انگلیسی‌ها زیر ذره‌بین؛ پلیس در تمام لندن دوربین تشخیص چهره نصب می‌کند

طرح پلیس لندن برای استفاده دائمی از دوربین های تشخیص چهره با انتقاد گروه های مدافع حریم خصوصی مواجه شده و آنرا تهدیدی برای آزادی های مدنی خوانده اند.

پلیس متروپولیتن لندن با موفق خواندن طرح آزمایشی استفاده از دوربین های تشخیص چهره در سطح این شهر، از آمادگی خود برای پیاده سازی دائمی آنها خبر داده است. این دستگاه ها قرار است در اماکن گردشگری و بازارها نصب شده و به دنبال مظنونانی بگردند که به خاطر ارتکاب جرایم خطرناک و جدی تحت تعقیب قرار دارند. هر یک از این دوربین ها پس از شناسایی یکی از مظنونان تحت تعقیب هشداری را در سیستم نمایش می دهد و سپس پلیس با حاضر شدن در مکان مورد نظر اقدام به تایید هویت فرد و دستگیری وی خواهد کرد.

دوربین های تشخیص چهره

استفاده عملیاتی از این دستگاه ها به ۵ تا ۶ ساعت در ساعات پر تردد محدود خواهد شد اما پلیس تایید کرده که طرح بکارگیری دائمی آنها در دست اجرا است. Nick Ephgrave، معاون کمیسیونر پلیس متروپولیتن در این باره گفته است:

ما به عنوان پلیس مدرن باید از فناوری های مدرن برای حفظ امنیت مردم استفاده کنیم. نیروهای ما هر روز باید دنبال لیستی از مظنونان بگردند و سیستم تشخیص چهره کارایی این فرایند را بهبود می بخشد.

استفاده از چنین سیستم هایی در بریتانیا تا کنون به موارد آزمایشی و رویدادهایی عمومی نظیر کنسرت ها و مسابقات فوتبال محدود می شد اما از زمانی که مشخص شد ۸۱ درصد از موارد شناسایی شده نادرست بوده اند، بکارگیری آنها با انتقادهای گسترده همراه بوده اند. یکی دیگر از دلایل انتقادات متعصب بودن سیستم در رابطه با نژادها و جنسیت ها است.

با این وجود پلیس مدعی است که الگوریتم های مورد استفاده آنها که بر داده های بیومتریک NEC متکی است، ۷۰ درصد از مظنونان را شناسایی کرده و موارد اشتباه آن به یک در هزار مورد محدود می شود.

موسسات دفاع از حریم خصوصی از جمله Big Brother Watch این حرکت را تهدیدی برای آزادی های مدنی خوانده و از عزم خود برای به چالش کشیدن آن خبر داده اند.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟