اولین گزارش مالی شیائومی به عنوان شرکت سهامی عام منتشر شد

اولین گزارش مالی شیائومی به عنوان شرکت سهامی عام منتشر شد

شرکت چینی شیائومی در اولین فصل مالی اش به عنوان یک شرکت سهامی عام موفق به کسب سود ۲.۱ میلیارد دلاری شده است.

سهام این شرکت تیرماه گذشته برای اولین بار عرضه و ۴.۷ میلیارد دلار ارزش گذاری شد، اما قیمتشان از آن تاریخ پیوسته در حال افت بوده است. این کمپانی چینی امروز اعلام کرد درآمدهایش در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ ۶۸ درصد رشد داشته و به ۶.۶ میلیارد دلار رسیده، که از این مقدار ۲.۱ میلیارد دلار آن سود خالص بوده است. اما عرضه سهام در همین بازه زمانی ۱.۱ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.

این نتایج باعث رشد ۱.۶ درصدی ارزش هر سهم این شرکت و رسیدنشان به مقدار ۲.۲۵ دلار شد. اگرچه این عدد با نقطه اوج ۲.۷۵ دلاری که شیائومی قبلا به آن رسیده بود فاصله زیادی دارد.

شرکت چینی شیائومی

بخش عمده درآمدهای شیائومی در این بازه زمانی از فروش تلفن های هوشمند حاصل شده است. کمپانی مورد بحت در این بازه سه ماهه ۳۲ میلیون موبایل فروخته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۴۴ درصدی تجربه کرده است. فروش بالای بخش موبایل ۶۷ درصد درآمدهای شیائومی در این بازه زمانی را به نام خود ثبت کرده است.

فروش دستگاه های هوشمند دیگر مانند تلویزیون ها و دستبندهای شیائومی نیز بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته و با در آمد ۱.۵ میلیارد دلاری، به دومین منبع مالی شیائومی تبدیل شده اند.

درآمدهای شیائومی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸ درصد رشد کرده

سرویس های اینترنتی دیگر منبع درآمد این کمپانی چینی اند و این شرکت در همین بازه ۵۸۵ میلیون دلار نیز از این قسمت درآمد داشته است. کاربران فعال ماهانه سرویس های اینترنتی شیائومی هم از ۱۴۶ میلیون نفر به حدود ۲۰۷ میلیون نفر رسیده اند.

علاوه بر این ۳۶ درصد درآمد های شرکت چینی شیائومی مربوط به خارج خاک چین بوده  که نسبت به پارسال ۱۵۱ درصد افزایش یافته است، و اکثر آن هم مربوط به بازار هند مربوط می شود. یکی از اقدامات این شرکت برای رشد در این کشور عرضه تلفن Poco F1 بود که مشخصات سخت افزاری پرچمداران را با کسری از قیمت آن ها برای کاربران فراهم می کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato