لندن تا نیویورک در کمتر از یک ساعت به لطف تکنولوژی پیشرفته Reaction Engines

لندن تا نیویورک در کمتر از یک ساعت به لطف تکنولوژی پیشرفته Reaction Engines

کمپانی بریتانیایی Reaction Engines اخیرا از دستیابی به تکنولوژی انقلابی در زمینه ساخت هواپیماهای فوق سریع خبر داده است.  مهندسین این کمپانی که مقر آن در آکسفوردشایر قرار دارد، توانسته اند تکنولوژی ابداعی "پیش سرد کننده" (pre-cooling) را با موفقیت در سرعت شبیه سازی شده ۳.۳ ماخ (معادل ۲.۵۰۰ مایل یا ۴,۰۲۳ کیلومتر در ساعت) تست کنند.

reaction engines sabre (3)

این تکنولوژی در زمان هایی که موتورهای جت به دلیل حرکت با سرعت صوت به دماهای فوق العاده بالا می رسند، وارد عمل شده و نقش خنک سازی موتور را ایفا می کند.

تکنولوژی پیشرفته Reaction Engine از مجموعه ای چند مایلی از لوله های فلزی در هم تنیده تشکیل یافته است. این لوله ها جداره ای نازک تر از موی سر انسان داشته و حرارت را از جریان هوایی که در سرعت های بالا وارد موتورهای جت می شوند، می زداید.

reaction engines sabre (3)

به گفته بریتانیایی ها این تکنولوژی می تواند در حال حاضر هوایی با دمای ۴۲۰ درجه سلسیوس را در عرض یک بیستم ثانیه به هوایی با دمای اتاق تبدیل کند. البته مهندسین Reaction Engine تعدیل دمای هوایی با حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را هدف گذاری کرده اند.

آنها قصد دارند در فاز بعدی، اواخر امسال تست هایی را برای حرکت با سرعت ۵.۵ ماخ (معادل ۴,۲۰۰ مایل یا ۶,۸۰۰ کیلومتر در ساعت) شبیه سازی کنند. چنانچه این تست ها موفقیت آمیز باشند، روزی پیمودن مسیر نیویورک تا لندن در زمانی کمتر از یک ساعت میسر خواهد شد.

reaction engines sabre (5)

آقای مارک توماس مدیر اجرایی شرکت بریتانیایی در این باره گفته:

این یک دستاورد بسیار مهم است، چرا که تکنولوژی ابداعی Reaction Engine توانسته عملکردی خارق العاده در انتقال گرما از خود نشان دهد.

بد نیست اشاره کنیم شرکت Reaction Engines در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده است. بنیانگذاران این شرکت سه علاقه مند به نام های Alan Bond، Richard Varvill و John Scott بودند که به خاطر علاقه زیادشان به سفرهای فضایی از شغل های اصلیشان استعفا دادند.

بیش از ۳۰ سال که این سه مشغول کار روی ایده " spaceplane" که در اصل یک هواپیمای فوق سریع است، هستند. در صورت تحقق این ایده امکان انجام سفرهای فضایی با قیمت مناسب فراهم خواهد شد.

reaction engines sabre (2)

ناگفته نماند در سه سال گذشته Reaction Engines موفق به جذب بیش از ۱۰۰ میلیون پوند سرمایه از انواع سرمایه گذاران عمومی و خصوصی شده است. از جمله این سرمایه گذاران می توان به بوئینگ، رولزرویس و BAE Systems اشاره کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato