از برترین‌های الکامپ ۲۵ تقدیر شد

در مراسم برترین‌های الکامپ ۲۵، برگزیدگان این نمایشگاه معرفی شدند. در این نشست اعضای سازمان نظام صنفی کشور، ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت ریاست جمهوری و برخی از شرکت کنندگان نمایشگاه حضور داشتند که به برترین آنها جوایزی اهدا شد.

«محمدباقر اثنی عشری» رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در سخنرانی خود ابتدا این نمایشگاه را در ۳ دهه گذشته بررسی کرد و از برگزاری نمایشگاه سال آینده از اواخر تیرماه خبر داد. به گفته اثننی عشری اولین کامپیوتر در سال ۱۳۴۱ وارد ایران شد و اولین نمایشگاه در سال ۱۳۶۹ در یک چادر بزرگ و بعد از آن هر دو سال یکبار برگزارشد:

«در سال‌های ۱۳۷۱ و ۱۳۷۳ و تا ۱۳۷۹ الکامپ‌ها هر دو سال یکبار برگزار شد و در همین سال‌ها طرح تکفا مطرح شد. در الکامپ هشتم یعنی ۱۳۸۱ طرح تکفا به اوج خود رسید. الکامپ ۹ توسط انجمن شرکت‌های انفورماتیک برگزار شد. اما الکامپ ۱۰ نقطه اوج نمایشگاه‌ها بود چراکه برای اولین بار رییس جمهور وقت در آن شرکت کرد و سیستم وای فای به شرکت کنندگان داده شد.

الکامپ ۱۳ تا ۱۵ همزمان با تلکام برگزار شد اما الکامپ ۱۶ بدون تلکام و با نوسانات ارزی برگزار شد و این روند ادامه پیدا کرد. از سال ۹۴ تا ۹۸ الکامپ ۲۱ تا ۲۵ توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد. اینطور که آمارها نشان می‌دهد در این ۲۵ دوره، الکامپ ۳۲ برابر بزرگتر شده است.»

برترین‌های الکامپ ۲۵

رییس سازمان نظام صنفی باور دارد که در نمایشگاه الکامپ برگزار کننده، شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان بسیار تاثیرگذار هستند و در حال حاضر که برگزاری نمایشگاه برعهده نظام صنفی است، به الکامپ تنها به چشم  نمایشگاه دیده نمی‌شود بلکه آن را به چشم ابزاری برای دوبرابر کردن بازار می‌بینند و نظام صنفی قصد دارد تا سال ۱۴۰۱ به این هدف برسد. اثنی‌عشری همچنین در ادامه آمارهایی از الکامپ ۲۵ ارائه کرد: «امسال الکامپ در گرم‌ترین روزهای سال اما بالای ۱۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشتیم. گزارش‌ها نشان می‌دهد که رضایت نسبی از این نمایشگاه وجود داشت. با این در تلاش هستیم تا سال آینده رضایت بیشتری کسب کنیم.»

او درباره برگزاری الکامپ ۲۶ یا ۹۹ که آخرین الکامپ قرن است و در آن دستاوردهای یک‌سال اخیر بررسی خواهد شد، گفت:

«دور بعدی نمایشگاه سال آینده ۲۷ تا ۳۰ تیرماه همزمان با چند نمایشگاه دیگر برگزار می‌شود. امسال از ۶۵ هزار متر مربع استفاده شد اما پیش بینی می‌کنیم که سال آینده به تمام فضای نمایشگاه نیاز داشته باشیم. اما متاسفانه گفته شده که سال آینده الکامپ همزمان با سایر نمایشگاه‌ها مانند سنگ‌های تزیینی برگزار می‌شود و این یکی از مهمترین مشکلات ماست چراکه انتظار داریم فضای کافی برای برگزاری نمایشگاه به ما داده شود.»

اثنی عشری در انتها عنوان کرد که الکامپ امسال با هدف آینده بهتر، برای اولین بار تماما به صورت ریالی برگزار شد چراکه تمامی شرکت‌ها با مشکلات ارزی و اقتصادی دست به گریبان بودند.

برترین‌های الکامپ ۲۵

«رضا حیدری» مدیر اجرایی الکامپ امسال در ابتدای صحبت‌های خود عنوان کرد که این نمایشگاه در بدترین شرایط اقتصادی برگزار شد اما استقبال از آن در چنینی شرایطی بسیار خوب بود. حیدری می‌گوید از بهمن ۹۷ کمیته اجرایی نمایشگاه شکل گرفت و توانست «الکام جابز» را با هدف استفاده از پتانسیل شرکت‌های نرم‌افزاری در حوزه اشتغالزایی بود، «الکام ترندز»، «الکام استارز»، «الکام تاکز» و همچنین «الکامپ گیمز» را برگزار کند:

«این نمایشگاه در ۲۰ سالن که حدود ۶۵ هزار متر مربع و ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر فضای مفید در ۳۱۴ غرفه برگزار شد. همچنین ۲۲ هزار متر مربع غرفه سازی انجام شد که اگر میانگین ساخت متری ۵۰۰ هزار تومان باشد، حدود ۱۱ میلیارد تومان حجم غرفه‌سازی بود. در نمایشگاه امسال ۴۲۹ شرکت ای سی تی در فضای ۲۰۷۸۱ متر مربع، ۲۲۸ شرکت استارتاپی در فضای ۸۵۰۲ متر مربع حضور داشتند همچنین الکامپ ۲۶ با ۱۶ حامی مالی و ۱۷ حامی رسانه‌ای برگزار شد.

در ستاد خبری ۳۳ رویداد با حضور ۹ وزیر داخلی و خارجی برگزار و مجموعا ۲هزار خبر از ۱۸۰ رسانه منتشر شد. ضمن آنکه ۷ وزیر و چندین مقام بین المللی در نمایشگاه حضور داشتند.»

«رسول سرائیان» دبیرکل سازمان نظام صنفی از درخواست‌شان برای اجرای برنامه در ابتدای تیرماه خبر داد تا گرمای هوا برای شرکت کنندگان آزار دهده نباشد، همچنین برنامه‌های دیگری مانند راه اندازی اپلیکیشن نمایشگاه و استفاده بهتر از فضای رسانه‌ای برای شرکت‌ها و حضور شرکت‌های بزرگ در الکامپ در برنامه قرار دارد: «اگر زمان نمایشگاه دقیق‌تر و سریعتر قطعی شود ما می‌توانیم افراد بسیاری از سراسر جهان دعوت کنیم. ضمن آنکه می‌توانیم وارد حوزه صادرات هم بشویم . ما ۲۶۶ روز تا نمایشگاه بعدی فاصله داریم الکامپ سرمایه ملی است و المپیک فناوری کشور است پس بهتر است سریعتر و دقیق‌تر در مورد آن تصمیم‌گیری و برنامه ریزی شود.»

برترین‌های الکامپ ۲۵

در انتها نیز از معاونت بازاریابی ایرانسل به دلیل حضور همه جانبه در نمایشگاه، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به دلیل ابتکار و خلاقیت، همراه اول، شرکت به‌پرداخت ملت به دلیل به عنوان برترین شرکت در حوزه بانکداری الکترونیک، منطقه اقتصادی و فرودگاهی پیام به دلیل  ارایه اطلاعات یکپارچه،  زبر آسیا به طراحی بهترین غرفه، دانشگاه رباتیک قزوین و عادل طالبی برگزیده الکام تاکز تقدیر صورت گرفت.

همچنین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات قوه قضائیه در بخش سرویس خدمات و دولت الکترونیک، شرکت هاناپ در بخش توان تک مورد تقدیر قرار گرفتند. در بخش الکام استارز نیز ۱۰ استارت‌آپ برگزیده شدند که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استارت‌آپ اول ۲۵ میلیون تومان، استارت‌آپ دوم ۲۰ میلیون و استارت‌آپ سوم ۱۵ میلیون تومان جایزه داده شد. استارت‌آپ‌های چهارم تا دهم نیز ۱۰ میلیون تومان هدیه دریافت کردند که اسامی آنها به ترتیب از اول تا دهم استارت‌آپ‌های «تریژر»، «پروفایل سنتر»، « کارجوپلاس»، «گروه ارزیابی و کلوپ هوشمند»، «گروه فربودانگاره»، «گروه چارچرخ»، «گروه ترجمیار»، «گروه ایسمینار»، «گروه دنگی پال» بودند.

در نهایت نیز «حسین زاده» از  شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران اعلام کرد تلاش خواهد کرد تا در دوره بعدی، نمایشگاه دیگری برگزار نشود.

مطالب مرتبط

آغاز پیش ثبت نام الکامپ ۹۹ از اردیبهشت ماه سال آینده

بیست و ششمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، موسوم به الکامپ، توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در تاریخ 24 تا 27 تیر ماه 1399 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد. پیش ثبت نام این رویداد در اردیبهشت ماه سال آینده آغاز خواهد شد و تا آخر همان ماه... ادامه مطلب


رونمایی از برند ایرانی «یونیوو» در نمایشگاه الکامپ مشهد

شرکت «بهین تکنولوژی» در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ مشهد از برند ایرانی «یونیوو» رونمایی کرد. شرکت بهین تکنولوژی که در سال ۱۳۷۱ کار خود را آغاز کرد، توانست با استفاده از تجربه ۲۷ ساله خود برند ایرانی یونیوو را تولید و عرضه کند.بهین تکنولوژی در برند یونیوو با تمرکز بر محصولات خاصی... ادامه مطلب

حضور اپراتور اول با شعار «هوشمند در انتخاب، اول در کسب و کار» در نمایشگاه الکامپ تبریز

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، «همراه اول» با حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، الکترونیک و تجارت الکترونیکی (الکامپ) تبریز اقدام به ارائه خدمات و محصولات خود در حوزه مشتریان سازمانی و شرکتی می‌کند.براساس اعلام شرکت ارتباطات سیار ایران، این اپراتور با هدف ایجاد ارتباط تجاری با شرکت ها... ادامه مطلب

ماهوت در الکامپ؛ طراح برپوش‌های اختصاصی برای دیوایس‌های هوشمند

خاص و متفاوت بودن، می‌تواند در جنبه‌های مختلف زندگی افراد تجلی پیدا کند. یکی لباس‌های متفاوت می‌پوشد، دیگری به تغییرات ظاهری روی می‌آورد و بعضی‌ها هم دوست دارند دیوایس‌های شیک و منحصر به فرد در دست بگیرند؛ خواسته‌‌هایی که همگی طی سال‌های اخیر زمینه‌ساز ظهور ده‌ها کسب و کار جدید بوده‌اند.نمایشگاه الکامپ امسال، صحنه حضور... ادامه مطلب

رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی CICAP در آخرین روز الکامپ

«پلتفرم هوش مصنوعی» با تمرکز بر تحلیل هوشمند محتوا که با مشارکت استراتژیک «هاب» توسعه می یابد، در آخرین روز الکامپ معرفی و رونمایی شد.در آخرین روز برگزاری نمایشگاه الکامپ ۹۸، «پلتفرم هوش مصنوعی CICAP » که با مشارکت شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب) در اختیار استارت آپ ها و تیم های نوآور قرار می... ادامه مطلب

ستاره اول در الکامپ:‌ از خرید شارژ تا حمایت از استارتاپ‌های فین‌تک [تماشا کنید]

شرکت ستاره اول به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه همراه اول، خدمات متنوعی را به مشترکان این شرکت ارائه می‌دهد؛ از خرید شارژ تا خدمات بیمه و خرید بلیط هواپیما. این خدمات بر بستر کد دستوری *1# و اپ «ستاره یک» ارائه می‌شوند.در نمایشگاه الکامپ به سراغ غرفه این شرکت رفتیم و با سید محمد... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟