جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

افزایش مجدد شمار تلفات ناشی ‌از حوادث رانندگی در کشور؛ استان فارس در صدر آمار تصادفات مرگبار

گویا امیدی به کاهش وضعیت تاسف بار جاده های کشور نیست و شمار تلفات ناشی از حوادث رانندگی بار دیگر سیر صعودی به خود گرفته است. طبق اعلام این سازمان آمار تلفات ناشی از تصادف در سال گذشته ۱/۲ درصد افزایش یافته است و روزانه ۴۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. به‌ گفته یک نماینده مجلس، عامل انسانی نقش مهمی در تصادفات رانندگی دارد و این موضوع از سوی وزارت کشور و پلیس نادیده گرفته نشود.
سالانه ۸۰۰ هزار تصادف در ایران روی می‌دهد که از حیث آمار مرگبارترین حوادث جاده‌ای، ایران رتبه اول را در جهان دارد.

سیر نزولی تلفات ناشی ‌از حوادث رانندگی در یک ‌دهه گذشته دوباره سیر صعودی به خود گرفت و زنگ خطر مرگ ‌و میر تصادف به صدا درآمد. برپایه اعلام آخرین آمار سازمان پزشکی قانونی در سال ۱۳۹۷، ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در حوادث رانندگی ترافیکی کشته شده‌اند که این تعداد نسبت ‌به سال قبل از آن ۱.۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
بر اساس این آمار سال گذشته روزانه ۴۷ و هر ساعت دو نفر بر اثر تصادف جان باخته‌اند. البته همان ‌طور که بسیاری از مردم و روزنامه نگاران به خاطر دارند آغاز سال ۹۷با اخبار خوبی از وعده‌ها مسئولان و سیر نزولی کاهش تلفات ناشی ‌از تصادف‌ها روبه‌رو بود، به طوری که اعلام شد در فروردین ماه تصادف‌ها  ۱۲.۸‌ درصد کاهش داشته است اما این کاهش با افزایش چشمگیر ۱۹/۲ درصدی در بهمن ماه جبران شد و آمار تلفات در سال ۹۷ را نسبت به سال ۹۶ در مقیاس بالاتری قرار داد.
در سال ۹۶، ۱۶ هزار و۲۰۱ نفر در حوادث رانندگی ترافیکی کشته شده‌اند که البته این آمار نسبت به سال ۹۵، ۱/۷ درصد افزایش یافته بود. این موضوع نشان می‌ دهد در چند سال گذشته آمار مرگ و میر حوادث رانندگی سیر صعودی داشته و بلای جان ایرانی‌ها شده است. برپایه آمار حوادث رانندگی پس از سکته قلبی و بیماری‌های مغزی، سومین عامل مرگ و میر ایرانی‌هاست.

سهم 78 درصدی مردان در آمار تلفات ناشی از حوادث رانندگی کشور

براساس آمار پزشکی قانونی کل کشور شهریور ۹۷ هم دوباره ماه خونین بوده و هزار و ۸۶۳ نفر بر اثر تصادف فوت کرده‌اند. همچنین بیشترین تلفات مربوط به مسیرهای برون ‌شهری با ۶۴.۲ ‌درصد بوده است. به بیان دیگر در سال ۹۷، ۱۱ هزار و ۲۹ نفر در محورهای برون شهری فوت کرده‌اند و در مقایسه با سال ۹۶، ۲.۶ درصد افزایش یافته است.
همچنین در سال گذشته استان فارس با ۱۳۵۷ نفر، تهران با ۱۳۱۹ نفر و اصفهان با ۱۱۲۷ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۴۷ نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۸۶ نفر و اردبیل با ۲۳۱ نفر کمترین تعداد کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی را داشته‌اند.
آمار پزشکی قانونی در سال ۹۷ نشان می‌دهد بیش از ۷۸ درصد از کشته های ناشی ‌از حوادث رانندگی مرد و رانندگان بیشترین قربانی حوادث رانندگی بوده‌اند. همچنین وسیله نقلیه مورد استفاده حدود ۵۰ درصد فوتی‌ها، سواری بوده و ضربه به سر علت اصلی مرگ حدود ۴۵ درصد کشته های تصادف بوده است.
ضررهای ناشی از تصادفات رقم بسیار زیادی را تشکیل می‌دهد. در هر تصادف و یا حادثه جدا از ضررهای روحی ضررهای مالی چون هزینه‌های بیمارستانی و هزینه‌های کفن و دفن و دیه و در مورد خودرو هزینه‌های صافکاری، رنگ و تعمیرات به راننده یا خانواده وی تحمیل می‌شود.

حوادث رانندگی

عامل انسانی پررنگ است/ پراید خودرو جاده نیست

بیشتر تصادفات رانندگی در نتیجه بی دقتی و بی‌توجهی و سهل انگاری راننده صورت می‌گیرد که ضایعات جبران ناپذیری به وجود می‌آورد.
تعداد زیادی از تصادفات ناشی از انحراف به چپ و انحراف به راست خودروهاست؛ و رانندگان این نوع خودرو بدون توجه به اینکه ممکن است خودروی از جهت راست و چپ می‌آید به یکباره بدون زدن چراغ راهنما فرمان را می‌چرخانند.
سیدهادی بهادری، عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به آخرین آمار تلفات حوادث رانندگی گفت: «متاسفانه سال گذشته هم آمار فوتی‌های تصادفات افزایش داشته است و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود. البته فراموش نکنیم در وقوع تصادف علاوه بر عامل خودرو و جاده، عامل انسانی هم نقش پررنگی دارد زیرا راننده‌ای که با آگاهی از وضعیت خودرو خود و جاده پشت فرمان می‌نشیند و همچنین نحوه رانندگی او از جمله کنترل سرعت و هوشیاری بسیار مهم است. ضمن این که خودرویی مانند پراید خودرو جاده نیست و نباید مردم با سرعت بالای ۱۰۰ در جاده با آن تردد کنند.»

برچسب ها

مطالب مرتبط

ضعف ایمنی گاردریل ها و تاثیر آن ها در تصادفات رانندگی ایران [تماشا کنید]

تصادفات رانندگی را می توان یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر ایرانیان در چند دهه اخیر توصیف کرد. عاملی که تاثیر اقتصادی و معنوی آن حتی گاها با دوران هشت ساله جنگ تحمیلی مقایسه می شود. با این حال متاسفانه گویا هیچ برنامه جامع و مدونی برای جلوگیری با کاهش این قاتل خاموش اقتصاد و... ادامه مطلب

تغییر سیستم فروش بیمه شخص ثالث از سال 98؛ بیمه به جای خودروها به رانندگان تعلق میگیرد

راننده ی هر وسیله ی نقلیه ای که در حال حرکت است، نسبت به تمامی اشیا جاندار و بی جان اطراف خود مسئول است. به طور مثال اگر شخصی با خودرو خود در حال حرکت است و طی یک حادثه با یک خودرو دیگر تصادف کند، این خسارت باید از طرف مقصر حادثه جبران شود. مقصر... ادامه مطلب

اشتباه عجیب خودروی خودران اوبر در تشخیص عابر پیاده

طبق اطلاعات منتشر شده، یکی از دلایل سوانحی که پیش از این برای خودروی خودران اوبر پیش آمده مربوط به نرم افزار خاص آن است که باید دقیقا تشخیص بدهد که به چه چیزی اهمیت بدهد و از چه چیزی صرف نظر کند. به همین دلیل اکثر افراد اشتباه را به گردن سیستم اوبر می اندازد.... ادامه مطلب

جاده های کشور به قتلگاه ایرانیان مبدل شده است؛ افزایش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در سال ۹۷

اولین تصادف رانندگی منجر به مرگ در ایران در سال 1305 میان یک خودرو و درشکه ى حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد. در دنیا نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بود. بریجیت درسکول 44 ساله اولین کسی در... ادامه مطلب

نتایج یک تحقیق؛ سهم برابر سرعت و مصرف نوشیدنی های الکلی در وقوع تصادفات رانندگی

یک تحقیق جدید نشان می دهد که ۱۱۲۵۸۰ مورد مرگ و میر ناشی از تصادفات وسایل نقلیه در بزرگراه های نقاط مختلف ایالات متحده در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ به عدم رعایت سرعت مجاز و عجله بیش از حد راننده مرتبط بوده است. این میزان مرگ و میر ناشی از سرعت بالا تقریبا با... ادامه مطلب

دهگانه خطرناک ترین کشورهای جهان با بیشترین آمار تلفات رانندگی

هر 30 ثانیه که می گذرد، حداقل یک نفر در جاده های این کره خاکی جان خود را از دست می دهد و 20 نفر دیگر مصدوم می شوند. بر اساس آمار دیگری از سازمان بهداشت جهانی روزانه تقریبا 752 رهگذر و 768 موتورسوار به دلیل حوادث جاده ای از زندگی خداحافظی می کنند. آمار گروه... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x