ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

شورولت کامارو و سرنوشتی مبهم؛ آیا جنرال موتورز به تولید عضلانی محبوب خود پایان می دهد؟

اخیرا گزارشی در وب سایت muscle cars and trucks منتشر شده که در صورت واقعیت می تواند یک خبر بسیار بد برای علاقه مندان خودروهای عضلانی باشد. بر اساس این گزارش جنرال موتورز احتمالا در ...

اخیرا گزارشی در وب سایت muscle cars and trucks منتشر شده که در صورت واقعیت می تواند یک خبر بسیار بد برای علاقه مندان خودروهای عضلانی باشد. بر اساس این گزارش جنرال موتورز احتمالا در سال 2023 به حیات شورولت کامارو پایان داده و دیگر این کوپه پرطرفدار را تولید نخواهد کرد.

آنطور که وب سایت muscle cars and trucks مدعی شده این گزارش بر اساس شنیده ها از چند منبع داخلی جنرال موتورز تنظیم گشته است. این افراد اعلام کرده اند که نسل ششم کامارو آخرین نسل آن بوده و تا چهار سال آینده تولید می شود؛ همچنین نام کامارو نیز به تاریخ پیوسته و مدل دیگری با این نام راهی بازار نخواهد شد.

2019-chevrolet-camaro-ss

وب سایت معروف Motor1 در تماس با جنرال موتورز صحت گزارش muscle cars and trucks را جویا شده که این کمپانی آمریکایی نیز در پاسخ گفته:

ما وارد بحث گمانه زنی ها نمی شویم، با این حال باید یادآوری کنیم که آپدیت های اخیر ما پاییز امسال خانواده کامارو را نیز در بر خواهد گرفت. مدل تماما جدید LT1 به این جمع افزوده شده و قدرت موتور V8 را همراه با طراحی و قیمت مناسب LT در اختیار مشتریان خواهد گذاشت.

مدل SS نیز که حائز جوایز متعددی شده در نمای روبرو متحمل تغییراتی شده و با کانسپت کامارو Shock همسو می شود. تمامی آپدیت های ما ریشه در سلایق مشتریان داشته و مطابق با نظرات آنها در راستای بهبود خودرو و تجربه رانندگی آن انجام شده اند.

2020 Chevrolet Camaro LT1

همانگونه که مشاهده می کنید بیانیه جنرال موتورز حالتی خنثی داشته و هیچ نشانی از تکذیب یا تایید گزارش muscle cars and trucks در آن دیده نمی شود.

نکته تامل برانگیز اینکه از سال 2016 به این طرف کامارو به لحاظ فروش دچار افت شده؛ در سال گذشته شورولت توانسته 50,963 دستگاه از این خودروی عضلانی را به مشتریان هموطن خود تحویل دهد که این رقم در مقایسه با سال 2017 به میزان چشمگیر 25 درصد افت داشته است.

شورولت کامارو

بد نیست اشاره کنیم در سال 2018 آمریکایی ها 75,842 دستگاه فورد ماستنگ خریداری کرده اند، در همین مدت داج نیز موفق به تحویل 66,716 چلنجر شده است. از آنجایی که فروش ماستنگ نیز روندی نزولی داشته، به نظر می رسد بازار خودروهای عضلانی با کمبود تقاضا روبرو شده و در حال کوچک تر شدن است.

با توجه به این مساله هیچ بعید نیست که جنرال موتورز با رصد دقیق بازار نسبت به حذف کامارو از خطوط تولید خود تصمیم بگیرد؛ به ویژه اینکه دو مدل کادیلاک ATS و CTS که دارای شاسی مشترک با کامارو هستند، اکنون دیگر تولید نمی شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Amir Dn
    Amir Dn | ۷ تیر ۱۳۹۸

    نه عضلانی بخرید

مطالب پیشنهادی