لاس وگاس احتمالا به سیستم حمل و نقل زیر زمینی بورینگ کمپانی مجهز خواهد شد

شرکت بورینگ ایلان ماسک در حال حاضر پروژه‌های احداث تونل در لس آنجلس و شیکاگو را دنبال می‌کند و ظاهرا این میلیاردر کارآفرین شهر مناسب دیگری را هم برای پیاده‌سازی پروژه حمل و نقل تونل محور خود پیدا کرده است.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده این طرح شامل تونل‌های زیر زمینی است که وسیله نقلیه حاضر در آن می‌تواند مسافرین را با سرعت بسیار بالا به مقصد برساند. ظاهرا این پروژه در حال حاضر بودجه‌ای بین ۳۵ الی ۵۵ میلیون دلار را برای توسعه دریافت کرده و در ابتدا ۱.۶ کیلومتر طول خواهد داشت.

قرار است این سیستم با گذشت زمان بتواند به مرکز شهر لاس وگاس، مراکز تفریحی و در نهایت فرودگاه‌ بین المللی مک‌کارن این شهر وصل شود. در همین راستا قرار است تا ۵ روز دیگر با برگزاری جلسه‌ای جزییات زمان آغاز این پروژه مشخص شود.

لاس وگاس
طرحی از ایستگاه‌های زیرزمینی سیستم حمل و نقل بورینگ در لاس وگاس

مقامات اداره کنوانسیون و بازدید کنندگان لاس وگاس (LVCVA) بر این باور هستند که این طرح بورینگ کمپانی می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان مسافران شده و روشی مقرون به صرفه و کارآمدتر برای جابجایی افراد بین نقاط مختلف شهر خواهد بود. همزمان با این طرح، شرکت ویرجین هایپرلوپ که از روشی شبیه ماسک برای حمل و نقل مسافرین با سرعت بالا الهام گرفته هم در حال راه‌اندازی سیستم مشابه‌ای است که روی حمل و نقل خارج از شهر تمرکز دارد.

یکی از مشکلات اصلی لاس وگاس به ترافیک‌های عظیم آن برمی‌گردد و مقامات این شهر امیدوار هستند با استفاده از چنین سیستم‌هایی از گسترش مشکل ترافیک جلوگیری کنند.

در کل به نظر می‌رسد که ایلان ماسک فاصله چندانی با پیاده سازی سیستم حمل و نقل پر سرعت خود ندارد. در همین راستا او مدتی پیش با راه اندازی یک تسلای مدل ایکس در تونل آزمایشی ۱.۸ کیلومتری ایده جاده‌های زیر زمینی فوق سریع را به تصویر کشید.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟