خودروی Bloodhound برای شکستن رکورد سرعت زمینی آزمایش شد [تماشا کنید]

جت زمینی بلادهاوند (Bloodhound LSC) در منطقه ای سوزان به نام Hakskeen Pan در بیابان کالاهاری در آفریقای جنوبی به منظور شکستن رکورد سرعت زمینی در مسیری به طول 19 کیلومتر و عرض 3 کیلومتر آزمایش شد.

طبق برنامه ریزی های پیچیده ای که صورت گرفته بودند، «اندی گرین» (Andy Green) پشت فرمان خودرو قرار گرفت تا سرعت 973 کیلومتر بر ساعت را ثبت کند. او تا رسیدن به سرعت 80 کیلومتر بر ساعت شروع آرامی داشت اما با فشردن پدال گاز، موتور جت رولز رویس EJ200 با غرشی زیاد او را 50 ثانیه بعد به نهایت سرعت برنامه ریزی شده برای این آزمایش یعنی 989 کیلومتر بر ساعت رساند.

او برای حفظ پایداری ، فشار را از روی پدال گاز کم کرد و مقدمات رها کردن چتر خودرو را آغاز کرد. او متوجه شد در این سرعت میزان افزایش قدرت چیزی در حدود نیم ثانیه است؛ این کار سرعت خودرو را به 1010 کیلومتر بر ساعت رساند. پس از طی مسافتی 11 کیلومتری آزمایش به اتمام رسید.

گرین سال 1997 با خودروی Bloodhound SSC رکورد سرعت 1227 کیلومتر بر ساعت را بر جای گذاشت و همچنان سریع ترین مرد روی زمین است.

تیم مهندسی پس از بررسی جت زمینی بلادهاوند متوجه شد جریان هوا در زیر خودرو به خاطر رسیدن به سرعت مافوق صوت، رنگ قسمت پشتی چرخ های آلومینیومی جلو را از بین برده است. انجام چنین آزمایشات برنامه ریزی شده ای به کنار هم قرار دادن تکنولوژی ها و عملیات مهندسی مورد نیاز برای حفظ پایداری در سرعت های جنون آمیز منتهی می شود.

جت زمینی Bloodhound

موتور جت EJ200 این خودرو از جت جنگنده یوروفایتر تایفون که در شرف بازنشستگی قرار داشت، قرض گرفته شده بود. قرار است برای آزمایشات آینده راکتی هیبریدی توسط شرکت Nammo طراحی شود که خودروی مذکور به کمک آن می تواند به سرعت های مد نظر تیم برسد.

خودروی Bloodhound در قدم بعدی به انگلستان می رود و پس از پشت سر گذاشتن بررسی های دقیق، 12 الی 18 ماه بعد به آفریقای جنوبی برای شکستن رکورد باز خواهد گشت. پس از آن تلاش ها برای ثبت رکورد 1609 کیلومتر بر ساعت آغاز می شود.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟