پژوهشگر اسپانیایی: شبیه سازی مسی با تکنولوژی ژنتیک فعلی امکان پذیر است

پژوهشگر اسپانیایی: شبیه سازی مسی با تکنولوژی ژنتیک فعلی امکان پذیر است

پژوهشگر اسپانیایی: شبیه سازی مسی با تکنولوژی ژنتیک فعلی امکان پذیر است

کسی نیست که در گوشه‌ای از جهان زندگی کند و نام لیونل مسی را نشنیده باشید. او تاکنون بارها با علمکرد خارق العاده‌ی خود، حتی کسانی که به فوتبال علاقه‌ ندارند را هم مجبور کرده به تماشای هنرنمایی او بپردازند. روند فعالیت مسی در دروان فوتبالی‌اش موجب شده که حتی عده‌ای او را آدم فضایی و نابغه خطاب کنند. با این وجود لیونل در ۳۱ سالگی و سال‌های پایان دوران ورزشی‌اش قرار داد و این مسئله سوالی در ذهن بسیاری بوجود آورده که باید چند سال دیگر سپری شود تا دنیای فوتبال بازیکنی مانند مسی به خود ببیند. به همین دلیل یک متخصص ژنتیک معروف اسپانیایی در اظهار نظر عجیب اعلام کرده که شبیه سازی مسی با تکنولوژی ژنتیک کنونی امکان پذیر است.

به گزارش نشریه اسپانیایی مارکا، «آرکادی ناوارو» متخصص ژنتیک و سرپرست ذخایر ژنوم اروپا معتقد است با فناوری های مدرن، می توان یک لیونل مسی جدید به وجود آورد.

از نظر وی شبیه سازی مسی با فناوری‌های کنونی حوزه ژنتیک کاملاً امکان پذیر است و فرد شبیه سازی شده همانند بردار دوقلوی برای مسی خواهد شد. بدین معنی که او همان پتانسیل لیونل مسی خواهد داشت و می‌تواند به اسطوره‌ تبدیل شود.

شبیه سازی مسی
مسی در لباس آیرونمن!

این پژوهشگر اسپانیایی باور دارد در نهایت توانایی های فوتبالی لیونل مسی به دو عنصر مهم وابسته است که تنها یکی از آن ها ژنتیک است. دیگر عامل تبدیل شدن مسی به فوتبالیستی بزرگ، آموزش در محیط صحیح بوده است. او در این باره می‌گوید:

«مسی، مسی است و فقط به خاطر ژنتیک مسی نشده است. او محصول محیطی است که در آن رشد کرده. لیونل مسی در لاماسیا رشد کرده و در آن جا، از نظر هورمونی درمان شده است. ژنتیک کاری که انجام می دهد، این است که پتانسیل و توانایی بالقوه را در اختیار ما می گذارد. اتفاقی که در مورد مسی افتاده، به شرایط و محیط زندگی بستگی بیشتری دارد تا ژنتیک.»

علاوه بر این مسی به تازگی قرارداد جدیدی برای بازی در سری فیلم‌های ابرقهرمانی مارول امضا کرده و قرار است در ۸ فیلم مختلف هنرنمایی کند. او برای حضور در هر فیلم مبلغی معادل ۵۵ میلیون دلار دریافت خواهد کرد و به نظر می‌رسد داستان مسی به این زودی‌ها پایان ندارد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل