قوانین جالب پلاک خودروها در آمریکا به روایت علی بخردی [تماشا کنید]

تمامی کشورهای جهان برای شناسایی وسایل نقلیه از ورقه ای فلزی یا پلاستیکی به نام پلاک استفاده می کنند. اعداد، حروف یا ترکیب هایی که روی هر پلاک درج می شوند، منحصر به فرد بوده و نمی توان دو پلاک را با ترکیبی یکسان پیدا کرد، مگر اینکه در این بین تخلفی رخ داده باشد.

ویژگی پلاک خودروها در آمریکا

در رابطه با پلاک ها، هر کشوری قوانین خاص خود را داشته و آنها از لحاظ فاکتورهایی چون ابعاد و کاراکترهای درج شده از هم متفاوت هستند. برای نمونه پلاک های استفاده شده در ایران در مقایسه با پلاک برخی کشورهای دیگر عرض بیشتری دارد و این مساله در گذشته بعضا برای بعضی از خودروهای وارداتی مشکل ساز می شد.

ویژگی پلاک خودروها در آمریکا

شاید در شبکه های اجتماعی دیده باشید که برخی از ایرانیان خوش ذوق ساکن آمریکا نام زادگاه یا هر اسم فارسی دلخواه دیگر را به عنوان پلاک اتومبیل خود انتخاب می کنند. این امر به واسطه قانونی که به رانندگان اجازه می دهد با پرداخت مبلغی معین، کاراکترهای اختصاصی را برای پلاک خودرو انتخاب کنند، میسر می شود.

ویژگی پلاک خودروها در آمریکا

علاوه بر مشخصات فیزیکی، روند صدور پلاک نیز از کشوری به کشور دیگر تفاوت هایی با هم دارد. دست اندرکاران پیج گاراژ بخردی که ساکن ایالات متحده هستند، اخیرا با انتشار ویدیویی در یوتیوب و اینستاگرام به پلاک خودروها پرداخته و اطلاعات جالبی را در این باره به مخاطبین ارایه کرده اند.

آنچه که در ادامه مشاهده خواهید نمود، ویدیویی است که توسط علی بخردی، کلکسیونر ایرانی خودرو در آمریکا تهیه شده؛ چنانچه دوست دارید درباره پلاک خودروها در آمریکا بیشتر بدانید، دعوت می کنیم تماشای ویدیوی زیر را در برنامه های خود بگنجانید.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟