شناسایی چندین فارم ماینینگ بیت کوین در استان‌های تهران و گیلان

شناسایی چندین فارم ماینینگ بیت کوین در استان‌های تهران و گیلان

پس از شناسایی ۳۰۰ تا ۵۰۰ فارم بیت کوین در استان البرز اخیراً ۵۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین در گلستان و ۱۴ فارم در ورامین، از جمله بزرگترین در سطح استان تهران کشف شده است.

از مدت ها پیش قیمت ارزان برق در کشور توجه سرمایه گزارن داخلی و خارجی را برای استخراج رمز ارزها به خود جلب کرده. استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها فشار مضاعفی بر شبکه برق کشور وارد می کند و با آغاز تابستان دولت در تلاش است با شناسایی فارم های بیت کوین جلوی استفاده از برق یارانه ای برای استخراج ارزهای دیجیتال را بگیرد.

بر اساس گزارش ایسنا دادستان رودبار در استان گیلان خبر از کشف ۵۰۰ دستگاه استخراج رمز ارز در یک شرکت در لوشان داده است. با دستور فضایی برق این واحد قطع شده و دستگاه های ماینر به ارزش ۴ میلیارد تومان توقیف شده اند. افراد دخیل در این موضوع به سوء استفاده از انشعاب برق و نگهداری کالای قاچاق متهم شده و علیه شان پرونده قضایی تشکیل شده است.

فارم ماینینگ

خبرگزاری فارس به نقل از «مجید خانی» مدیر عامل توزیع برق شهرستان قرچک از کشف یک فارم بیت کوین خبر داده است. این مزرعه استخراج رمز ارز در یک دامداری قرار داشته و با تعرفه برق کشاورزی اقدام به استخراج بیت کوین می کرده است. به گفته خانی پس از کشف این مزرعه ابتدا برق آن قطع و هزینه برق با تغرفه عادی محاسبه خواهد شد و در نهایت هزینه از فرد متخلف دریافت می شود. خانی همچنین از کشف تعداد زیادی دستگاه و تجهیزات مربتط با استخراج ارز دیجیتال در بازرسی از مراکز صنعتی، محوطه های کشاورزی و دامداری‌ها خبر داده است.

«مسلم حاجی مزدرانی» مدیر شرکت توزیع نیروی برق ورامین هم در گفتگو با خبرگزاری مهر از کشف دو هزار دستگاه استخراج بیت کوین از ۱۴ مزرعه استخراج در وارمین گفته. یکی از این فارم ها بزرگترین در سطح استان تهران بوده که در شهرک صنعتی سالاریه کشف شده است. این مزرعه با هزار و ۱۳۴ ماینر فعالیت می کرده و مصرف برق روزانه آن ۸۰۰ کیلو وات، یا به عبارتی معادل با مصرف روزانه هزار و دویست واحد مسکونی بوده است. مابه التفاوت استفاده از برق صنعتی و آزاد این واحد ۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان بر آورد شده بود که به گفته مزدرانی وصول شده است.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato