سریع و سبز؛ نگاهی به مشخصات ب ام و 330e پلاگین هیبرید

سریع و سبز؛ نگاهی به مشخصات ب ام و 330e پلاگین هیبرید

سریع و سبز؛ نگاهی به مشخصات ب ام و 330e پلاگین هیبرید

اکتبر گذشته و در نمایشگاه خودروی پاریس بود که کمپانی آلمانی ب ام و از نسل هفتم سری ۳ با کد G20 پرده برداری کرد. از آن تاریخ تاکنون ب ام و سعی کرده با معرفی تریم های مختلف از این سدان کامپکت، گزینه ای مناسب برای بودجه ها و سلیقه های متفاوت ارایه کند.

نسخه هیبریدی شارژی ۳۳۰e جدیدترین عضوی است که اخیرا به خانواده سری ۳ پیوسته و ب ام و قول داده خریداران آن شاهد تعادلی مناسب بین مصرف سوخت و عملکرد بالا خواهند بود.

bmw-330e-2019 (2)

ب ام و ۳۳۰e نیروی خود را از یک پیشرانه هیبریدی قدرتمند دریافت می کند. این پیشرانه از طریق اتصال به برق شهری قابل شارژ بوده و هسته اصلی آن را موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ تشکیل می دهد. این موتور بنزینی ۱۸۴ اسب بخار قدرت تولید می کند.

bmw-330e-2019 (7)

در کنار موتور بنزینی، بخشی از وظیفه تامین نیروی ۳۳۰e بر عهد یک موتور برقی گذاشته شده است. این موتور در گیربکس هشت سرعته خودکار کار گذاشته شده و توانایی تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت را دارد.

bmw-330e-2019 (11)

به گفته باواریایی ها مجموع قدرت پیشرانه ۳۳۰e Plug-In Hybrid برابر با ۲۵۲ اسب بخار است. اما نکته جالب توجه اینکه ب ام و حالتی به نام XtraBoost را برای پیشرانه تعریف کرده که عملکردی مشابه با نیتروس اکساید داشته و باعث شتابگیری های آنی بهتر می شود.

این حالت در واقع بخشی از مد رانندگی اسپرت است که با انتخاب آن ۴۰ اسب بخار دیگر به مدت ۱۰ ثانیه به قدرت پیشرانه افزوده می شود. در این مواقع خروجی پیشرانه به صورت لحظه ای به ۲۹۲ اسب بخار افزایش می یابد.

bmw-330e-2019 (3)

شتاب ب ام و ۳۳۰e برابر با ۵.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۳۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است

ب ام و ادعا می کند ۳۳۰e Plug-In Hybrid برای رسیدن به سرعت ۶۲ مایل (۱۰۰ کیلومتر) در ساعت، نیازمند ۵.۹ ثانیه زمان بوده و می تواند به نهایت سرعت ۱۴۳ مایل (۲۳۰ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند. البته خودروساز آلمانی اشاره نکرده که آیا این اعداد در حالت استاندارد تحقق می یابند یا پس از فعال شدن حالت XtraBoost.

شارژ باتری ۳۳۰e با برق خانگی حدود ۳.۵ ساعت زمان می برد

ب ام و ۳۳۰e Plug-In Hybrid می تواند بدون نیاز به روشن شدن موتور بنزینی و در حالت تمام الکتریکی هم مسیر کوتاهی را طی کند. در این صورت باتری لیتیوم یون ۱۲ کیلووات ساعتی که در زیر صندلی عقب نصب شده، انرژی لازم برای پیمایش مسافت ۳۷ الی ۴۱ مایلی (۵۹ الی ۶۶ کیلومتر) را تامین خواهد کرد.

2020-bmw-330e (7)

بد نیست اشاره کنیم تعبیه پک باتری در زیر صندلی ها سبب کاهش حجم صندوق عقب شده ۳۳۰e است؛ به همین خاطر ب ام و برای افرادی که به دنبال فضای حمل بار زیاد هستند، نسخه تورینگ یا همان استیشن ۳۳۰e را نیز تدارک دیده است. علاقه مندان این نسخه باید حداقل تا تابستان سال بعد در انتظار بمانند.

ب ام و 330e Plug-In Hybrid

2020-bmw-330e (10)

برای رانندگی در حالت تمام الکتریکی دو مد در نظر گرفته شده؛ این دو مد بر پیمایش مسافت بیشتر یا حداکثر سرعت تاکید دارند. بیشترین سرعت ممکن در حالت تمام الکتریکی برابر با ۸۷ مایل (۱۴۰ کیلومتر) در ساعت اعلام شده است.

bmw-330e-2019 (10)

سدان سبز و جدید باواریایی ها با پکیج M اسپرت که دارای سیستم تعلیق تطبیق پذیر ارتقا یافته و ترمزهای قدرتمندتر است، قابل انتخاب خواهد بود. در زمان کنونی درباره قیمت ۳۳۰e جزئیاتی منتشر نشده و برای دانستن این موضوع باید منتظر اطلاعیه های بعدی ب ام و باقی بمانیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل