انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت: داخلی سازی موتور در ایران توجیه اقتصادی ندارد

این روزها حال صنعت موتورسیکلت سازی حتی از خودروسازی نیز وخیم تر است، اما مشکلات این صنعت کمتر رسانه ای می شود. مسائل مربوط به شماره گذاری نشدن موتورهای قدیمی کاربراتوری و ممنوعیت های صنعت تولید موتورسیکلت در کنار افزایش نرخ ارز باعث شده تا این صنعت پر رونق روزهای دور، به صنعتی در مرز ورشکستگی تبدیل شود.

رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران با بیان اینکه همه سازندگان موتورسیکلت در داخل مونتاژ کار هستند منتها برخی از قطعات بعضی از محصولات در داخل تولید می شود، اعلام کرد: «هیچ تلاشی در زمینه ارتقاء تولید داخل و تعمیق داخلی سازی نشده است چون سیاست های دولت با شعار سال همخوانی ندارد.»

ابوالفضل حجازی در این باره گفت: «صنعت موتورسیکلت هیچ پایگاه مشخصی در جایگاه خودش در دولت ندارد و تعریف نشده در این 40 سال، ما هیچ افق روشنی برای رشد صنعت موتور سیکلت نداریم. دولت هیچ بسته حمایتی و بودجه ای برای تقویت بخش طراحی و مهندسی و برای کسانیکه کار تحقیقاتی انجام دهند ندارد.
موتورسازان در حال حاضر سیاست خاصی را دنبال نمی‌کنند و نمی‌دانند در آینده چه کاری می‌خواهند انجام دهند؛ اما از طرف دیگر مطمئن هستند که نمی‌توانند موتورهایی که در حال حاضر وارد شده را بار دیگر تهیه کنند.»

حجازی اذعان داشت: «به دلیل اینکه تعداد تولیدات کم است و مدل های بسیار متنوعی دارد تولید داخلی آن در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد و منطقی هم نیست که کسی بخواهد اقدام به تولید کند تا زمانی که ما بتوانیم به تیراژ 100هزار دستگاه در سال برسیم آن زمان می توان برای تولید سالی 20هزار دستگاه از هر مدل با فرض تولید 4 مدل رایج در 5 سال آینده برنامه ریزی کرد.»

وی افزود: «قدرت خرید مردم است که مانع اصلی فروش و تولید بیشتر می شود. در حال حاضر کف قیمت موتورهای موجود از 9 میلیون تومان به بالاست. وقتی جاده اسفالت نباشد نمی توان توقع سرعت اتوبوبانی داشت مجبور به کاهش سرعت می شوی. سرمایه گذاران و تولید کنندگان در سال 91 هم یک شبه سرمایه شان به یک سوم تقلیل یافت همین باعث شد خیلی ها از این صنعت بیرون روند و حالا با افزایش سه برابری نرخ ارز در سال 97 مجددا این اتفاق افتاده است.»

به گفته رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران وقتی کل تولید سال 40 هزار دستگاه بوده و 20 واحد تولیدی داریم به هر کدام 5 هزارتا می رسد. این واحدهای به سختی از پس حقوق پرسنل و هزینه های کارخانجات خود بر می آیند چگونه می توان از آنها توقع انجام کار تحقیقاتی و تعمیق ساخت داخلی را داشت.»

حجازی گفت: «نه قطعه سازان ما چنین قدرت مالی را دارند و نه تولید کنندگان ظرفیتی این سرمایه گذاری ها را دارند حقایق را باید به مردم گفت نقش صنعت موتورسیکلت در سالهای اخیر به دلیل سیاست های غلط در چرخه اقتصادی 50 درصد کاهش داشته است. در حال حاضر، 80 تا 90 درصد قطعات موتورسیکلت در صندوق های بزرگ برای مونتاژ وارد کارخانه می شود، امیدواریم دولت انگیزه و راهکاری برای تعمیق تولید ارائه دهد.»

موتورسیکلت

وی تاکید کرد: «ما بیشتر برای خارجی ها اشتغال زایی کردیم. کافی بود بیست سال پیش دولت به اندازه ای که در این مدت بیست سال ارز اختصاص داده است 10% آن را به کار پژوهشی و شرکت های دانش بنیانی و شرکت هایی که انگیزه سرمایه گذاری داشتند وامی را اختصاص می داد و از آنها می‌خواست که با هم هماهنگ شوند و در عرض 5 سال خطوط تولید موتور ملی در کشور راه اندازی کنند.»

یکی از مشکلات صنعت موتورسیکلت و در ذیل آن مجموعه قطعه‌سازی این بود که شرایطی فراهم نشد تا موتورسیکلت سازان بتوانند موتورسیکلت‌های بومی شناخته شده به جامعه ارائه کنند.

دیجیاتو: این اظهارات در حالی مطرح می شود که علیرغم آلایندگی شدید موتورسیکلت های کاربراتوری قدیمی، اکثر تولید کنندگان تمایلی به ساخت عرضه موتورسیکلت های انژکتوری با کیفیت و ارزان قیمت نشان نمی دهند و بسیاری از خریداران ناچار می شوند تا پس از مدت اندکی، به سبب کیفیت پایین، سیستم انژکتوری موتور خود را با صرف هزینه بیشتر با سیستم کاربراتوری جایگزین کنند.

در زمینه موتورهای برقی نیز مشکل مشابهی وجود دارد و علیرغم استقبال نسبی از این موتورها، هنوز موتورسازان وطنی نمونه ای مناسب تولید انبوه در کشور را عرضه نکرده اند و به واردات نسخه های چینی ارزان قیمت و کم کیفیت بسنده می کنند، حال مشخص نیست که با چنین سابقه ای، اعطای وام های دولتی می تواند برای بهبود شرایط کارخانجات موتورسیکلت سازی ثمر بخش باشد یا خیر؟

مطالب مرتبط

افزایش شدید هزینه تعمیر و نگهداری موتورسیکلت در پی کاهش تولید و افزایش نرخ ارز

لوازم جانبی و قطعات موتورسیکلت به میزان نیاز در بازار وجود دارد اما با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شده و متأسفانه در زمینه واردات، قیمت‌گذاری کالا و بررسی ارز تخصیص داده شده به این محصولات نظارتی وجود ندارد.رئیس اتحادیه تولید قطعات و تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت با بیان اینکه قطعات و لوازم یدکی کم و... ادامه مطلب

موتور سیکلت چهار چرخ لازارت LM 410 معرفی شد؛ ترکیبی از ایمنی بالا و ظاهری مخوف

کمپانی فرانسوی لازارت (Lazareth) که در زمینه طراحی و تولید موتورسیکلت های پیشرفته فعالیت می کند، از یک محصول جدید به نام LM 410 پرده برداری کرد. این موتور سیکلت همانند مدل پیشین LM 847 دارای چهار چرخ است، ولی در مقایسه با آن ساختار ساده تر و البته قیمت کمتری دارد.برخلاف مدل تقریبا 215... ادامه مطلب

انقلاب برقی یاماها؛ تحول سبز از دوچرخه تا موتورسیکلت تریل

با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه خودروی توکیو، شرکت های ژاپنی در تکاپو معرفی و عرضه محصولات جدید و چشمگیر خود هستند. حال شرکت با سابقه یاماها از محصولات کاملا جدید تمام برقی خود تقریبا در تمامی کلاس ها پرده برداری کرده است و قصد دارد در این نمایشگاه این محصولات را در معرض... ادامه مطلب

سقوط بازار موتورسیکلت؛ تولید کنندگان یک دهم و مشتریان نصف شدند

بازار موتورسیکلت در کشورمان به شکل سنتی تحت تاثیر قشر نه چندان مرفه جامعه بوده است که شاید از جمله دلایل آن بتوان به شرایط خاص و نامناسب آب و هوایی ایران برای استفاده لذت بخش و تفریحی از موتورسیکلت و تعداد اندک مدل های جذاب برای اقشار مرفه جامعه اشاره کرد، اما حالا حتی... ادامه مطلب

رقیبی برای هارلی دیویدسون برقی با نصف قیمت؛ معرفی اولین محصول Lightening

پس از خودروها، نوبت به موتورسیکلت ها رسیده تا از موتورهای درون سوز فاصله گرفته و به پیشرانه های برقی مجهز شوند. تاکنون شرکت های مختلفی پا پیش گذاشته و نسبت به برقی کردن موتورسیکلت ها اقدام کرده اند. لایتنینگ موتورسایکل (Lightning Motorcycle) یکی از این شرکت ها است که در سال 2006 توسط فردی... ادامه مطلب

قیمت اولین موتور سیکلت برقی هارلی دیویدسن در حاشیه نمایشگاه CES تعیین شد

این روزها پیشرانه های برقی در کانون توجه قرار گرفته و بسیاری از شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل با کنار گذاشتن موتورهای درون سوز، قصد دارند به استفاده از چنین پیشرانه هایی رو بیاورند.هارلی دیویدسن یکی از این شرکت ها است که بالاخره با رونمایی از یک موتور سیکلت تمام الکتریکی، رسما... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟