فردی که ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو است در دادگاه حاضر شد

کریگ رایت، دانشمند استرالیایی (بیوگرافی) که ادعا می کند همان خالق بیتکوین است اخیرا در دادگاهی در فلوریدا حاضر شد و در آن اعلام کرد که نمی تواند به دستور قاضی مبنی بر ارائه فهرستی از تمامی آدرس های اولیه بیتکوین عمل کند و حتی احتمالا دیگر امکان دسترسی به این سکه ها را ندارد.

رایت در این دادگاه ها از خود در برابر اتهاماتی نظیر سرقت بیتکوین و مالکیت معنوی شریکش به ارزش چندین میلیارد دلار دفاع می کند.

انتظار می رود در این دادرسی ها نهایتا مشخص شود که آیا آقای رایت همان ساتوشی ناکاموتو است یا خیر که البته در جامعه ارزهای دیجیتالی بسیاری نسبت به این مساله ابراز تردید کرده اند.

خرید بلیط هواپیما
خالق بیتکوین

تصویری از دورین ساتوشی ناکاموتو شهروند ژاپنی آمریکایی ساکن لس آنجلس که بسیاری باور دارند همان ناکاموتو معروف است. او همواره هرگونه ارتباط با این فرد را رد کرده است

رایت که مرتبا در دادگاه اشکهایش را پاک میکرد به قاضی گفت که خود ناکاموتو است؛ همان اسم مستعاری که از سال ۲۰۰۹ میلادی توسط خالق این توکن دیجیتالی استفاده شده است. او ادعا می کند با کمک شریکش به نام Dave Kleiman رد خود را در دنیای واقعی پاک می کرده تا مردم نتوانند او را پیدا کنند.
رایت در دفاعیات خود گفت که در سال ۲۰۱۰ میلادی و بعد از آنکه متوجه استفاده فزاینده از این پول دیجیتالی برای تجارت مواد مخدر و دیگر جرائم شد، تصمیم گرفت کار روی بیتکوین را متوقف کند.

به همین خاطر از دیو خواستم که به من کمک کند. چون دوستم بود و میدانست من که هستم. او یک متخصص علوم قضایی بود و می خواستم تمام کارهایی که باید روی بیتکوین انجام دهم را از دید عموم پنهان کند.

نتیجه این پنهان کاری ها درآمدی چند میلیارد دلاری برای رایت بود. با احتساب قیمت های امروز، او حالا احتمالا ۱۰ میلیارد دلار بیتکوین دارد. نسخه دیگری از پول دیجیتالی که به نام Bitcoin SV شناخته می شود و تحت حمایت رایت است حالا ۳.۹ میلیارد دلار ارزش دارد و اگر در جریان این دادرسی ها ادعای رایت مبنی بر اینکه خودش بیتکوین را توسعه داده رد شود، ارزش این پول مجازی نیز به میزان چشمگیری سقوط می کند.

خالق بیتکوین

رایت می گوید در سال ۲۰۱۳ و قبل از آنکه Kleiman از دنیا برورد اطلاعات ارزشمندی را در اختیارش قرار داده و حالا که او دیگر در این دنیا نیست دنبال کردن کیف پول های دیجیتالی حاوی بیتکوین بسیار دشوار است و شاید دیگر نتواند به سکه ها دسترسی پیدا کند.

این پول از نظر من و همسرم خیلی زیاد است. ما همین حالا هم پول خوبی در آورده ایم و حالا نگران جرائمی هستیم که باقی بیتکوین ها در سراسر دنیا رقم می زنند.

رسیدگی به پرونده آقای رایت از اوایل سال قبل شروع شد؛ یعنی زمانی که خانواده Kleiman شکایتی را علیه او تسلیم دادگاه کردند و در آن مدعی شدند که رایت صدها هزار دلار بیتکوین آنها را سرقت کرده و مالکیت معنوی کارهایی که این دو نفر در زمان حیات Kleiman انجام داده اند را در اختیار گرفته است.

براساس اطلاعات مندرج در این پرونده Kleiman و رایت دو شریک تجاری بودند اما بعد از آنکه Kleiman در سال ۲۰۱۳ به خاطر بیماری از دنیا رفت رایت با انجام چندین تراکنش دارایی های مشترکشان را به حساب های خود انتقا داد. رایت همه این اتهامات را رد کرده است.

خالق بیتکوین

در ادامه قاضی پرونده از رایت در خواست کرد که اسناد مربوط به دارایی های بیتکوین خود را ارائه دهد که او نیز در پاسخ اعلام کرد این کار بیش از اندازه دشوار است. اما این تنها یکی از پرونده هایی است که ساتوشی ناکاموتوی احتمالی در آنها درگیر است. اوایل امسال او سه فرد را به اتهام افترا به دادگاه کشاند. آنها مدعی شده بودند که رایت دروغ می گوید و ناکاموتو معروف نیست.

منبع:
bloomberg
خرید بلیط هواپیما
برچسب ها

مطالب مرتبط

ارزهای مجازی در 3 ساعت 13 میلیارد دلار از ارزششان را از دست دادند

در اواخر هفته قبل ارزهای مجازی تنها در 3 ساعت 13 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند. وبسایت CoinMarketCap که تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال را ثبت می کند در چهارشنبه خبر از افت 4.26 درصدی ارزش بیت کوین در عرض 24 ساعت داد. در همین مدت اتریوم 9 درصد، ریپل 9.95 درصد و بیت کوین کش... ادامه مطلب

استیو وزنیاک از دلایل فروش بیت کوین های خود می گوید

علی رغم اینکه چندی پیش قیمت بیت کوین به نزدیک به 20 هزار دلار رسید ولی در هفته های اخیر سیر نزولی را طی کرد. با این حال هنوز بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتالی اصرار دارند و حتی به آینده آن نیز امیدوار هستند. ولی استیو وزنیاک هم موسس اپل... ادامه مطلب

بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک ارز اصلی در زمینه پرداخت

پژوهشی جامع در مورد ارزهای دیجیتال نشان داده که بیت کوین در زمینه پذیرش انبوه (از سوی افراد و دولت ها) همان مسیری را طی می کند که پیش از این اینترنت و رسانه های اجتماعی طی کرده اند. گروهی از متخصصان صرافی ارز دیجیتال کوین بیس در همکاری با شرکت تبلیغاتی Qriously میزان اشتیاق دانشجویان را... ادامه مطلب

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟

در حالی که ارزش بیت کوین در ماه های قبل به حدود 20 هزار دلار افزایش یافت، ولی اکنون با قیمتی در حدود 10 هزار و 490 دلار مبادله می شود. در بین این نوسنات این سوال مطرح می شود که در ده سال آینده ارزش این ارز دیجیتال چه مقدار خواهد بود، 100 دلار... ادامه مطلب

خرید تازه سفارش دهنده پیتزای 10 هزار بیت کوینی برای آزمایش شبکه جدید

یکی از ناراحت کننده ترین معاملات مشهور بیت کوین به 22 ماه مه سال 2010 باز می گردد. در آن توسعه دهنده ای به نام «Laszlo Hanyecz» برای این که ثابت کند می توان از ارزهای دیجیتالی به عنوان پول هایی قابل مبادله استفاده کرد.، 2 عدد پیتزا را با قیمت 10 هزار بیت کوین... ادامه مطلب

نصب 150 دستگاه خودپرداز بیت کوین در آرژانتین تا اوایل سال 2019

آرژانتین قرار است به قلمرویی ویژه برای تولید کنندگان دستگاه های خودپرداز بیت کوین بدل شود و در ماه های آتی میزان دستگاه های BATM را به 1600 عدد برساند. کشور واقع در آمریکای جنوبی قرار است تا انتهای سال جاری میلادی 30 دستگاه ATM مرتبط با ارز دیجیتال بیت کوین (BATM) را دریافت کند. در... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x