مدیر هواوی: سیستم عامل هونگ منگ جایگزین اندروید نیست

هواوی اعلام کرده که سیستم عامل جدید در حال توسعه‌اش که هونگ‌منگ (Hongmeng) نام گرفته قرار نیست جایگزین اندروید باشد و در واقع برای دستگاه‌های IoT ساخته شده است. این در حالی است که تا به امروز تصور همه این بوده که هواوی هونگ‌منگ را به عنوان سیستم عامل جایگزین اندروید درنظر گرفته است.

مدیر هواوی «لیانگ هوا» گفته که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای اصلاح هونگ‌منگ به منظور استفاده در اسمارت‌فون‌ها در نظر گرفته نشده و هنوز اندروید اولین انتخاب این شرکت است.

در واقع تحریم‌های آمریکا و قطع همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی باعث شد که شایعات توسعه سیستم عامل اختصاصی این شرکت بالا بگیرد. پیشتر هم نایب رئیس هواوی با علام اینکه این شرکت در حال توسعه یک جایگزین برای اندروید است به این شایعات دامن زده و گفته بود:

هواوی در پروسه ساخت و توسعه یک پلتفرم اختصاصی برای جایگزینی اندروید است. البته این مساله انتخاب اول ما نبوده و از اینکه بخشی از خانواده بزرگ اندورید باشیم خوشحالیم. با این حال فعلا هونگ‌منگ در مراحل آزمایش در چین به سر می‌برد.

هونگ‌منگ

صحبت مدیران هواوی به همین‌جا خلاصه نشد و چند روز پیش موسس هواوی هم در مصاحبه‌ای توسعه هونگ‌منگ را تائید کرده و گفت که این سیستم عامل 60 درصد از اندروید سریعتر خواهد بود و از این حیث حتی macOS را هم پشت سر می‌گذارد.

با همه این‌ها شایعاتی از یک سیستم عامل دیگر هواوی که برای اسمارت‌فون‌ها در حال توسعه است به گوش می‌رسد. البته فعلا مدیران هواوی مستقیما در مورد آن صحبتی نکرده‌اند.

دور از ذهن نیست که تردید هواوی به خاطر برداشته شدن تحریم همکاری این شرکت با گوگل باشد. حالا که آتش‌بسی هر چند موقتی بین آمریکا و چین به جریان افتاده معقولانه است که این شرکت از صحبت درباره جایگزین اندروید دست بکشد.

با این حال احتمالا این غول تکنولوژی چین توسعه سیستم عامل جایگزین خودش را پشت پرده ادامه می‌دهد، اما فعلا صحبتی در مورد آن به میان نخواهد آورد.

Mobit

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟