ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

تسلا مدل 3 رکورد طی مسافت از شرق به غرب آمریکا را شکست

یک خانواده توانستند رکورد طی مسافت از غرب به شرق آمریکا  با یک خودروی برقی یعنی تسلا مدل 3 را به میزان 2 ساعت بهبود ببخشند. این رکورد موسوم به Cannonball شناخته می شود و ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۰

یک خانواده توانستند رکورد طی مسافت از غرب به شرق آمریکا  با یک خودروی برقی یعنی تسلا مدل 3 را به میزان 2 ساعت بهبود ببخشند. این رکورد موسوم به Cannonball شناخته می شود و بسیاری از افراد با هدف شکستن آن وارد این ماجراجویی جالب می شوند.

این رکورد توسط یک خانواده سوییسی با تسلا مدل 3 نسخه Long Range محور متحرک عقب با کد ساخت  32XX به ثبت رسیده است. آنها این تسلا را در ژانویه 2018 از آمریکا خریدند و سپس به اروپا منتقل کردند. در آن تاریخ هنوز تسلا مدل 3 را در اروپا عرضه نکرده بود. این خودرو تا همین ماه پیش در اروپا در حال تردد بود که برای ثبت این رکورد دوباره به کشور آمریکا بازگردانده شد.

تسلا مدل 3

این سفر از شهر نیویورک سیتی آغاز شد. آنها در تاریخ 12 جولای ساعت 11 و 2 دقیقه شب از "Red Ball Garage" سفر خود را آغاز کردند و در تاریخ 14 جولای و ساعت 8 و 12 دقیقه شب به هتل پورتوفینو در ساحل ردوندو (Redondo) رسیدند. سفر مذکور در مسافت 4562 کیلومتر و در مدت زمان 48 ساعت و 10 دقیقه صورت پذیرفت. سرعت متوسط این خودرو 94.8 کیلومتر بر ساعت بوده و در طی مسیر 19 بار توقف صورت پذیرفته که شامل تعداد زیادی از شبکه های شارژ شرکت تسلا با نام سوپرشارژر می شود.

بخش خسته کننده این سفر اما کار با سیستم خودران شرکت تسلا موسوم به اتو پایلوت در مدت زمان طولانی بوده است.

این خانواده 3 نفره در مجموع 832 kWh انرژی مصرف کردند که 182 Wh به ازای هر کیلومتر است. دمای اتاق به طور میانگین 21 درجه سلسیوس بوده  و در تمام مسیر سیستم تهویه مطبوع خودرو (AC) روشن بوده است. همچنین در حدود 380 کیلوگرم وزن سرنشینان و اثاث آنها در خودرو بوده است و جمع هزینه شارژ باتری های این تسلا در مجموع به قیمت کشور آمریکا معادل 136.26 دلار شده است. این خانواده توانستند با مصرف بهینه انرژی تا جای ممکن از توقف برای شارژ خودرو جلوگیری کنند و به لطف نسل جدید شارژرهای شرکت تسلا موسوم به سوپرشارژر V2 که در مدت زمان کمتری خودرو را شارژ می کند این رکورد را بهبود ببخشند. همچنین در نسخه Longe Range به کمک آپدیت های جدید شرکت تسلا برد حرکتی با یک بار شارژ به عدد 523 کیلومتر رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی