گوگل پلی پشتیبانی از اپلیکیشن های 32 بیتی را قطع خواهد کرد

گوگل پلی پشتیبانی از اپلیکیشن های 32 بیتی را قطع خواهد کرد

گوگل از همین روزهای ابتدایی سال جدید میلادی، مشغول یک خانه تکانی اساسی شده است. اهالی مانتین ویو اعلام کرده‌اند که از تاریخ اول آگوست ۲۰۱۹ دیگر اپلیکیشن‌ها یا به‌روزرسانی‌ اپ‌هایی که از پردازنده‌های ۶۴-بیتی پشتیبانی نمی‌کنند را در گوگل پلی قبول نخواهند کرد.

اگر چه با اجرای این قانون، همچنان قادر به دانلود و استفاده از نسخه قدیمی اپلیکیشن‌ها هستید. همچنین بازی‌های موبایلی که بر اساس نسخه ۵.۶ یا قدیمی‌تر موتور گرافیکی یونیتی طراحی شده‌اند هم استثناء بوده و همچنان می‌توانند به‌روزرسانی شوند.

دلیل اجرای این قانون از سوی گوگل، به سازگاری اندروید‌های جدید با اپلیکیشن‌ها باز می‌گردد. ظاهرا اپلیکیشن‌های ۳۲-بیتی اگر چه امکان به‌روزرسانی را دارند، اما نمی‌توانند روی اندروید ۹.۰ پای اجرا شوند. بنابراین اگر توسعه‌دهندگان آن‌ها خواستار دسترسی به جامعه کاربری استفاده کننده از اندرویدهای جدید باشند، لازم است هر چه زودتر در خصوص به‌روز کردن کدنویسی‌های خود اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

از اول آگوست سال ۲۰۲۱ پشتیبانی از اپ های ۳۲ بیتی به طور کامل قطع می شود

گوگل همچنین اعلام کرده که از اول آگوست سال ۲۰۲۱، گوگل پلی دیگر هیچ اپلیکیشن فاقد پشتیبانی از پردازنده‌های ۶۴-بیتی را میزبانی نخواهد کرد. با این وجود، به نظر می‌رسد که این قوانین بیشتر از هر دیوایسی تلفن‌های هوشمند را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند چرا که سیستم‌های عامل دیگر گوگل مثل Wear OS و Android TV همچنان در سیستم قدیمی ۳۲-بیتی باقی مانده‌اند.

در انتها بد نیست بدانید گوگل پلی تنها فروشگاهی نیست که برای قطع پشتیبانی از اپ‌های ۳۲-بیتی برنامه‌ریزی کرده. اپل از زمان انتشار iOS 11، پشتیبانی خود از این اپ‌ها را به طور کامل قطع کرد  و اقدامی مشابه را برای نرم‌افزارهای سیستم عامل مک او اس انجام داد.

با این حساب، به نظر می‌رسد که تا دو سال دیگر اپلیکیشن‌هایی که فقط بر مبنای پردازنده‌های ۳۲-بیتی نوشته شده‌اند به تاریخ خواهند پیوست. بنابراین اگر برنامه‌نویس هستید و مشغول توسعه یک اپلیکیشن، حتما به این موضوع توجه داشته باشید که زمان انتشار محصول به مشکل برنخورید.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato