پورشه سنت ها را شکست؛ کاین کوپه برای شکست ب ام و X6 از راه رسید

پورشه سنت ها را شکست؛ کاین کوپه برای شکست ب ام و X6 از راه رسید

پورشه بالاخره وارد بازی که توسط رقیب هموطن خود یعنی بی ام و آغاز شده بود شد. بی ام و اولین بار مفهوم یک SUV با طراحی بدنه مشابه با خودروهای کوپه را در مدل X6 ارائه کرد که پس از آن مرسدس بنز نیز مدل GLE را برای رقابت با بی ام و معرفی کرد. حال پورشه که یکی از سنتی ترین شرکت های خودروسازی در زمینه طراحی و ساخت مدل های جدید است. بزرگ ترین SUV خود را با بدنه کوپه مانند را معرفی کرده است.

مهم ترین تفاوت در طراحی مدل کوپه و معمولی کاین را باید در بخش شیشه جلو دانست که حال زاویه بیشتری گرفته است تا امکان ساخت ستون های C با شیب به نسبت زیاد ممکن شود. ستون ها به بخش انتهایی بدنه متصل می شود تا ظاهر لیفت بک مانند خودرو به وجود آید. دقیقا همان چیزی که از یک کراس اور کوپه مانند انتظار می رود.

درب های عقب نیز به این منظور طراحی متفاوتی دارند و سپرها نیز در حدود ۱۸ میلی متر پهن تر شده اند. جایگاه نمره پلاک خودرو نیز دقیقا در مرکز سپر عقب واقع شده است. همانند مدل معمولی کاین، این کراس اور نیز از بال عقبی فعال همانند اکثر محصولات جدید پورشه بهره می برد. این بال با اسپویلر سقفی ثابت آیرودینامیک خودرو را در این بخش حیاطی بهبود می بخشد. این بال متحرک در سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت به میزان ۱۳۵ میلی متر بالا می آید تا نیروی رو به پایین بیشتری تولید کند و در نتیجه چسبندگی خودرو افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت پورشه اولیور بلوم با اعلام این که مدل کوپه به قوای محرکه سومین و آخرین نسل کاین مجهز شده است عنوان کرد که این خودرو برای این که همانند ظاهر آن جلوه خاص تری پیدا کند، به کمک تغییر در تنظیمات، حس و حال بیشتر و سواری عضلانی تری را به سرنشینان تقدیم می کند.

در داخل اتاق ۴ صندلی که در ردیف عقب به صورت دو صندلی مجزا از یکدیگر است قرار داده شده است. در  بین دو صندلی عقب نیز جایگاه آرنج جدیدی طراحی شده است. البته مشتریان امکان انتخاب صندلی های ۳ تایی معمول را نیز بدون پرداختن بهای اضافه را در اختیار دارند.

از آن جا که سقف خودرو در بخش انتهایی به صورت شیب دار طراحی شده است. فضای سقف سرنشینان عقب کاهش پیدا می کند که به منظور مقابله پورشه صندلی های عقب را در حدود ۳۰ میلی متر در ارتفاع پایین تری نصب کرده تا این کمبود جبران شود. با این حربه پورشه ادعا می کند که مدل کوپه دارای فضای سر بیشتری به نسبت مدل عادی است.

فضای صندوق عقب نیز در حدود ۶۲۵ لیتر است که با خواباندن صندلی های عقب به ۱۵۴۰ لیتر افزایش پیدا می کند. در این بخش شاهد کاهش ۱۴۵ لیتری فضای صندوق در حالت عادی به نسبت کاین معمولی هستیم. نسخه توربو کاین کوپه نیز در حدود ۲۵ لیتر فضای کمتری به نسبت باقی نسخه ها در اختیار شما قرار می دهد.

در مقام مقایسه نسل فعلی بی ام و X6 که بزودی نسل جدید آن توسط بی ام و معرفی خواهد شد در حدود ۵۵۰ لیتر فضای صندوق عقب در اختیار شما می گذارد. اما این مرسدس بنز GLE است که در این بخش می درخشد و فضایی در حدود ۶۹۰ لیتر را در اختیار شما قرار می دهد.

در داخل اتاق نیز شاهد استفاده از همان طرح پشت آمپری ۵ گانه کلاسیک اما دیجیتال شده پورشه هستیم. در بخش مرکزی کنسول نیز یک صفحه نمایش عظیم الجثه قرار دارد و اهرم دنده و باقی کلید های تنظیم نیز در کنار دست راننده و سرنشین جلو قرار دارد.

مدل کوپه در کنار مدل معمولی کاین در خط تولید این شرکت در لایپزیک آلمان تولید خواهد شد.

مدل کوپه با قابلیت انتخاب یک سقف پانورامیک تمام شیشه ای نیز قابل انتخاب است. همچنین امکان انتخاب سقف کربن پلاستیکی ضد آب همانند مدل ۹۱۱ GT3 RS نیز وجود دارد که ظاهر بشدت اسپرتی به آن می بخشد. این بخش به طور استاندارد دارای سقف شیشه ای جدا از هم برای سرنشینان جلو و عقب است.

پورشه به طور کلی سه بسته اسپرت را برای این مدل عرضه می کند که شامل طراحی متفاوت بیرونی، رینگ های ۲۲ اینچی و تریم فیبرکربنی و چرم آلکانتارا در داخل اتاق می شود. در مدل توربو نیز امکان انتخاب اگزوز اسپرت وجود دارد.

کاین

در حال حاضر امکان انتخاب دو موتور بنزینی برای این خودرو وجود دارد. موتور مدل پایه یک واحد ۲.۹ لیتری V-6 دو توربوشارژر با قابلیت حداکثر قدرت ۳۳۵ اسب بخاری و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متری است. جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک دو کلاچه موسوم به PDK نیز وظیفه انتقال قدرت را به هر چهارچرخ را دارد.

این کراس اور برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۵.۹ ثانیه زمان نیاز دارد.

اما مدل توربو به عنوان گل سرسبد به موتور ۴ لیتری دو توربوشارژر V-8 مجهز است و توانایی تولید حداکثر قدرت ۵۴۲ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن متری را دارد. این موتور نیز به جعبه دنده مشابه با مدل قبلی مجهز است. برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز به تنها ۳.۹ ثانیه زمان نیاز دارد.

قیمت این مدل از ۶۲.۱۲۹ پوند آغاز می شود و تا رقم ۱۰۴.۷۲۹ پوند در مدل توربو افزایش پیدا می کند.

پورشه پیش از رونمایی این مدل بیش از ۲۰ هزار سفارش برای آن دریافت کرده است و از آن جا که تولید سال اول این مدل نیز تنها ۲۰ هزار دستگاه خواهد بود از همین حالا فروش سال اول تولید آن به پایان رسیده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato