۵۰۸ را به یکی از بزرگراه بدون محدودیت سرعت آلمان برده و آن را به چالش کشیده است. در ویدیوی زیر می توانید نتیجه این ارزیابی را مشاهده فرمایید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato