هواوی دولت آمریکا را به دادگاه می‌کشاند

هواوی دولت آمریکا را به دادگاه می‌کشاند

یک روز پس از انتشار خبر شکایت منگ وانژو از دولت و پلیس کانادا، یک منبع آگاه از تصمیم هواوی برای تنظیم دادخواستی علیه آمریکا خبر داده است.

کمپانی چینی این شکایت را در دادگاه منطقه شرقی؛ جایی که دفتر مرکزی شعبه آمریکایی آنها واقع شده؛ مطرح خواهد کرد. دلیل این شکایت مقابله با قانونی است که وزراتخانه ها و سازمان های دولتی آمریکا را از خرید و بکارگیری تجهیزات مخابراتی تولید شده توسط هواوی و ZTE منع می کند. این قانون که اعتراض دولت پکن را هم در پی داشته، ضمیمه جدیدی از حوزه اختیارت دفاع ملی به شمار می رود.

هواوی تحریم خود را تبعیض‌آمیز و غیرقانونی می‌داند

هواوی با ناعادلانه خواندن این اقدام دولت آمریکا از دادگاه می خواهد آن را خلاف قانون اساسی اعلام کرده و مانع پیاده سازی ضمیمه شود. وکلای این شرکت در تنظیم دادخواست خود به بندهایی از قانون اساسی آمریکا اشاره کرده اند که تبعیض علیه یک شرکت را ممنوع کرده است. هواوی هنوز به انتشار این خبر واکنش نشان نداده اما از خبرنگاران دعوت کرده پنجشنبه همین هفته برای شرکت در یک نشست خبری به دفتر این کمپانی مراجعه کنند.

یکی از دلایل خشم کمپانی چینی احتمالا تلاش تازه سناتورها برای تحریم تجهیزات غیر ارتباطی آنها است. این نمایندگان مدعی به خطر افتادن زیرساخت های حیاتی انرژی آمریکا توسط تجهیزات خورشیدی هواوی شده اند و این در حالی است که ترامپ از مدت ها قبل به دنبال تقویت کارخانه های آمریکایی تولید پنل سولار بوده است. کمپانی چینی

مقامات آمریکایی مدت هاست که هواوی و ZTE را عوامل دولت چین برای جاسوسی می دانند و ماه گذشته دادگستری ایالات متحده با صدور کیفر خواستی هواوی را به ۲۳ اتهام مختلف از جمله فریبکاری، کارشکنی در مسیر عدالت، سرقت اسرار تجاری کمپانی مخابراتی T-Mobile و همچنین پنهانکاری متهم کرد.

با این حال هواوی هرگز زیر بار این اتهامات نرفته و آنها را ترفندی برای ایجاد مانع در برابر رشد جهانی خود عنوان کرده که در نهایت راه به جایی نخواهد برد. 

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato