ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا
تکنولوژی

هشدار رییس سابق MI6 در مورد همکاری دولت بریتانیا با هواوی در زمینه 5G

یکی از روسای سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا و اندیشکده HJS با تدوین گزارشی خواستار تحریم کامل تجهیزات شبکه 5G هواوی به خاطر احتمال جاسوسی آنها شده اند. [digipullqoute place="left"]دیرلاو: هیچ شرکتی در چین کاملا مستقل نیست[/digipullqoute] ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۴

یکی از روسای سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا و اندیشکده HJS با تدوین گزارشی خواستار تحریم کامل تجهیزات شبکه 5G هواوی به خاطر احتمال جاسوسی آنها شده اند.

دیرلاو: هیچ شرکتی در چین کاملا مستقل نیست

اندیشکده راست میانه HJS در این گزارش مدعی شده که تصمیم دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای استفاده از تجهیزات غیر کلیدی هواوی باید لغو شد چرا که خطراتی را متوجه امنیت کشور می سازد. بر اساس اسناد افشا شده از جلسه تصمیم گیری در مورد هواوی پنج وزیر کابینه خانم می در مورد این شرکت ابراز نگرانی کرده بودند.

HJS در گزارش خود تاکید کرده که علی رغم عدم وجود شواهد کافی مبنی بر جاسوسی هواوی، رعایت اصل پیشگیری ضروری است. «سر ریچارد دیرلاو»، رییس سابق سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (MI6) نیز در مقدمه این گزارش با لحنی بی پرده‌تر نسبت به خود متن هواوی را متهم کرده:

اینکه دولت تصمیم گرفته توسعه تعدادی از حیاتی ترین زیرساخت ها را به دست شرکتی از جمهوری خلق چین بسپارد، عمیقا نگران کننده است. این کشور نه تنها از قابلیت های فنی پیچیده برای کنترل شهروندانش استفاده می کند بلکه در مقیاس جهانی نیز به عملیات تهاجمی جاسوسی برای جمع آوری اطلاعات از راه دور دست می زند.

سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا
سر ریچارد دیرلاو

رییس سابق MI6 ادعاهایی را در مورد وابستگی عمیق این کمپانی به دولت پکن مطرح کرده و بر اساس آن بر اهمیت کنار گذاشتن آنها از پروژه های توسعه زیرساخت های ارتباطی تاکید می کند:

هیچ بخشی از کشور چین قادر به فعالیت آزاد و مستقل از حزب کمونیست نیست. امیدوارم دولت بریتانیا زمان کافی را برای تجدید نظر در مورد هواوی داشته باشد. اگر استرالیا می تواند هواوی را در زمینه 5G تحریم کند، پس بریتانیا هم بدون نگرانی بی مورد در مورد عواقب آن قادر به انجام همین کار است.

هرچند هنوز شواهد متقنی در مورد جاسوسی هواوی ارائه نشده اما سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا بارها تاکید کرده که خطر استفاده از فناوری های هواوی قابل کنترل است.

 

تماشا کنید: پی ۳۰ پرو در برابر خراش، آتش و فشار چقدر تاب می‌آورد؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آریا
    آریا | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

    ای ول MI6 ? ? ?

مطالب پیشنهادی