شهرداران علیه هکرها؛ اتحاد صدها شهر در آمریکا علیه باج دهی به حملات سایبری

شهرداران علیه هکرها؛ اتحاد صدها شهر در آمریکا علیه باج دهی به حملات سایبری

بیش از ۲۵۵ شهردار در ایالات متحده علیه باج دهی به هکرها متحد شدند. این تصمیم در پی حملات گسترده هکرها به شهرهای آمریکا گرفته شده است.

بیش از ۲۲۵ شهردار آمریکایی در بیانیه ای تحت عنوان «خودداری از باج دهی به کلاهبرداران بدافزاری» تصمیم گرفته اند که دیگر به خلافکاران و هکرها باج ندهند. این راهکار پس از برگزاری کنفرانس شهرداران آمریکا در ماه گذشته اتخاذ شده است.

از سال ۲۰۱۳ تاکنون حداقل ۱۷۰ شهرستان، شهر و دولت ایالتی آمریکا هدف حمله بدافزارها قرار گرفته اند. در این حملات از بدافزارها برای از کار انداختن سیستم های دولتی استفاده می شود و هکرها معمولاً در ازای بازگرداندن اطلاعات سیستم ها درخواست رمزارز می کنند.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون حدود ۲۲ شهر آمریکا آماج حملات سایبری قرار گرفته اند. در یکی از حملات اخیر شهر «لیک سیتی» (Lake City) ایالت فلوریدا هدف حمله هکرها قرار گرفت و مسئولین شهر را وادار کرد تا برای دسترسی دوباره به تلفن ها و ایمیل های سیستمی، ۴۳ بیت کوین به ارزش ۴۹۰ هزار دلار به هکرها بپردازند. پس از این حادثه مدیر IT شهر اخراج شد.

ابزار Scan4You

حمله دیگری هم اردیبهشت ماه گذشته (مه ۲۰۱۹) در شهر بالتیمور انجام شد. در پی این حمله که از طریق ارسال ایمیل خرابکارانه انجام شده بود، سیستم های حیاتی شهر از کار افتادند و خرابکاران درخواست ۱۳ بیت کوین (معادل ۱۵۱ هزار دلار) از مقامات شهر کردند.

مأمورین FBI به شهرداری بالتیمور توصیه کردند از پرداخت مبلغ خواسته شده به هکرها خودداری کند. در پی این تصمیم، هکرها اسناد محرمانه این شهر را منتشر کردند. تخمین زده می شود انتشار این اسناد بالغ بر ۱۸ میلیون دلار خسارت به شهر وارد کرده باشد، که به مراتب بیشتر از رقم درخواستی هکرها است.

«برنارد سی. جک» شهردار بالتیمور که در کنفرانس شرکت کرده بود گفت:

«تنها مزیت باج دهی به هکرها تشویق دیگران به انجام این قبیل حملات غیرقانونی است.»

۱۴۰۷ شهر با جمعیت حداقل ۳۰ هزار نفری عضو کنفرانس شهرداران ایالات متحده هستند. تصمیم گرفته شده در این کنفرانس همسو با توصیه سازمان FBI بوده و به عقیده آنها می تواند از حملات آتی علیه سیستم های دولتی جلوگیری به عمل آورد.

البته شاید هکرها با این نظر موافق نباشند و همچنان به تلاش خود ادامه دهند. در این صورت، بهتر است شهرهای آمریکا به فکر تقویت سیستم های امنیتی خود باشند تا از حملات مشابه جلوگیری شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato