دستگیری سه نفر به اتهام کلاهبرداری 722 میلیون دلاری رمزارز

دستگیری سه نفر به اتهام کلاهبرداری 722 میلیون دلاری رمزارز

پلیس ایالت نیوجرسی آمریکا سه مرد را به اتهام کلاهبرداری ۷۲۲ میلیون دلاری رمزارز از طریق ترفند پانزی دستگیر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای گفت که شرکت بیت کلاب نتورک (BitClub Network) با وعده نرخ سود بالا در ازای سرمایه گذاری در استخر استخراج رمزارز اشتراکی، از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

متهمان توانسته اند بالغ بر ۷۲۲ میلیون دلار از سرمایه مشتریان را به حساب های شخصی خود انتقال داده و برای کسب سرمایه بیشتر، اسناد مربوط به بازگشت سرمایه را نیز جعل کرده اند.

کلاهبرداری شرکت بیت کلاب نتورک

مقامات امنیتی دو نفر از متهمان را که نقش محوری در این پرونده داشته اند، به کلاهبرداری اینترنتی و فروش اوراق بهادار ثبت نشده محکوم کرده اند. مجازات جرم اول بیش از ۲۰ سال زندان است. متهم سوم که نقش اصلی نداشته، به جرم پیشنهاد و فروش اوراق بهادار ثبت نشده محکوم شده که مجازاتش حداکثر ۵ سال حبس است.

شرکت بیت کلاب نتورک سابقه خوبی نداشته و سال ۲۰۱۶ خبرگزاری ۹۹Bitcoins در مورد عدم سرمایه گذاری در این شرکت به کاربران هشدار داد.

این خبرگزاری گفت که توانایی اثبات کلاهبرداری بیت کلاب نتورک را ندارد و ضمن اشاره به مدل و کسب و کار ناکارآمد آن، از کاربران خواست تا در این شرکت سرمایه گذاری نکنند. مارس ۲۰۱۷ نیز سایت Cointelegraph شرکت بیت کلاب نتورک را به حمله به شبکه بیت کوین متهم کرد.

حال که صبحت از کلاهبرداری از طریق بیت کوین شد، بد نیست به معروف ترین کلاهبرداری تاریخ کریپتو یعنی پرونده وان کوین ( OneCoin) نیز اشاره کنیم. در روند رسیدگی به این پرونده پیشرفت های خوبی مشاهده شده است.

نوامبر امسال، قاضی دادگاه شهر منهتن یکی از وکیل مدافعان این پرونده را به جرم پولشویی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار از جانب موسس بدنام وان کوین یعنی «روجا ایگناتووا» ملقب به «ملکه کریپتو»، محکوم کرد. این فرد در ازای انجام این کار ۵۰ میلیون دلار پاداش گرفته است.

محل اختفای ایگناتووا همچنان نامعلوم بوده و هفته گذشته وب سایت وان کوین پس از نقش داشتن در کلاهبرداری ۴ میلیارد دلاری، سرانجام از کار افتاد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato