پابجی موبایل دانش آموزان هندی را روانه زندان کرد

پابجی موبایل دانش آموزان هندی را روانه زندان کرد

در چندین شهر هندوستان گیمرها صرفا به خاطر اجرای بازی پابجی روی موبایل هایشان دستگیر شده اند.

گزارش خبری عجیبی که اخیرا در بازفید منتشر شده ضمن پرداختن به محبوبیت بسیار بالای پابجی در هند به تلاش هایی پرداخته که از جانب دولت این کشور برای محدودسازی این بازی صورت می گیرد. اما کانون این گزارش را چهار پسربچه تشکیل می دهند که بعد از ممنوع شدن پابجی در حیدرآباد هند آن را در محیط های عمومی شهر روی گوشی هایشان بازی کرده اند.

مقامات حیدرآباد این بازی را عاملی قدرتمند در حواس پرتی جوانان از درس و فضاهای آموزشی عنوان کرده و آن را به عنوان دلیل اصلی ممنوعیت پابجی مطرح نموده اند. برخی حتی مواردی از مرگ را به این بازی نسبت داده اند ضمن اینکه جمعی از والدین این بازی را عامل ترویج خشونت یا ایجاد تمایلات خشن در فرزندانشان دانسته اند.

ممنوعیت پابجی در هند

پابجی در واقع همان عنوانی است که جنون فعلی بتل رویال را در صنعت بازی به پا کرد. در محیط پابجی بازیکنان به همراه ۹۹ نفر دیگر از هوا روی جزیره ای فرود می آیند و باید در محیط جزیره به دنبال سلاح و آذوقه بگردند تا زنده بمانند. البته بازی های دیگری چون فورتنایت نیز برخی از جذابیت های پابجی را برای مخاطبان خود به ارمغان آورده اند اما این پابجی بود که سال گذشته با ارائه نسخه موبایلش رکوردهای تازه ای را به نام خود ثبت کرد.

برخی گیمرهای دستگیر شده چندین شب را در بازداشت به سر برده اند

گفته می شود نسخه موبایل این بازی در ماه سوم ۲۰۱۹ به تنهایی ۶۵ میلیون دلار فروش داشته است. اما بازفید در گزارش خود آورده که در شهر حیدرآباد هند ماموران پلیس به دنبال افراد جوانی می گردند که در فضاهای عمومی گوشی خود را در وضعیت افقی نگه داشته اند و این می تواند نشانه احتمالی دال بر اجرای پابجی روی آن دستگاه ها باشد. جالب است بدانید که ماه گذشته این بازی در گوجرات نیز ممنوع شد که به دستگیری ۱۰ دانش آموز با رتبه بندی های بین المللی در این بازی انجامید.

البته بسیاری از دستگیر شدگان بعد از دریافت اخطار پلیس یا پرداخت جریمه های سبک آزاد شدند اما برخی هم چندین شب را به جرم اجرای بازی پابجی روی موبایل هایشان در بازداشتگاه سپری کردند.

طبق گزارش بازفید این ممنوعیت عاقبت در گوجرات و احمدآباد برداشته شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato