با تغییرات پوسته One UI 2 سامسونگ آشنا شوید

با تغییرات پوسته One UI 2 سامسونگ آشنا شوید

در حالی که یکسال از ارائه رابط کاربری One UI برای گوشی های تولیدی سامسونگ می گذرد این شرکت شب گذشته و در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود در سن خوزه آمریکا از نسخه جدیدی این رابطه کاربری رونمایی کرد و اعلام نمود که این پوسته به ساعت های هوشمند و تبلت های سامسونگ نیز می آید.

اینترفیس One UI 2 تفاوت چندان زیادی با نسخه قبلی اش ندارد و تاکید آن بیشتر روی سهولت استفاده و از بین بردن ایرادات قبل است و به همین خاطر  در این نسخه تاکید ویژه ای روی تعاملات طبیعی وجود دارد و تلاش شده تا حد امکان عوامل پرت کننده حواس از آن حذف شوند.

حالا دیگر چنانچه در حین تماشای ویدیو یا انجام فعالیت های تمام صفحه، نوتیفیکیشنی دریافت کنید آن اعلان فضای کوچکتری از نمایشگر را به خود اختصاص می دهد.

One UI 2 سامسونگ

در One UI 2 همچنین ابعاد نوار لغزنده تنظیم صدا نیز کوچک شده و در نتیجه حین تماشای ویدیو یا اجرای بازی کم یا زیاد کردن صدا باعث حواس پرتی شما نخواهد شد. درست مانند قبل، این رابط کاربری به دو بخش تقسیم می شود که نیمه بالایی آن به تماشای محتوا اختصاص می یابد و نیمه پایینی به تعاملات شما. سامسونگ اعلام کرده که اطلاعات بیشتری را در نیمه ویژه مشاهده محتوا می گنجاند. برای مثال اپ Messages حالا تعداد پیام های خوانده نشده را در این نیمه نشان می دهد.

سال گذشته و پیش از اضافه شدن دارک مد به اندروید ۱۰، این ویژگی به پوسته One UI اضافه شد و امسال مد نمایش تاریک در بخش لاک اسکرین و هوم اسکرین نیز قابل استفاده است.

اگر از یک عکس به عنوان وال پیپر گوشی خود استفاده میکنید One UI حالا اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ را که روی لاک اسکرین نمایش داده می شوند به گونه ای تغییر می دهد که با در نظر داشتن تصویر پس زمینه و کنتراست آن قابل خواندن باشند. برای مثال اگر این اطلاعات روی بخش روشن تصویر قرار بگیرند، One UI 2 آن را به صورت خودکار تیره می کند.

One UI 2 سامسونگ

از دیگر امکانات اشاره شده برای One UI 2 می توان به قابلیت موسوم به Amplify Ambient Sound اشاره کرد که صدای پیرامون شما را تقویت میکند؛ برای استفاده از این قابلیت کافیست هدفون خود را به دستگاه مورد استفاده تان متصل کنید و دکمه Accessibility در انتهای صفحه را انتخاب کنید.

One UI 2 بر پایه اندروید ۱۰ ساخته شده که در شهریور ماه منتشر شد. سامسونگ نیز نسخه بتای آن را اوایل این ماه برای برخی دستگاه های گلکسی اس ۱۰ و در ادامه گلکسی نوت ۱۰ ارسال کرد و حالا به خاطر بازخوردهای خوبی که از مالکان این گوشی ها دریافت کرده آن را برای بقیه کاربرانش منتشر میکند.

One UI 2 ظرف ماه های آینده در اختیار کاربران سامسونگ قرار می گیرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato