امتیاز DxOMark ایسوس راگ فون 2 منتشر شد؛ بهترین دوربین در گوشی گیمینگ

دوربین گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون 2 (ASUS ROG Phone II) امتیاز نهایی 95 را از سایت DxOMark گرفت و لقب بهترین دوربین در گوشی های گیمینگ را از آن خود کرد.

ایسوس راگ فون 2 امتیاز 97 را در بخش عکسبرداری و امتیاز 92 را در بخش فیلمبرداری کسب کرد و بین وان پلاس 6 و آیفون 8 پلاس قرار گرفت و بار دیگر ثابت کرد که گوشی های گیمینگ در بخش دوربین ضعیف عمل می کنند.

امتیاز دوربین ایسوس راگ فون 2

البته گوشی یاد شده از رقیب خود یعنی بلک شارک 2 با 84 امتیاز پیشی گرفت و در صدر جدول گوشی های گیمینگ قرار گرفت.

به گفته سایت DxOMark فوکوس خودکار در ایسوس راگ فون 2 سریع و مؤثر بوده و نوردهی در محیط های سرپوشیده و باز در بیشتر موارد دقیق عمل می کند. عملکرد توازن سفیدی نیز در اغلب موارد مناسب بوده و افکت بوکه نیز عمق را به درستی تخمین می زند.

دوربین ایسوس راگ فون 2 در محیط های باز توازن سفیدی را به درستی انجام نداده و در محیط های سربسته نیز رنگ ها را بیش از حد کاهش می دهد. در مجموع نوردهی و توازن سفیدی ثبات ندارند.

کاهش کیفیت و خطا در پردازش تصویر حین بزرگنمایی در فواصل متوسط و دور، رنگ های مرده و تصاویر نویز دار از دیگر مشکلات دوربین این گوشی هستند.

ایسوس راگ فون 2 در محیط های باز فیلمبرداری بدون لرزش را به ارمغان آورده و کلیپ ها در محیط های سربسته و باز جزئیات بالایی دارند. فوکوس خودکار نیز سریع و دقیق عمل می کند. از نکات منفی نیز توان به نوردهی اغلب نامناسب و بی ثبات در محیط های باز، بی دقتی در رنگ ها در محیط های باز و بسته، بی ثباتی در توازن سفیدی و همچنین ایجاد نویز در سوژه های در حال حرکت اشاره کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟