سامسونگ شرکت سازنده دوربین موبایل با زوم 25 برابری را خریداری می کند

زوم بدون افت کیفیت دوربین یکی از چالش بر انگیزترین بخش های توسعه موبایل برای شرکت های سازنده است. برخی از شرکت ها از دوربین دوم با لنزهای تله فوتو بهره می برند اما به نظر می رسد سامسونگ در تلاش است تا فناوری زوم بالا و بدون افت کیفیت را به گوشی های هوشمند آتی خود بیاورد.

بنا بر گفته های دو رسانه مطلع از موضوع، سامسونگ اکنون شرکت کورفوتونیکس را به تصاحب خود در آورده است. این شرکت چندان هم با صنعت گوشی های هوشمند غریبه نیست و پیش از این با شرکت اوپو همکاری هایی برای توسعه دوربین پریسکوپ داشته است. اولین بار در سال 2017 بود که ایده پریسکوپ به عنوان دوربینی با زوم بدون افت کیفیت 5 برابری نمایش داده شد. چند هفته قبل ایده ارتقا یافته دیگری خبر از زوم 10 برابری بدون افت کیفیت را می داد.

موضوع تصاحب شرکت کورفوتونیکس از سوی سامسونگ تأیید یا رد نشده است. این دو رسانه اعلام کرده اند مبلغی که سامسونگ برای این خرید هزینه کرده 155 میلیون دلار بوده است.

دوربین گوشی سامسونگ

اوپو پیشتر خبر از طرح خود برای دوربین گوشی با زوم 10 برابری داده بود.

تصاحب این شرکت، در نهایت ممکن است به ضرر اوپو تمام شود. اوپو در حدود یک سال قبل با کورفوتونیکس قرارداد همکاری امضا کرده بود و به نظر می رسید گوشی های آتی اوپو با فناوری زوم دوربین پیشرفته همراه شوند. حالا اما با خرید این شرکت توسط سامسونگ شاید همکاری با اوپو به پایان راه خود برسد.

از سوی دیگر احتمالاً سامسونگ می تواند از این فناوری زوم بالا در گوشی های آتی بهره ببرد البته نمی توان با اطمینان گفت که آیا گلکسی اس 10 یا گلکسی نوت 10 از این فناوری بهره خواهند برد یا خیر.

شرکت کورفوتونیکس حدوداً 150 پتنت را در اختیار دارد. آخرین محصولش ترکیبی از دوربین سه گانه بود که امکان دستیابی به زوم 25 برابری را فراهم می کرد. با این حال جزئیاتی از نحوه کارکرد آن اعلام نشده بود. علاوه بر این باید اشاره کرد که این شرکت با اپل هم به مشکلات حقوقی بر خورده بود. اپل مدعی شده بود که پتنت های مرتبط با دوربین دوگانه توسط کورفوتونیکس نقض شده اند.

 

تماشا کنید: به رخ کشیدن قدرت دوربین آیفون XS در ویدیو جدید کمپین Shot on iPhone

مطالب مرتبط

گوشی های 2019 هواوی با دوربین 4 گانه و احتمالاً زوم 10 برابری همراه خواهند بود

«والتر جی» مدیر گروه کسب و کار مصرف کنندگان هواوی در اروپا در مصاحبه ای خبر از برخی نوآوری های این شرکت برای سال آتی میلادی داده است که در بین آنها یکی از بقیه هیجان انگیز تر به نظر می رسد: گوشی های با 4 دوربین و با زوم 10 برابری بدون افت کیفیت. هواوی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x