دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل جدید ایرانسل کیست؟

اوایل بهمن ماه بود که خبر تغییر مدیرعامل ایرانسل به شکل غیر رسمی منتشر شد. حالا بعد از گذشت تقریبا یک ماه، جلسه تصمیم گیری در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید امروز برگزار شد. بر اساس تصمیم‌گیری‌های همین جلسه، دکتر «بیژن عباسی آرند»، مدیرعامل اسبق شرکت صاایران شیراز (صنایع الکترونیک شیراز) جایگزین علیرضا قلمبر دزفولی به‌عنوان مدیرعامل جدید ایرانسل می‌شود. اما بیژن عباسی آرند کیست؟

او فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک دانشگاه شیراز، فوق لیسانس و دکترای مخابرات از دانشگاه تربیت مدرس است و در همین دانشگاه هم در نقش استادیار فعالیت کرده است. عباسی از سال ۱۳۹۰ در گروه مخابرات این دانشگاه مشغول تدریس است و درس هایی چون مخابرات ماهواره‌ای و آنالیز عددی پیشرفته و اصول سیستم‌های رادار از جمله دروسی است که در این دانشگاه به تدریس آنها می‌پردازد.

به نظر می‌رسد عباسی آرند با توجه به پسوند نام خانوادگی خود اصالتا به روستای آرند از توابع شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویر احمد باشد و باید گفت که نام خانوادگی آرند در این منطقه شهرت خاصی دارد.

صفحه اینستاگرامی یکی از بستگان دکتر بیژن عباسی که تصویری از بازدید ریاست جمهوری از دستاوردهای وزارت دفاع با حضور عباسی آرند منتشر کرده است.

عباسی آرند در رزومه کاری خود ذکر کرده که آنتن، رادار، مدارات پسیو مایکروویو از جمله مواردی هستند که او به آنها علاقه دارد و تاکنون بیش از ۳۵ مقاله در مجلات و همایش‌های مختلف از او به چاپ رسیده است.

بیژن عباسی آرند مدیریت صنایع الکترونیک استان فارس را برعهده داشته است که شرکتی است وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است. در زمان ریاست آرندی بود که صاایران برای اولین بار شروع به تولید ترانزیستور نمود. البته فعالیت‌های صاایران و صاشیراز (شعبه شیراز صنایع الکترونیکی ایران) بعد از تحریم‌ها کمتر شد چرا که  آمریکا ۱۶ شرکت و شخص خارجی را به اتهام ارسال غیرقانونی قطعات حساس برای ساخت تجهیزات نظامی به ایران جریمه و ۶ شرکت ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد که نام این دو شرکت نیز در این لیست دیده می‌شد.

این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های تخصصی صاایران در زمینه انجام تحقیقات، طراحی، تولید و تأمین محصولات و خدمات در حوزه‌های مختلف فناوری الکترونیک شامل رادار، جنگ‌های الکترونیک (جنگال)، الکترونیک هوائی و کنترل، الکترونیک سلاح، الکترونیک دریائی، لامپ‌های مایکروویو و تجهیزات اندازه گیری و اندازه‌شناسی (کالیبراسیون) فعالیت داشته و با وجود تحریم‌ها توانسته همچنان سرپا باقی بماند.

همکاری های علمی، تحقیقاتی، فنی، مهندسی بین شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و شرکت صنایع الکترونیک شیراز هم در زمان دکتر عباسی آرند به امضا رسید. با این حال انتقاداتی هم به عملکرد او وارد شده بود؛ برای مثال اینکه در زمان مدیریت او، بخش‌هایی از صاشیراز به شعبه اصفهان صاایران منتقل شد.

بیژن عباسی آرند

مراسم امضای همکاری های علمی، تحقیقاتی، فنی، مهندسی بین شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و شرکت صنایع الکترونیک شیراز.

عباسی آرند سال گذشته نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح استان فارس را در شرکت صاایران شیراز برگزار کرد و در آن به اهمیت توسعه فعالیت‌های قرآنی تاکید داشت.

سوابق دراز مدت عباسی در زمینه‌ مدیریت صاشیراز و البته دانش بالای او در مبحث مخابرات دست به دست هم داده تا او جانشین مدیر کنونی ایرانسل یعنی مهندس علیرضا قلمبر دزفولی شود. ۴۹ درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ام‌تی‌ان ایرانسل متعلق به شرکت MTN آفریقای جنوبی و ۵۱ درصد آن به شرکت گسترش الکترونیک ایران است که سهام آن متعلق به بنیاد مستضعفان و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) بوده و با توجه به فعالیت عباسی در صاشیراز، احتمال انتخاب او به عنوان مدیرعامل جدید اپراتور دوم مساله دور از ذهنی نبود.

همچنین آنطور که ایستنا پیشتر گزارش داده است، عباسی چهارمین نفر از مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه ایران است که از صاایران وارد صنعت تلفن همراه ایران در لایه مدیرعاملی می‌شود. پیش از این، علیرضا قلمبر دزفولی از مدیریت عاملی صنایع مخابرات (صما) شرکت صاایران به مدیرعاملی ایرانسل، وحید صدوقی از مدیریت عاملی صنایع قطعات الکترونیک ایران (صقا) به مدیرعاملی شرکت ارتباطات سیار ایران و محمد مهدی عطوفی با سابقه مدیریت عاملی انستیتو ایزایران صاایران به مدیرعاملی رایتل رسیده بودند.

اکنون پس از گذشت ۱۳ سال از مدیریت قلمبر دزفولی و کنار رفتن او از ایرانسل، باید دید که آینده این اپراتور در دستان عباسی آرند چگونه رقم خواهد خورد؛ آینده‌ای که احتمالا عناصری چون اینترنت اشیا و نسل پنجم اینترنت همراه در آن حضور خواهند داشت.

برچسب ها

مطالب مرتبط

سرویس جدید ایرانسل برای ناشنوایان راه‌ اندازی شد

اگر در نزدیکان خود فرد ناشنوا یا کم شنوایی را می شناسید حتما متوجه شده اید که این گروه، معمولا برای استفاده از موبایل با مشکل روبرو هستند. حال ایرانسل با ارسال بیانیه ای رسمی خبر داده که با راه اندازی یک سرویس تازه امکانی را برای آنها فراهم آورده تا به تماس گیرنده ها خبر... ادامه مطلب

اپلیکیشن «ایرانسل من» با ویژگی های جدید به روز رسانی شد

اپراتور دوم کشورمان اپلیکیشن «ایرانسل من» را به روز رسانی نموده و قابلیت های جدیدی را به آن افزوده است. ایرانسل همچنین با ارسال این بیانیه خبری برای دیجیاتو، توضیحاتی تکمیلی در این رابطه ارائه می دهد. متن پیش رو از طرف شرکت ایرانسل به رشته تحریر درآمده است.یکی از ویژگی‌های جدید اپلیکیشن «ایرانسل من»،... ادامه مطلب

افزایش قیمت بسته‌های اینترنت توسط اپراتورهای موبایل

اگر سروکارتان با اینترنت موبایل باشد، تغییرات تعرفه بسته‌های اینترنت اپراتورهای را دیده‌اید، تغییراتی که عموم مشترکین موبایل را ناراضی کرده و دیگر خبری از بازار رقابتی نیست، چرا که در هر اپراتور، با گران شدن بسته‌های اینترنت روبرو هستیم.اپراتور اول بسیاری از بسته‌های خود را تغییر داده و نرخ قیمت یکی از بسته‌های پرمصرف ماهانه... ادامه مطلب

مروری بر پروژه های جدید و کنفرانس اخیر ایرانسل

روز گذشته پروژه‌های ایرانسل در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات، تلویزیون تعاملی ایرانسل (IPTV-VOD-OTT)، بیست‌هزارمین node پهن‌باند، نخستین شبکه استاندارد اینترنت اشیا (NB-IoT)، فاز تجاری پروتکل IPv6، فاز تجاری سامانه پرداخت همراه (NFC) و خدمات رایانش ابری ایرانسل (Cloud) به بهره‌برداری رسیدند. اپراتور دوم کشورمان با برگزاری مراسمی، از پروژه های فوق پرده برداری و... ادامه مطلب

ایرانسل همزمان با ماه مبارک رمضان اپلیکیشن های قرآنی و مذهبی رایگان ارائه کرد

در نیمه ی ماه مبارک رمضان به سر می بریم و چیزی تا شب های قدر باقی نمانده است. اپراتور دوم کشورمان در راستای انس بیشتر کاربران خود با محتوای قرآنی و بهره گیری هرچه بیشتر آنان از این ماه مبارک، دو مجموعه نرم افزار کاربردی مذهبی برای آنان تدارک دیده و در اختیارشان گذاشته... ادامه مطلب

ایرانسل با حضور در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ارائه آخرین خدمات و محصولات خود خواهد پرداخت

بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از امروز لغایت 29 همین ماه در محل نمایشگاهی شهر آفتاب و با حضور بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ارمنستان، استرالیا، افغانستان، اوگاندا، ایتالیا، آذربایجان، آرژانتین، آلمان و بلژیک و البته ناشران و شرکت های داخلی برگزار می گردد.ایرانسل نیز که یکی از حاضران همیشگی این رویداد به... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x