گلکسی S20 به نخستین گوشی دارای تاییدیه شارژ سریع USB تبدیل شد

خانواده سامسونگ گلکسی S20 تنها دو هفته است که از معرفیشان می‌گذرد، ولی در همین مدت کم شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید در آن‌ها هستیم. این خانواده گران‌قیمت برای اولین بار در بین گوشی‌های هوشمند، موفق به دریافت گواهی USB برای تکنولوژی شارژ سریع شده‌اند.

گواهی USB که برای اولین بار به یک گوشی هوشمند اهدا می‌شود، بیشتر به تکنولوژی شارژ سریع خانواده گلکسی S20 مربوط است. هر ۳ گوشی این خانواده از تکنولوژی تامین کننده برق قابل برنامه‌ریزی (PPS) و استاندارد پاور دلیوری (PD) نسخه سوم بهره‌مند هستند. این گواهی بدان معناست که پرچمداران سامسونگ مشکلی با سازگاری با دیگر شارژرهای سطح بازار نخواهند داشت.

اگر بخواهیم قابلیت‌های PPS و PD را به تفکیک توضیح دهیم، باید بگوییم که این دو استاندارد‌های جدیدی هستند که به گوشی هوشمند اجازه می‌دهد با شارژر خود صحبت کند. یعنی هم ولتاژ و هم جریان متناسب با خود را بکشد. برای مثال گلکسی نوت ۱۰ پلاس نیز از نظر فنی این دو استاندارد را پشتیبانی می‌کند ولی گواهی آن را دریافت نکرده است. آن‌ هم تنها به این دلیل که نمی‌تواند با شارژر خود به درستی ارتباط برقرار کند.

گلکسی S20

به زبان ساده، گلکسی S20 اولترا (نگاه نزدیک دیجیاتو) و نوت ۱۰ پلاس هر دو از شارژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی می‌کنند. برای این که گوشی گواهی‌های فوق را دریافت کند، باید از شارژر خود درخواست ۱۰ ولت و جریان ۴.۵ آمپر کرده تا بتواند ۴۵ وات به باتری وارد کند. گلکسی S20 اولترا این قابلیت را دارد ولی نوت ۱۰ پلاس، برای مثال نمی‌تواند این مقدار را درخواست کند، زیرا ولتاژ استاندارد در شارژرها ۵، ۹، ۱۵ و ۲۰ ولت است. در نتیجه نوت ۱۰ پلاس حداکثر می‌توان از شارژر درخواست ۹ ولت و ۳ آمپر را کند یا به عبارتی ۲۷ وات.

کاری که استاندارد PPS انجام می‌دهد این است که به شارژر می‌گوید ۱۰ ولت ۴.۵ آمپر را به گوشی بدهد، در نتیجه، گلکسی S20 اولترا می‌تواند با ۴۵ وات شارژ شود. این از نظر تئوری امکان‌پذیر شده و در دنیای واقعی باید هم گوشی و هم شارژری داشته باشید که از این قابلیت‌ها پشتیبانی کند. در حال حاضر تنها شارژ استاندارد سامسونگ گلکسی S20 اولترا می‌تواند از این ویژگی بهره ببرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟