زنی آمریکایی با بیت کوین به پولشویی برای داعش پرداخت

زنی آمریکایی با بیت کوین به پولشویی برای داعش پرداخت

زنی آمریکایی با بیت کوین به پولشویی برای داعش پرداخت

به گزارش CNBC، یک زن آمریکایی-پاکستانی اعتراف کرده که با انتقال بیت کوین به پولشویی برای داعش یا حکومت اسلامی عراق و شام پرداخته است.

این دختر ۲۷ ساله و ساکن نیویورک، زوبیا شهناز نام دارد و مقابل دادگاه فدرال ایالت نیویورک به پولشویی الکترونیکی خود اعتراف  کرده و به احتمال قوی مجبور خواهد بود ۲۰ سال بعدی عمر خود را در زندان بگذراند.

او از اسفندماه سال گذشته، فعالیت مجرمانه‌ی خود را آغاز کرده و از بانک‌های مختلف آمریکایی نظیر کلاهبرداری کرده است. او سعی می‌کرده با استفاده از دستکاری حساب‌های کارت‌های اعتباری مختلف و گرفتن وام‌ با اطلاعات تقلبی، هزینه‌‌های لازم را جمع آوری کند و با آنها بیت کوین و ارز‌های مجازی دیگر خریداری کند.

بر اساس گزارشات بدست آمده، شهناز با استفاده از کارت اعتبار خود مبلغی معادل ۶۲ هزار دلار را صرف خرید بیت کوین و دیگر ارز‌های مجازی کرده است. پس از آن، او سعی می‌کرده که بیت کوین‌ها را به وجه رایج جهان بدل کند و آ‌نها را در یک حساب بانکی مخصوص ذخیره کند.

علاوه بر این، این زن ۲۷ ساله مدعی شده که بیش از ۱۵۰ هزار دلار نیز برای شرکت‌ها و ساکنین کشور چین، پاکستان و ترکیه واریز کرده است تا منشاء کلاه برداری های خود را مخفی کند. البته این شرکت‌ها در واقع سازمان‌های قانونی و شناخته شده هستند که به داعش تعلق دارند.

به نظر می‌رسد که شهناز متوجه شده که تحت نظر قرار گرفته و در نظر داشته که سریعاً ایالات متحده‌ی آمریکا را به مقصد سوریه ترک گوید. علاوه بر این او سعی کرده با تماس گرفتن با داعش، استخدام کنندگان، سرمایه‌داران و جنگجویانی را پیدا کند و بتواند به نقشه‌هایی برای شهر‌های تحت کنترل داعش در سوریه و ترکیه پیدا کند.

چندی گفته شده بود که بسیاری از مجرمان برای پول شویی سراغ بیت کوین می‌روند، در حالی که داعش علاقه زیادی به زی کش نشان می‌دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل